x
Etiketler \ G \

gıdı estetiği

Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER

Yirmili yaşlarda gıdı problemi olarak sadece yağ birikmesi kişiyi rahatsız edebilir. Eğer hızlı kilo alıp verme gibi bir durum varsa 30’lu yaşlardan sonra deride gevşeklik de kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir.... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Adnan UZUNİSMAİL

Gıdı aldırma nedir: Yaşla ya da yapısal olarak çene altınızdan başlayarak boyun bölgenizde yağ birikimi olur, tükürük bezleriniz sarkar, enine çizgilenmelere ve lekelere boynunuzu tamamen saran platisma... Devamı »

Op. Dr. Çağrı SADE

Anatomik yapı, yaş alma, yer çekimi etkisi, cildin bollaşması, boyundaki kasların gevşemesi ve yağ dokusunun sarkması sonucu gıdı ve boyunda deformasyon oluşur. Kilo almaya bağlı olarak birikmenin göründüğü... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin BORMAN

Halk arasında ‘gıdı’ olarak tariflenen bölge olan boyun ön tarafı ve çene altındaki şişkin alan birçok kişinin hoşlanmadığı bir oluşumdur. Genellikle şişmanlama, sonrasında zayıflama yaşlanma sonrasında... Devamı »

Op. Dr. Tamer Şakrak

Boyun Germe (neck lift) Nedir ? Boyun bölgesinde oluşan deformasyonlarda, yüzdeki faktörlerin bir çoğu geçerlidir. Yaşlanma, cilt yapısı, yerçekimi ve sigara kullanımı en önemli faktörler arasında sayılabilir. Klasik... Devamı »

Op. Dr. Serhat Partalci

Göğsünüzden süt geliyorsa, adet düzensizliğiniz varsa bunu mutlaka önemsemelisiniz! Meme uçlarından gelen uygunsuz sıvılar; kadınlık hormonu östrojen fazlalığından, ilaçlardan, stresten, beyin lezyonlarından,... Devamı »

Op. Dr. Esra ÇELİK

Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu kelimelerden çıkarılabilecek... Devamı »

Doç. Dr. Ercan KARACAOĞLU

KALÇA ve POPOESTETİĞİ: Bir çok kültürde kısmi bir çıplaklık tabusu vardır ve bundan en fazla nasibi alan kalçalardır. Bu nedenle tüm kıyafetlerin dizaynı kalçaları örtecek şekilde... Devamı »

Op. Dr. Aysun BÖLÜKBAŞI MAMAK

Bir çoğumuz alın çizgilerimizden ya da gıdımızın görünmesinden şikayet eder, estetik doktorlarının kapısını çalarız. Aslında aynada gördüklerimiz gerçek mi? Ya da kendimizi doğru değerlendirebiliyor muyuz? Çoğu... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Sosyal ilişkiler üzerine yapılan araştırmalar, yeni tanışılan kişinin imajının ilk beş saniye içinde oluştuğunu gösteriyor. Bu beş saniyede ise gülüş ve gözler imajın oluşumunda belirleyici konumda. Gözler... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

-Eyecell göz bakım uygulaması Konsept bir göz bakım olanağı eyecell kit ile göz çevresi kırışıklıklarında en etkili yöntemlerden biridir. Büyüme faktörleri ve peptit ile göz çevresi dokusunda iyileşme... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

İdeal kaş nasıldır? İdeal kaş tarifinde kaş ortası kalkıktır. Kaşın iç kısmı, burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

ÇENE ESTETİĞİ NEDİR ? Yüzün genel yapısını belirleyen çene, birçoksebepten dolayı estetikgörüntüsünü kaybetmiş olabilir. Doğumsal nedenlerde çenenizin estetik yapısı bozuk veya sonradan gelişen... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin insan vücudunda özel bir yeri vardır. Doğumsal veya sonradan devreye giren gebelik, kilo alıp verme, yaşlanma, ilaç veya madde kullanımı, hormonal değişimler, meme... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞAHİN

BURUN ESTETİĞİ Nedir? Rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesidir. Burnun küçültülmesi, sırtındaki kemerin düzeltilmesi, burun ucunun şekillendirilmesi gibi işlemlerin yanı sıra bu ameliyatta nefes... Devamı »

Prof. Dr. İsmet BAYRAMOĞLU

Rinoplasti olarak isimlendirilen bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür.... Devamı »

Dt. Aslan Murat İSPİR

Estetik anlayışı kişiden kişiye ve yaşadığımız zamana göredeğişir. Eskiden altın dişler çok revaçtaydı;oysa şimdi kimse altın dişlerle gülümsemek istemez. Belki yarın bir gün de bugünkü düşünceler birçoğumuz... Devamı »

Doç. Dr. Fatih UYGUR

Sarkmış ve torbalanmış göz kapaklarının düzeltilmesi amacıyla uygulanan ameliyattır. Uygulanan işlem Bleferoplasti operasyonu olarak adlandırılmaktadır. Üst göz kapağı için yapılan blefaroplastide,... Devamı »

Op. Dr. İbrahim KORHAN

Ses gırlak ve üst solunum yolu tarafından iletişim sağlamak amaçlı oluşturulan dalgalardan oluşmaktadır. Sesin kalitesini belirleyen birçok faktör bulunmakla beraber en önemli etken gırtlak yapısıdır.... Devamı »

Dr. Dt. Sinem TASLAN CEYLANOĞLU

Empress Porselenler Porselenin altında daha sert yapılı bir porselenin kullanıldığı protezlerdir. Hangi Dişlere uygulanır? Ön grup dişlerde renk ve şekil bozukluğu varsa. Daha estetik bir gülüş... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 780 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 37156 kayıt bulundu.
Lazer lipoliz ile gıdı estetiği

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği

Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.