x
Etiketler \ G \

gastrit tedavisinde kullanılan ilaçlar

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Astım ya da hava yolu hassasiyeti olan çocuklarda tedavi uluslar arası tedavi rehberlerine göre planlanmaktadır. Bu tedavi rehberlerindeki ilk seçenek ilaçlar direkt hava yollarına verilen ilaçlardır.Bu... Devamı »

Prof. Dr. Nuran TÜRKÇAPAR

Bifosfonatlar (alendronate, risedronate, ibandronate, zoledronic acid) Kemiğe bağlanır, osteoklast aktivitesini baskılar. Tablet veya enjeksiyon formları vardır. Tablet formunun emilimi zayıf fakat... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Saç dökülmesi yaşayan bir kişinin öncelikle başvurduğu yöntem saç ilaçlarıdır. Saç dökülmesi ile ilgili çok fazla ilaç ve losyon üretilmektedir. Maalesef saç dökülmesi sorunu çok yaygın olduğu için piyasada... Devamı »

Op. Dr. Ali Osman KOYUNCUOĞLU

Tüp Bebek Yönteminde Kullanılan İlaçlar Nelerdir? Bütüntüp bebektedavilerinde hormonelilaçlarkullanılmaktadır. Builaçlarhem yumurta sayısınıartırmak için hem de yumurtaları büyütmek için anne adayına... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tüp bebek tedavisinde yumurtalıkların uyarılması (kontrollü ovaryan hiperstimülasyon, KOH), oosit toplanması (OPU) ve ardından embryo transferi (ET), tahminen 2-3 haftalık bir süreyi kapsar. Kontrollü... Devamı »

Uzm. Dr. Sabahat ÇEKEN

KRONİK HEPATİT C TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLAÇLARIN YAN ETKİLERİ Pegilated interferon-a : Pegilated interferon-a tedavisi kullanan hastalarda görülebilecek yan etkiler aşağıda verilmiştir: Ateş,... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Mezoterapi, potansiyel olarak saç ekimine gerekliliği azaltan bir tedavidir. Saç dökülmesi için uygulanan mezoterapi teknikleri mezoterapinin kendisinden geliştirilmiştir. Mezoplasti... Devamı »

Dr. Dt. Serkal ARMAN

→ Hareketli Apareyler Genelde erken dönemde basit ortodontik anomalilerin tedavisi için kullanılan, hastanın kendisinin takıp çıkarabildiği (daha doğrusu çıkarıp hiç... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Zayıflama haplarına son çare olarak insanlar başvuruyor, tv ve yazılı medya bu konuda yönlendirici olabilir mi? Böylesine önemli bir konuda medyanın elbette çok etkili bir rolü bulunmaktadır. Sonuçta... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet PORTAKAL

Romatizma Tedavisinde Kullanılan Yeni Teknolojiler HİLTERAPİ (LAZER TEDAVİSİ) Romatizmal hastalıklar grubunda yer alan rahatsızlıkların çok fazla sayıda olması ve yaşam kalitesini etkilemesinden... Devamı »

Prof. Dr. Fatih ŞENDAĞ

Mikroenjeksiyon yöntemi : Sperm sorununun olduğu durumlarda, yumurtanın döllenmesinde ICSI (mikroenjeksiyon) yöntemi kullanılabilir. Tüp bebek ve mikroenjeksiyon arasındaki tek... Devamı »

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Yardımcı üreme teknikleri uygulanırken tanı ve tedavi amaçlı olarak kullanılabilen bazı operasyonlar mevcuttur. Bu operasyonlar bazıları lokal anestezi altında uygulanabilirken, bir çoğu genel anestezi... Devamı »

Prof. Dr. Nilsel İLTER

Ortalama yaşam süresi eski Roma’da 22 yıl, 1980’lerde 76 yıl iken günümüzde 85 yıla çıkmıştır. Uzayan bu yaşam süresi bireylerin toplumda verimli olarak geçirdiği zamanı artırmaktadır. Deri yaşlanması... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Doç. Dr. İsmail Şimşek Lupuslu bir hastada nefrit (böbrek iltihabı) gelişmesi hastalığın en ciddi komplikasyonlarından sayılır ve geçtiğimiz yıllarda lupus tedavisindeki tüm gelişmelere karşın, böbrek... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Dünya nüfusunun üçte birinin hepatit B virüsü ile enfekte olduğu biliniyor. Geçtiğimiz 10 yılda yoğun aşılama kampanyaları sayesinde ülkemizde hastalığın görülme sıklığı önemli ölçüde azalsa da, halen... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Her ne kadar lupus tedavisinde geldiğimiz nokta, 10-20 sene öncesine kıyasla çok iyi olsa da, gerek etkinlik gerekse yan etki azlığı yönünden arzu edilen tedavi hedeflerine halen ulaşılamadığını üzülerek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 16 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1053 kayıt bulundu.