x
Etiketler \ G \

göbek sertliği

Doç. Dr. Ali AKBEN

Modern çağın önemli hastalıklarından biri olan damar sertliği ya da aterosklerozölüm nedenlerinin başında gelmektedir. Damar sertliği beyin, kalp damarları ve tüm organ damarlarında gelişme eğilimi gösterirken... Devamı »

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Göbek Fıtığı Nedir: Göbek fıtıkları göbek çukuru içinden veya hemen yakınından çıkar ve bir fındık büyüklüğünden-portakal büyüklüğüne... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Umblikal Herni Nedir? Doğumdan sonra göbek kanalının tam olarak kapanmaması sonucu oluşur .%25–50 oranında gözlenir. Yüksek ailevi yatkınlık vardır. 3 yaşına kadar %90'ı tedavi gerektirmeden kendiliğinden... Devamı »

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Umblikal Herni Nedir? Doğumdan sonra göbek kanalının tam olarak kapanmaması sonucu oluşur .%25–50 oranında gözlenir. Yüksek ailevi yatkınlık vardır. 3 yaşına kadar %90’ı tedavi gerektirmeden... Devamı »

Prof. Dr. Yavuz BAYKAL

Damarlarımız elastik bir yapıda olduğundan dolaşan kanın değişen hacmine karşılık kan basıncının değişiklik göstermesine müsaade etmez. Zamanla ortaya çıkan damar sertliği kalp krizi,... Devamı »

Uzm. Dr. Muharrem ARSLANDAĞ

Toplumların gelişmiş ve endüstrilemiş olması ile kronik olan hastalıkların görülme sıklığı artmıştır. Bu hastalıkların başında kalp-damar hastalıkları ve kanserler gelmektedir. 20. yüzyılın başlarında... Devamı »

Dyt. Nimet PETEK

Fazla kilonuz yok ama bel ve karın bölgenizdeki yağlardan kurtulamıyorsunuz ve Sadece göbek bölgeniz erisin istiyorsunuz. Ancak Bölgesel zayıflamak diyet ve egzersizle mümkün değildir. Noktasal olarak... Devamı »

Dyt. Zehra GÖKTAŞ

Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer ve ne göbeği bu türk kası gibi bahanelerle kendini avutmayın evet o göbek J Bir erkeğin sağlıksız bir vucüt yapısına sahip olduğunun göstergesi bel çevresinin >102... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Her ameliyat sonrasında hastanın, ameliyatı yapan hekiminizin önerilerine uymanız daha rahat bir toparlanma dönemi geçirmeniz için büyük önem taşır. Göbek fıtığı ameliyatından sonra erken dönemde yapılabilecekler... Devamı »

Prof. Dr. Nuran GÜRSES

Gelişmekte olan ülkelerde önemli bir sorun olan yenidoğanın göbek iltihabı (omfalit) komplikasyonlar ve mortalitesinin yüksek oluşu ile önemini korumaktadır.Görülme sıklığı... Devamı »

Doç. Dr. Fevzi BALKAN

Vücudumuzdaki yağ oranın artmasına obezite adı verilmektedir. Erkeklerde vücut yağ oranın %20, kadınlarda %30’u geçmesi durumu artık vucutta değişimlerin başladığının göstergesidir. Yağlanma başlangıçta... Devamı »

Op. Dr. Emel OĞUZ AVCUOĞULLARI

Doğumdan sonra göbek kordonuna giren damarların geçtiği halkanın yeterince kapanamaması durumunda göbek fıtığı ortaya çıkar. Göbek kordonu düştükten sonra göbekte şişlik fark edilir, şişlik bebek ağladığı... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Göbek fıtıkları karın duvarı fıtıkları içinde en sık görülen ikinci fıtık tipidir. Ülkemizde tüm fıtık ameliyatları içinde göbek fıtığı ameliyatlarının oranı son yıllarda artış göstermektedir. Yine, daha... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Murat KALAYCI

Karın içi organ veya dokuların göbek deliğinden dışarı doğru çıkmasıdır. Fıtığın çıktığı açıklık, bebek anne karnındayken, anne ile arasındaki kan akışını sağlayan kordonun karın duvarına girdiği yerdir.... Devamı »

Dyt. Nilberk KARAMAN

Göbek bölgesinde yağ birikmesi sonucu oluşan görüntü erkek kadın herkesin hoşlanmadığı bir görüntüdür. Düzensiz yemek yemek, uzun süren açlıklardan sonra fazla miktarlarda yemek yemek ya da fazla kilonun... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 15 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7536 kayıt bulundu.