x
Etiketler \ G \

gastrit tedavisinde kullanılan ilaçlar

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Astım ya da hava yolu hassasiyeti olan çocuklarda tedavi uluslar arası tedavi rehberlerine göre planlanmaktadır. Bu tedavi rehberlerindeki ilk seçenek ilaçlar direkt hava yollarına verilen ilaçlardır.Bu... Devamı »

Op. Dr. Ali Osman KOYUNCUOĞLU

Tüp Bebek Yönteminde Kullanılan İlaçlar Nelerdir? Bütüntüp bebektedavilerinde hormonelilaçlarkullanılmaktadır. Builaçlarhem yumurta sayısınıartırmak için hem de yumurtaları büyütmek için anne adayına... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tüp bebek tedavisinde yumurtalıkların uyarılması (kontrollü ovaryan hiperstimülasyon, KOH), oosit toplanması (OPU) ve ardından embryo transferi (ET), tahminen 2-3 haftalık bir süreyi kapsar. Kontrollü... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Saç dökülmesi yaşayan bir kişinin öncelikle başvurduğu yöntem saç ilaçlarıdır. Saç dökülmesi ile ilgili çok fazla ilaç ve losyon üretilmektedir. Maalesef saç dökülmesi sorunu çok yaygın olduğu için piyasada... Devamı »

Dr. Dt. Serkal ARMAN

→ Hareketli Apareyler Genelde erken dönemde basit ortodontik anomalilerin tedavisi için kullanılan, hastanın kendisinin takıp çıkarabildiği (daha doğrusu çıkarıp hiç... Devamı »

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Yardımcı üreme teknikleri uygulanırken tanı ve tedavi amaçlı olarak kullanılabilen bazı operasyonlar mevcuttur. Bu operasyonlar bazıları lokal anestezi altında uygulanabilirken, bir çoğu genel anestezi... Devamı »

Prof. Dr. Nilsel İLTER

Ortalama yaşam süresi eski Roma’da 22 yıl, 1980’lerde 76 yıl iken günümüzde 85 yıla çıkmıştır. Uzayan bu yaşam süresi bireylerin toplumda verimli olarak geçirdiği zamanı artırmaktadır. Deri yaşlanması... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Doç. Dr. İsmail Şimşek Lupuslu bir hastada nefrit (böbrek iltihabı) gelişmesi hastalığın en ciddi komplikasyonlarından sayılır ve geçtiğimiz yıllarda lupus tedavisindeki tüm gelişmelere karşın, böbrek... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Dünya nüfusunun üçte birinin hepatit B virüsü ile enfekte olduğu biliniyor. Geçtiğimiz 10 yılda yoğun aşılama kampanyaları sayesinde ülkemizde hastalığın görülme sıklığı önemli ölçüde azalsa da, halen... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Her ne kadar lupus tedavisinde geldiğimiz nokta, 10-20 sene öncesine kıyasla çok iyi olsa da, gerek etkinlik gerekse yan etki azlığı yönünden arzu edilen tedavi hedeflerine halen ulaşılamadığını üzülerek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1790 kayıt bulundu.