x
Etiketler \ G \

gıdı estetiği

Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER

Yirmili yaşlarda gıdı problemi olarak sadece yağ birikmesi kişiyi rahatsız edebilir. Eğer hızlı kilo alıp verme gibi bir durum varsa 30’lu yaşlardan sonra deride gevşeklik de kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir.... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Adnan UZUNİSMAİL

Gıdı aldırma nedir: Yaşla ya da yapısal olarak çene altınızdan başlayarak boyun bölgenizde yağ birikimi olur, tükürük bezleriniz sarkar, enine çizgilenmelere ve lekelere boynunuzu tamamen saran platisma... Devamı »

Op. Dr. Çağrı SADE

Anatomik yapı, yaş alma, yer çekimi etkisi, cildin bollaşması, boyundaki kasların gevşemesi ve yağ dokusunun sarkması sonucu gıdı ve boyunda deformasyon oluşur. Kilo almaya bağlı olarak birikmenin göründüğü... Devamı »

Op. Dr. Ali Gökçen AKDAL

Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı ya da gıdı altı dediğimiz bölgedeki deri ile altındaki kas ve yağ dokuları sarkık bir görünüme bürünür. Bunda kilo alıp vermeler de çok... Devamı »

Op. Dr. Tamer Şakrak

Boyun Germe (neck lift) Nedir ? Boyun bölgesinde oluşan deformasyonlarda, yüzdeki faktörlerin bir çoğu geçerlidir. Yaşlanma, cilt yapısı, yerçekimi ve sigara kullanımı en önemli faktörler arasında sayılabilir. Klasik... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin BORMAN

Halk arasında ‘gıdı’ olarak tariflenen bölge olan boyun ön tarafı ve çene altındaki şişkin alan birçok kişinin hoşlanmadığı bir oluşumdur. Genellikle şişmanlama, sonrasında zayıflama yaşlanma sonrasında... Devamı »

Op. Dr. Serhat Partalci

Göğsünüzden süt geliyorsa, adet düzensizliğiniz varsa bunu mutlaka önemsemelisiniz! Meme uçlarından gelen uygunsuz sıvılar; kadınlık hormonu östrojen fazlalığından, ilaçlardan, stresten, beyin lezyonlarından,... Devamı »

Doç. Dr. Ercan KARACAOĞLU

KALÇA ve POPOESTETİĞİ: Bir çok kültürde kısmi bir çıplaklık tabusu vardır ve bundan en fazla nasibi alan kalçalardır. Bu nedenle tüm kıyafetlerin dizaynı kalçaları örtecek şekilde... Devamı »

Op. Dr. Esra ÇELİK

Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu kelimelerden çıkarılabilecek... Devamı »

Op. Dr. Özcan ÜLGEN

Estetik ameliyat olmadan önce buna psikolojik olarak hazır olmalısınız; çünkü bedeninizde -çoğu zaman geri dönüşü olmayan yada çok zor olan- bir değişiklik yapmak üzeresiniz. Estetik ameliyatı sadece... Devamı »

Dt. Aslan Murat İSPİR

Estetik anlayışı kişiden kişiye ve yaşadığımız zamana göredeğişir. Eskiden altın dişler çok revaçtaydı;oysa şimdi kimse altın dişlerle gülümsemek istemez. Belki yarın bir gün de bugünkü düşünceler birçoğumuz... Devamı »

Op. Dr. Aysun BÖLÜKBAŞI MAMAK

Bir çoğumuz alın çizgilerimizden ya da gıdımızın görünmesinden şikayet eder, estetik doktorlarının kapısını çalarız. Aslında aynada gördüklerimiz gerçek mi? Ya da kendimizi doğru değerlendirebiliyor muyuz? Çoğu... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Sosyal ilişkiler üzerine yapılan araştırmalar, yeni tanışılan kişinin imajının ilk beş saniye içinde oluştuğunu gösteriyor. Bu beş saniyede ise gülüş ve gözler imajın oluşumunda belirleyici konumda. Gözler... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

-Eyecell göz bakım uygulaması Konsept bir göz bakım olanağı eyecell kit ile göz çevresi kırışıklıklarında en etkili yöntemlerden biridir. Büyüme faktörleri ve peptit ile göz çevresi dokusunda iyileşme... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

İdeal kaş nasıldır? İdeal kaş tarifinde kaş ortası kalkıktır. Kaşın iç kısmı, burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

ÇENE ESTETİĞİ NEDİR ? Yüzün genel yapısını belirleyen çene, birçoksebepten dolayı estetikgörüntüsünü kaybetmiş olabilir. Doğumsal nedenlerde çenenizin estetik yapısı bozuk veya sonradan gelişen... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Estetik dişhekimliğinde, estetik anlayışının içinde geometri yönü çok önemlidir.Kişiye özel planlama derken öncelikle bireysel estetik algısı ve bunun duygusal yönü de değerlendirilmelidir. Yani ölçülebilir... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Basık, sarkık, geniş ve şekilsiz olan popoların, yuvarlak, dik, kalkık ve sıkı bir hale getirmek için uygulanan operasyonlardır. Popo estetiği operasyonları içerisinde, liposuction, yağ enjeksiyonları,... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Kepçe kulak, kulak kepçesinin kafadan ayrık olması ve kepçe üzerindeki katlantıların düzleşmesi sonucu oluşur. Yapılan ameliyatla bu deformitelerin düzeltilmesi amaçlanır. Kulak estetiği kimlere yapılır? Kulağında... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Kompozit dolgular kimlere uygulanabilir? Ağız hijyeninin iyi olduğu hastalara Diş eti problemleri yoksa Dolgunun sınırları kişinin kapanışını ve konuşmasını etkilemeyecekse Dişlerdeki madde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 792 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 25629 kayıt bulundu.
Lazer lipoliz ile gıdı estetiği

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği

Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.