x
Etiketler \ H \

havalanma kaybı

Prof. Dr. Erkan TARHAN

Ani İşitme Kaybı Ani işitme kaybı son 3 gün içerisinde genellikle tek taraflı çınlama, uğultunun eşlik ettiği acil olarak müdahale edilmesi gereken iç kulak kaynaklı bir işitme kaybıdır. İç kulağı ilgilendiren... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Ağız sağlığınıza yeterince ilgi göstermemek, diş hekimine altı ayda bir yapılması gereken ziyaretleri aksatmak sizin dişinizi kaybetmenize neden olabilir. Diş kaybı siz 40 yaşınızdayken de 80 yaşınızdayken... Devamı »

Doç. Dr. Esra ERYAMAN

Ani işitme kaybı ne tür işitme kaybıdır? Ani işitme kaybı öncelikle iç kulak tipinde bir sağırlıktır. Yani iç kulakta işitme organı olan kokleadan, beyindeki işitme merkezine kadar olan geniş alanda... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Son adet tarihine göre 20. gebelik haftasından önce olan gebelik kayıplarına erken gebelik kaybı denir. Klinik olarak tanısı konmuş gebeliklerin % 15'inde erken gebelik kaybı görülür. Gebelik kayıplarının... Devamı »

Op. Dr. Zeki ERDEM

EREKSİYON BOZUKLUKLARI Basit olarak doktorların cinsel performans için yeterli olan sertleşme seviyesini sağlayamama ve/veya bu sertliği koruyamama durumu için kullandıkları klinik... Devamı »

Dyt. Gizem ÇALIŞKAN AKGÜL

Hızlı kilo kaybı halk arasında en çok istenilen durum ve tartıda istenilen sonuca en yakın zamanda ulaşma isteği bizleri yanlış beslenme alışkanlıklarına itmektedir. Kilolarımızı bir günde almadığımız... Devamı »

Prof. Dr. Haldun OĞUZ

Bir gece önce yatağa girerken hiçbir probleminiz yoktu, ancak uyandığınızda bir de baktınız ki, bir kulağınız duymuyor. Ve hatta tarif etmekte zorlandığınız bir ses kulağınızdan gitmiyor. ‘Gürültü... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Ani işitme kaybı birkaç saat veya gün içerisinde gelişen iç kulak kaynaklı acil bir durumdur. İç kulağı ilgilendiren yapılar salyangoz, yarım daire kanalları ve işitme siniridir. Hafif olabileceği gibi... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

Cinsel arzunun tamamen azalması ya da tamamen ortadan kalkması anlamına geliyor. Bozukluk sıklıkla normal bir cinsel yaşamı takiben erişkinlerde ortaya çıkıyor. En sık cinsel terapiye başvuru nedenlerinden... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tanısı konmuş yani, ultrasonla, rahime yerleşmiş olduğu saptanmış her gebeliğin düşük olma riski % 15-20 civarındadır. Ardarda 2 ve daha fazla düşük yapma riski ise % 1'dir ve bu hastalarda takip eden... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Tekrarlayan Düşük Nedir? İki ve daha fazla düşük yapılmasıdır. Kadınların yaklaşık %1’inde görülür.Üç ve daha fazla düşük yapılmış olması detaylı değerlendirmeyi gerektirir. Düşüklerin en sık... Devamı »

Prof. Dr. Erkan TARHAN

İnsanlar arasındaki iletişim yolları içinde en önemlisi ve en sık kullanılanı konuşarak anlaşma yoludur. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır, anne ve babalar, çocuğun yakın çevresindeki kişiler farkında... Devamı »

Uzm. Dr. Nüzhet DOĞAN

İnsanoğlu yaşlandıkça vücutta belirgin değişiklikler olmaya başlar. Bu değişiklikleri kendisi fark ettiği gibi çevresinde onu daha önceden tanıyanlar da gözlemler. Değişiklikleri sıralayacak olursak: 1.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkenin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.Genel bir tanımlama ile obezite bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranla daha fazla... Devamı »

Op. Dr. Ahmet ŞİRİN

Son yıllarda firmaların işitme kaybı olan hastalar için geliştirdikleri pek çok yenilik mevcuttur. Tıp çevrelerinde Koklear İmplant adı verilen yöntem, yani halk arasındaki biyonik kulak adı verilen... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

“HER ERKEĞİN ÖNÜNDE BİR PENİS OLMAKLA BİRLİKTE HER PENİSİN ARKASINDA BİR ERKEK VARDIR” Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur Sertleşme kaybı yaşayan bir danışan; “ Eşimle severek... Devamı »

Prof. Dr. Sıdıka KURUL

KELOİD: YARA İYİLEŞMESİNDE KONTROL MEKANİZMASININ KAYBI Keloid ya da hipertrofik nedbe yara iyileşme sürecinin ardından ortaya çıkabilir ve önemli bir sorundur. Deride,“abartılı” bir yara iyileşmesi... Devamı »

Dyt. Özge ASLAN

Gebelik, anne adayının beslenmesinin özel olmasını gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte vücudum bozulacak diyerek aç kalmak da iki canlıyım diyerek iki kişilik yemek de yanlıştır. Gebelik süresince amaç;... Devamı »

Uzm. Psk. Fırat UZUN

Beynimizin dil ve konuşma işlevlerinden sorumlu alanı, sol beyin lobunda bulunur. Bazen beyin kanaması/tıkanması veya kazalarla oluşan kafa travmaları sonrası dil ve konuşmadan sorumlu beyin bölgesi hasarlanır.... Devamı »

Uzm. Psk. Mustafa Varol YORULMAZ

İşitme kaybına sahip çocuklarda erken tanı ve teşhis eğitimleri açısından oldukça önemlidir. İşitme kaybına sahip çocuğun, cihaz yardımıyla etrafındaki sesleri duyması da kendi gelişimleri açısından çok... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 33 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 18629 kayıt bulundu.