x
Etiketler \   \

 geçiş süreci

Uzm. Dr. Gülten TÜRKKANI ASAL

Bebeklerde ek gıdaya geçiş sürecinde dikkat edilecek noktalar Yaşamın ilk altı ayı anne sütü ile beslenen bebeklerde, altıncı aydan sonra ek besinlere geçiş dönemi ‘weaning’ olarak adlandırılmaktadır.... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

BEBEKLERDE EK GIDALARA GEÇİŞ; Ek gıdaya başlarken dikkat edeceklerimiz.; Her gıda bebeğe tek başına verilmelidir. Tek başına verilen besin maddesinin tadını alması için en az 3 gün azar azar bu besin... Devamı »

Uzm. Dr. Gülben EFES

İlk 2 yaş dönemindeki beslenme kısa süreli büyüme ve gelişme için değil, yetişkin dönemdeki sağlık açısından da çok önemlidir. Altı aydan sonra anne sütü tek başına, bebeğin besin ihtiyacını karşılamaz;... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

* Bebeklerde katı gıdalara geçiş en erken kaç aylıkken olmalıdır? Yaşamın ilk iki yılı, büyümenin ve gelişmenin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde doğru beslenmenin ileri yaşlara da yansıyan önemli... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Belki sizi şaşırtabilir ama yedikleriniz uykunuzu oldukça fazla etkiler, doğru besinleri seçerek iyi bir uykuya dalabilirsiniz. Sizde uykunuzdan sık sık uyanıyorsanız veya akşam yediğiniz yemekten dolayı... Devamı »

Psk. Eda GÖKDUMAN

Evliliğin bittiğini düşünmek,geçmişte yaşanan iyi ve kötü anıların film şeridi gibi gözlerin önünden geçmesi kişide farklı bir duygu yaratır. Gerçekten bitmesi gerekiyor mu? Yoksa biraz daha çaba gösterilmeli... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde beslenme Bebek beslenmesinde Katı Gıdalar •Bebeğinizin beslenmesi için ilk 6 ay anne sütü yeterlidir. •İlk 6 ayda normal gelişim için anne sütü yetmiyorsa katı gıda değil, hazır... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeğinizin Biberondan Bardağa Geçişi Bebeğinizi bardağa geçirmeye hazır mısınız? Size bu geçişi daha kolaylaştıracak bazı önerilerimiz var. Bebeğinizin memeden kesilmesi ve biberona geçmesi genellikle... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Doğduğunda nasıl tutacağınızı bilemediğiniz bebeğiniz büyüdü ve ilk yılı hatta ikinci yılını geride bıraktı. Artık minik bir insan haline gelen yavrunuzun bu hızlı gelişimine tanık olmak çok şaşırtıcı... Devamı »

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

Bir şekilde bir araya gelerek aile kuran çiftler, çeşitli sebeplerden -hatta bazen bir araya geliş sebeplerinden- boşanma kararı alarak ayrılabilirler. Kişilerin boşanmaya bakış açıları sürecin daha kolay... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Kilo verme sürecinde ve sağlıklı yaşamın temelinde egzersiz olmazsa olmazlardandır. Egzersizin kilo kaybında ki rolü kalori yakımını arttırmasından ziyade metabolizma hızını arttırmasıdır.Spor yaparak... Devamı »

Uzm. Psk. Cangül TOKMAKTEPE

Evlilik, genelde bireylerin duygusal ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek amacıyla yapılır, anlayış ve mutluluk esas alınarak temellendirilir. Ancak bazen çiftler arasında anlaşmazlıklar yaşanmaya... Devamı »

Prof. Dr. Baybars VEZNEDAROĞLU

Sevdiğimiz birinin kaybı kuşkusuz ki bizi derinden etkiler. Ancak hayatın içinde bunu deneyimlememiz de kaçınılmazdır. Ve ölüm ne şekilde gelmiş olursa olsun, buna hazırlıklı olmak pek de mümkün olmamaktadır. Yaşanan... Devamı »

Prof. Dr. Baybars VEZNEDAROĞLU

Son yıllarda evliliklerin boşanmayla sonlanması durumunda artış yaşanmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu’nun raporlarına göre 2011 yılına oranla 2012 yılındaboşanmasayısında % 5.8’lik bir artış söz... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Tıpkı yüz bölgesinde olduğu gibi, boyun bölgesindeki önceden önlem alınmamış sarkma ve kırışıklıklar boyun germe ameliyatı ile tedavi edilebilir. Boyun germe işlemi de fazladan cilt kesisi gerektirmez.... Devamı »

Uzm. Dr. Seçil GASSALOĞLU

Kayıplar duygularımızı alt üst eden depremler gibidir, hayat aniden değişir ve tüm aileyi etkiler. Çocuklar için kayıpla baş etmek daha zordur, çünkü zihinsel ve duygusal becerileri henüz gelişimini tamamlamamıştır,... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya... Devamı »

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

Kemik kırılması ani olan bazı düşmeler, çarpmalar ve darbelerin alınması sonucunda oluşan sağlık problemlerinden biridir. Son derece acılı bir süreç olarak bilinmektedir. Kemik kırılması çeşitli bölgelerde... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem Mine ÇÖLÜMLÜ

Değer verdiğimiz bir şeyi veya birini kaybetmek acı vericidir. Bu süreçte birçok duyguyu hiç değişmeyecekmiş gibi yoğun bir şekilde yaşayabiliriz. Yas; kişinin kayıplara karşı vermiş olduğu duygusal acıdır.... Devamı »

Uzm. Psk. Seda BİRCAN

Türkiye İstatistik Kurumu’ ne göre; boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre % 4,5 artarak 130 bin 913’e yükseldi. Her geçen yıl artmakta olan boşanmalar ve boşanmaların öncesi ve sonrasında kadın-erkek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 92 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 18743 kayıt bulundu.