x
Etiketler \ H \

havalanma kaybı

Prof. Dr. Erkan TARHAN

Ani İşitme Kaybı Ani işitme kaybı son 3 gün içerisinde genellikle tek taraflı çınlama, uğultunun eşlik ettiği acil olarak müdahale edilmesi gereken iç kulak kaynaklı bir işitme kaybıdır. İç kulağı ilgilendiren... Devamı »

Prof. Dr. Erkan TARHAN

İnsanlar arasındaki iletişim yolları içinde en önemlisi ve en sık kullanılanı konuşarak anlaşma yoludur. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır, anne ve babalar, çocuğun yakın çevresindeki kişiler farkında... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Tekrarlayan Düşük Nedir? İki ve daha fazla düşük yapılmasıdır. Kadınların yaklaşık %1’inde görülür.Üç ve daha fazla düşük yapılmış olması detaylı değerlendirmeyi gerektirir. Düşüklerin en sık... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Ani işitme kaybı birkaç saat veya gün içerisinde gelişen iç kulak kaynaklı acil bir durumdur. İç kulağı ilgilendiren yapılar salyangoz, yarım daire kanalları ve işitme siniridir. Hafif olabileceği gibi... Devamı »

Dyt. Gizem ÇALIŞKAN AKGÜL

Hızlı kilo kaybı halk arasında en çok istenilen durum ve tartıda istenilen sonuca en yakın zamanda ulaşma isteği bizleri yanlış beslenme alışkanlıklarına itmektedir. Kilolarımızı bir günde almadığımız... Devamı »

Prof. Dr. Haldun OĞUZ

Bir gece önce yatağa girerken hiçbir probleminiz yoktu, ancak uyandığınızda bir de baktınız ki, bir kulağınız duymuyor. Ve hatta tarif etmekte zorlandığınız bir ses kulağınızdan gitmiyor. ‘Gürültü... Devamı »

Uzm. Dr. Nüzhet DOĞAN

İnsanoğlu yaşlandıkça vücutta belirgin değişiklikler olmaya başlar. Bu değişiklikleri kendisi fark ettiği gibi çevresinde onu daha önceden tanıyanlar da gözlemler. Değişiklikleri sıralayacak olursak: 1.... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tanısı konmuş yani, ultrasonla, rahime yerleşmiş olduğu saptanmış her gebeliğin düşük olma riski % 15-20 civarındadır. Ardarda 2 ve daha fazla düşük yapma riski ise % 1'dir ve bu hastalarda takip eden... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

Cinsel arzunun tamamen azalması ya da tamamen ortadan kalkması anlamına geliyor. Bozukluk sıklıkla normal bir cinsel yaşamı takiben erişkinlerde ortaya çıkıyor. En sık cinsel terapiye başvuru nedenlerinden... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkenin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.Genel bir tanımlama ile obezite bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranla daha fazla... Devamı »

Op. Dr. Zeki ERDEM

EREKSİYON BOZUKLUKLARI Basit olarak doktorların cinsel performans için yeterli olan sertleşme seviyesini sağlayamama ve/veya bu sertliği koruyamama durumu için kullandıkları klinik... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Ağız sağlığınıza yeterince ilgi göstermemek, diş hekimine altı ayda bir yapılması gereken ziyaretleri aksatmak sizin dişinizi kaybetmenize neden olabilir. Diş kaybı siz 40 yaşınızdayken de 80 yaşınızdayken... Devamı »

Doç. Dr. Esra ERYAMAN

Ani işitme kaybı ne tür işitme kaybıdır? Ani işitme kaybı öncelikle iç kulak tipinde bir sağırlıktır. Yani iç kulakta işitme organı olan kokleadan, beyindeki işitme merkezine kadar olan geniş alanda... Devamı »

Uzm. Psk. Mustafa Varol YORULMAZ

İşitme kaybına sahip çocuklarda erken tanı ve teşhis eğitimleri açısından oldukça önemlidir. İşitme kaybına sahip çocuğun, cihaz yardımıyla etrafındaki sesleri duyması da kendi gelişimleri açısından çok... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şişmanlıktan Zayıflık Yolunda Yaşananlar Adım Adım **8 Besin tüketme özellikle obezite problemi yaşan hastalarda geneldefiziksel açlıktan çok duygusal ihtiyaçları tatmin etme amacı ile kullanılmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Banu ÇAYCI

İnsan vücudunun %60 sudan oluşur.Vücutta suyun çok sayıda görevi var: enerji oluşması, büyüme ve yıpranan dokuların onarımı için protein sentezlenmesi, harcanmayan enerjinin yağ olarak depolanması ve metabolizma... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

~~DİYET(İSYEN) DENEYİMLERİ Boğulma tehlikesi atlatmayan cankurtaran, nezarette yatmayan polis, yangının ortasında kalmayan itfaiye eri, ameliyat masasında yatmayan operatör doktor müdahale ettiği kişinin... Devamı »

Dyt. Özge ASLAN

Gebelik, anne adayının beslenmesinin özel olmasını gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte vücudum bozulacak diyerek aç kalmak da iki canlıyım diyerek iki kişilik yemek de yanlıştır. Gebelik süresince amaç;... Devamı »

Uzm. Psk. Fırat UZUN

Beynimizin dil ve konuşma işlevlerinden sorumlu alanı, sol beyin lobunda bulunur. Bazen beyin kanaması/tıkanması veya kazalarla oluşan kafa travmaları sonrası dil ve konuşmadan sorumlu beyin bölgesi hasarlanır.... Devamı »

Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

- TİROİT GÖZ HASTALIĞI NEDİR? “Tiroit göz hastalığı” (diğer adıyla “tiroit orbitopati”), tiroit bezi bozukluğunun yol açtığı, göz etrafındaki kaslar ve göz arkasındaki yumuşak dokuları etkileyen bir... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 32 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 13699 kayıt bulundu.