x
Etiketler \ G \

göz içinde yağ bezesi

Op. Dr. Özer KAVALCIOĞLU

Bilim adamları farklı tarzlarda makyaj yapıldıktan sonra bayanların gözyaşı tabakası içerisinde göz kalemi parçacıklarının hareketini ve ortaya çıkan sonuçları gözlemlemek ve karşılaştırmak için video... Devamı »

Prof. Dr. Murat EMİROĞLU

Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarından fazla olan deri, adale ve yağ dokularının çıkartılması veya bu dokulara şekil verilmesi işlemidir. Bu ameliyatla göz kapaklarındaki sarkmalar, aşırı dolgunluklar... Devamı »

Doç. Dr. Ümit BEDEN

Entropion Entropion göz kapaklarının ıçe (göze doğru) dönmesidir. Genellikle alt kapakta görülür. Bu durumda göz yüzeyine (özellikle korneaya) temas eden cilt dokusu ve kirpikler burada harabiyete... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

İntravitrealilaç enjeksiyonu kimi göz hastalıklarında (smd, makula ödemi,diabetik retinopati, endoftalmi, retina ven dal tıkanıklıklarında) ilacın direkt retinaya ulaşması amacıyla yapılır. Göz içi ilaç... Devamı »

Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ

Göz Hastalıkları Biliminde katarakt cerrahisi, günümüzde hasta memnuniyetinin ileri derecede göz önünde tutulduğu alanlardan biridir. 1949 Kasım ayında Ridley tarafından implante edilen ilk göz içi lensi... Devamı »

Prof. Dr. Sinan TATLIPINAR

Retina Dekolmanı Prof. Dr. Sinan Tatlıpınar, gözde sinek uçuşması ya da flaş patlaması gibi belirtilerin retinanın yerinden ayrılması olan retina dekolmanının bulguları olabileceğini belirterek “Bu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1010 kayıt bulundu.