x
Etiketler \ G \

gözde et parçası ameliyatı

Op. Dr. Orhan ALAN

Burun, kişinin nefes alma ihtiyacını karşıladığı gibi aynı zamanda solunan havaların mikrop ve tozlardan arındırarak nemlendirir ve akciğerlere taze havayı iletir. Bu iletim işlemi, konka adı verilen burun... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tamer HALİLOĞLU

Hastalarımburun tıkanıklığı ile ilgili şikayetlerini anlatırken çocuklarda görülen geniz eti ile erişkinlerde burun etini karıştırdıklarını gözlemledim. Çocukluk çağındageniz eti ameliyatıoldular ise... Devamı »

Op. Dr. Hamdi YAKUT

Bademciklerin ve geniz etinin alınması tüm dünyada en sık uygulanan cerrahi müdahalelerden biridir. Tüm dünyada yılda 400 bin kişinin bademcik ameliyatı olduğu düşünülmektedir. Tekrarlayan boğaz iltihaplarını... Devamı »

Doç. Dr. Rauf TAHAMİLER

Geniz eti burun ile boğaz arkasında yerleşmiş bir dokudur. Sanıldığı gibi sadece hastalık oluşturduğunda değil aslında sürekli var olan ve bademcikler gibi görev yapan bir organdır. Burundan giren yabancı... Devamı »

Op. Dr. Atilla ŞENGÖR

Solunum yollarına giren havanın ısıtılması, nemlenmesi ve temizlenmesi burun etleri sayesinde olur. Fakat şiddetli burun tıkanıklığına neden oluyorlarsa ve tıbbi tedaviler de bunları küçültmeye yetmiyorsa,... Devamı »

Op. Dr. Ali Gökçen AKDAL

Blefaroplasti, fıtıklaşmış yağ dokusu ile beraber üst ve alt göz kapağının her ikisinden fazla , sarkık cilt ve kasın uzaklaştırıldığı cerrahi bir girişimdir. Blefaroplasti düşük, sarkık gevşek cildi iyileştirir.... Devamı »

Op. Dr. Mehmet KETENE

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Üst ve alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da yapılmaktadır. Çünkü üst göz kapağında cilt fazlalığı oluşmuşsa; kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okuma... Devamı »

Doç. Dr. Serdar BAYLANÇİÇEK

Burunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemikten oluşan duvara septum adı verilir. Septum burunda herhangi bir tarafa doğru eğiklik yaparsa bu duruma septum deviyasyonu denir. Eğrilen duvar neticesinde burunda... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Bademcik ve geniz etine yönelik cerrahi tedavi kararı farklı durumlarda verilebilmektedir. Tekrarlayan akut tonsillit (yılda beşten, üst üste iki yıl yılda üçten fazla sayıda atak olması) Tekrarlayan... Devamı »

Op. Dr. Özcan ÜLGEN

Estetik göz kapağı ameliyatı düşünen kişinin atması gereken ilk adım plastik cerraha danışmaktır. Kişi arzulanan sonucun mükemmeliyet değil düzelme olduğunu akılda tutarak ameliyat sonrası daha iyi... Devamı »

Prof. Dr. Koray COŞKUNFIRAT

Yaşın ilerlemesiyle veyerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşurve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru... Devamı »

Op. Dr. Deniz KÖK

Göz kapağı ( blefaroplasti) ameliyatı nedir? Göz kapağı ( blefaroplasti) ameliyatı,gerek doğumsal gerek sonradan meydana gelen; fonksiyonel ve/veya kozmetik deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan... Devamı »

Op. Dr. Timuçin YILDIRIM

Göz Lazer Operasyonu : Excimer Lazer (LASİK , LASEK , EPİLASEK) Gözlüklerden nasıl kurtulabilirim ? Gözlüklerinizden Excimer Lazer ( LASİK , LASEK , EPİLASEK ) tedavisi ile kurtulabilirsiniz. Lazer... Devamı »

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi sağlık problemi olmamak ve gerçekçi beklentileri olmak esastır. Blefaroplasti alt ve üst göz kapağındaki fazla yağ torbalarını, kasları ve cildi uzaklaştırmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Nuran GÜRSES

Bademciklerin iltihabına tonsilit, geniz eti iltahabına adenoiditis ismi verilmektedir. Gerek bademcik ve gerekse geniz eti herkeste var olan bir lenf dokusudur. Waldeyer halkasında yer alan bu dokular... Devamı »

Op. Dr. Erkin ÖNSAL

Burun Estetiği, (Rinoplasti) veya Revizyon Burun Estetiği cerrahisi, burnun görünümünü iyileştirmek için yeniden şekil vermek demektir. Rekonstrüktif estekik burun (rhinoplasti); konjenital anomalileri... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 680 kayıt bulundu.