x
Etiketler \   \

 geçiş süreci

Uzm. Dr. Gülten TÜRKKANI ASAL

Bebeklerde ek gıdaya geçiş sürecinde dikkat edilecek noktalar Yaşamın ilk altı ayı anne sütü ile beslenen bebeklerde, altıncı aydan sonra ek besinlere geçiş dönemi ‘weaning’ olarak adlandırılmaktadır.... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

BEBEKLERDE EK GIDALARA GEÇİŞ; Ek gıdaya başlarken dikkat edeceklerimiz.; Her gıda bebeğe tek başına verilmelidir. Tek başına verilen besin maddesinin tadını alması için en az 3 gün azar azar bu besin... Devamı »

Uzm. Dr. Gülben EFES

İlk 2 yaş dönemindeki beslenme kısa süreli büyüme ve gelişme için değil, yetişkin dönemdeki sağlık açısından da çok önemlidir. Altı aydan sonra anne sütü tek başına, bebeğin besin ihtiyacını karşılamaz;... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

* Bebeklerde katı gıdalara geçiş en erken kaç aylıkken olmalıdır? Yaşamın ilk iki yılı, büyümenin ve gelişmenin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde doğru beslenmenin ileri yaşlara da yansıyan önemli... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Belki sizi şaşırtabilir ama yedikleriniz uykunuzu oldukça fazla etkiler, doğru besinleri seçerek iyi bir uykuya dalabilirsiniz. Sizde uykunuzdan sık sık uyanıyorsanız veya akşam yediğiniz yemekten dolayı... Devamı »

Dyt. Aslıhan ALTUNTAŞ

Ek besinlere geçiş ile başlayan döneme tamamlayıcı beslenme dönemi denir. Anne sütüne veya mamalara ilave olarak besinler verileceğinden bu döneme tamamlayıcı beslenme dönemi diyoruz. 6. aydan sonra... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde beslenme Bebek beslenmesinde Katı Gıdalar •Bebeğinizin beslenmesi için ilk 6 ay anne sütü yeterlidir. •İlk 6 ayda normal gelişim için anne sütü yetmiyorsa katı gıda değil, hazır... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeğinizin Biberondan Bardağa Geçişi Bebeğinizi bardağa geçirmeye hazır mısınız? Size bu geçişi daha kolaylaştıracak bazı önerilerimiz var. Bebeğinizin memeden kesilmesi ve biberona geçmesi genellikle... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

Endometriozis genellikle dismenore ve infertilite ile birlikte görülen benign, kronik seyirli bir hastalık olarak bilinir. Üreme çağındaki kadınların %10-15'inde görülür. İnfertil kadınlarda bu oran %30-50'a... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

İnfertil çiftlerin yaklaşık yarısında neden erkek faktörüdür.Tedavi yöntemleri nedene yönelik ve deneysel olarak yapılabilir. Nedene yönelik tedavi olarak hormon desteği,enfeksiyon tedavisi,immunolojik... Devamı »

Op. Dr. Ahmet KÖSE

Prostat, gerçek pelvis içinde simfisis pubisin inferior kenarının altında yer alan; 3-4 cm genişliğinde, 4-6 cm uzunluğunda asiner, stromal ve musküler elemanlar içeren kompleks bir seks aksesuvar organıdır.... Devamı »

Uzm. Dr. Seçil GASSALOĞLU

Kayıplar duygularımızı alt üst eden depremler gibidir, hayat aniden değişir ve tüm aileyi etkiler. Çocuklar için kayıpla baş etmek daha zordur, çünkü zihinsel ve duygusal becerileri henüz gelişimini tamamlamamıştır,... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya... Devamı »

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

Kemik kırılması ani olan bazı düşmeler, çarpmalar ve darbelerin alınması sonucunda oluşan sağlık problemlerinden biridir. Son derece acılı bir süreç olarak bilinmektedir. Kemik kırılması çeşitli bölgelerde... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem Mine ÇÖLÜMLÜ

Değer verdiğimiz bir şeyi veya birini kaybetmek acı vericidir. Bu süreçte birçok duyguyu hiç değişmeyecekmiş gibi yoğun bir şekilde yaşayabiliriz. Yas; kişinin kayıplara karşı vermiş olduğu duygusal acıdır.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Kilo verme sürecinde ve sağlıklı yaşamın temelinde egzersiz olmazsa olmazlardandır. Egzersizin kilo kaybında ki rolü kalori yakımını arttırmasından ziyade metabolizma hızını arttırmasıdır.Spor yaparak... Devamı »

Uzm. Psk. Cangül TOKMAKTEPE

Evlilik, genelde bireylerin duygusal ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek amacıyla yapılır, anlayış ve mutluluk esas alınarak temellendirilir. Ancak bazen çiftler arasında anlaşmazlıklar yaşanmaya... Devamı »

Uzm. Psk. Seda BİRCAN

Türkiye İstatistik Kurumu’ ne göre; boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre % 4,5 artarak 130 bin 913’e yükseldi. Her geçen yıl artmakta olan boşanmalar ve boşanmaların öncesi ve sonrasında kadın-erkek... Devamı »

Psk. Kübra ERİŞ

ÇOCUĞUM ANAOKULUNA BAŞLIYOR Anaokuluna uyum süreci anne-baba veli işbirliğini gerektiren zorlu bir süreçtir.Burada temel nokta anne- babanın kararlı olmasıdır.Okula uyum süreci küçük çocuklar için gözyaşlarıyla... Devamı »

Psk. Gonca BAĞLAR

Hayatımız boyunca hep bir şeyleri, etrafımızdaki kişileri kontrol etmeye çalışırız, bizi mutlu edecek olayları veya kişileri yanımızda tutmaya çalışır, üzecek olanları ise bir şekilde uzaklaştırmaya çabalarız.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 68 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 25830 kayıt bulundu.