x
Etiketler \ H \

havalanma kaybı

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tanısı konmuş yani, ultrasonla, rahime yerleşmiş olduğu saptanmış her gebeliğin düşük olma riski % 15-20 civarındadır. Ardarda 2 ve daha fazla düşük yapma riski ise % 1'dir ve bu hastalarda takip eden... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkenin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.Genel bir tanımlama ile obezite bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranla daha fazla... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Tekrarlayan Düşük Nedir? İki ve daha fazla düşük yapılmasıdır. Kadınların yaklaşık %1’inde görülür.Üç ve daha fazla düşük yapılmış olması detaylı değerlendirmeyi gerektirir. Düşüklerin en sık... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

Cinsel arzunun tamamen azalması ya da tamamen ortadan kalkması anlamına geliyor. Bozukluk sıklıkla normal bir cinsel yaşamı takiben erişkinlerde ortaya çıkıyor. En sık cinsel terapiye başvuru nedenlerinden... Devamı »

Uzm. Dr. Nüzhet DOĞAN

İnsanoğlu yaşlandıkça vücutta belirgin değişiklikler olmaya başlar. Bu değişiklikleri kendisi fark ettiği gibi çevresinde onu daha önceden tanıyanlar da gözlemler. Değişiklikleri sıralayacak olursak: 1.... Devamı »

Prof. Dr. Erkan TARHAN

İnsanlar arasındaki iletişim yolları içinde en önemlisi ve en sık kullanılanı konuşarak anlaşma yoludur. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır, anne ve babalar, çocuğun yakın çevresindeki kişiler farkında... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Son adet tarihine göre 20. gebelik haftasından önce olan gebelik kayıplarına erken gebelik kaybı denir. Klinik olarak tanısı konmuş gebeliklerin % 15'inde erken gebelik kaybı görülür. Gebelik kayıplarının... Devamı »

Op. Dr. Zeki ERDEM

EREKSİYON BOZUKLUKLARI Basit olarak doktorların cinsel performans için yeterli olan sertleşme seviyesini sağlayamama ve/veya bu sertliği koruyamama durumu için kullandıkları klinik... Devamı »

Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

- TİROİT GÖZ HASTALIĞI NEDİR? “Tiroit göz hastalığı” (diğer adıyla “tiroit orbitopati”), tiroit bezi bozukluğunun yol açtığı, göz etrafındaki kaslar ve göz arkasındaki yumuşak dokuları etkileyen bir... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şişmanlıktan Zayıflık Yolunda Yaşananlar Adım Adım **8 Besin tüketme özellikle obezite problemi yaşan hastalarda geneldefiziksel açlıktan çok duygusal ihtiyaçları tatmin etme amacı ile kullanılmaktadır.... Devamı »

Uzm. Psk. Mustafa Varol YORULMAZ

İşitme kaybına sahip çocuklarda erken tanı ve teşhis eğitimleri açısından oldukça önemlidir. İşitme kaybına sahip çocuğun, cihaz yardımıyla etrafındaki sesleri duyması da kendi gelişimleri açısından çok... Devamı »

Prof. Dr. Banu ÇAYCI

İnsan vücudunun %60 sudan oluşur.Vücutta suyun çok sayıda görevi var: enerji oluşması, büyüme ve yıpranan dokuların onarımı için protein sentezlenmesi, harcanmayan enerjinin yağ olarak depolanması ve metabolizma... Devamı »

Dyt. M. Turgay KÖSE

~~DİYET(İSYEN) DENEYİMLERİ Boğulma tehlikesi atlatmayan cankurtaran, nezarette yatmayan polis, yangının ortasında kalmayan itfaiye eri, ameliyat masasında yatmayan operatör doktor müdahale ettiği kişinin... Devamı »

Dyt. M. Turgay KÖSE

Her geçen gün yeni yeni diyetlerle karşılaşmaktayız. Bunların arasından gayet bilinçlice hazırlanmış olanlar olduğu gibi sadece dikkat çekmek için hazırlanmış olanlar da vardır. Bilinçlice hazırlanan diyet... Devamı »

Uzm. Psk. Bahar ERDEN

~~1. Algılayıcı Beceriler (dikkat ve anlama) •Algılayıcı konuşma veya dil gecikmesini içeren: a.Görsel dikkatin artması: konuşan kişinin gözlerinden ziyade dudaklarına bakmak b.Mimik ve hareketlere... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Her hamilelik anneye bir diş kaybettirir” ya da “hamilelik döneminde dişler daha çabuk çürür” gibi söylemler anne adaylarını endişelendiriyor. Bebeğin diş gelişimi anne karnında başlar. Anne hem kendi... Devamı »

Op. Dr. Bülent KILIÇ

Diz osteoartriti; diz ekleminin kıkırdak dokusunda başlayan bozulmanın, eklem içi dokuları, eklem çevresi yumuşak dokuları ve kıkırdak altındaki kemik dokuda bozulmalar oluşturmasıdır. Eklem içi kıkırdak... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

Meme küçültme operasyonları hastalarımızı fiziksel ve ruhsal olarak mutlu eden operasyonların başında gelmektedir. Özellikle meme kitlesinin yaptığı fiziksel hasarlar kimi zaman ciddi boyutlara ulaşabilmektedir.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Yıllarca harcanan emekler, aç yatılan geceler, bir mazeret uydurularak kaçılan arkadaş toplantıları, diyetime sadık kalacağım hırsı ile kırılan kalpler.Bunlara rağmen kırılamayan kısır döngü..Obezite Ameliyatı,... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Bugüne kadar besinler ve hastalıklar arasındaki ilişkiyi inceleyen birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda kesinleşen bilgi, tükettiğimiz ürünlerin içerisindeki bazı maddelerin bizleri... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 21 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 18606 kayıt bulundu.