x
Etiketler \ F \

ft3 yüksek

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Normal kan basıncı 140/90 mm Hg değerleri altındadır. Buradaki ilk değer küçük tansiyon (sistolik basınç), ikincisi ise büyük tansiyon (diastolik basınç) adını alır. Yüksek tansiyonun varlığı 160/95 mm... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına yüksek yani hipertansiyon (HT) denir. Türkiye’de hipertansiyonun görülme sıklığı % 11- 43 arasında değişiklik... Devamı »

Op. Dr. İlhami ATILGAN

Yüksek riskli gebelikler sıkı takip gerektirir.Bu takiplerin ne sıklıkta yapılacağına en uygun yanıtı kadın doğum uzmanınız verecektir. Takipleriniz sırasında gebelikte rutin yapılan tetkiklerin yanında... Devamı »

Dyt. Zülal YALÇIN

Serbest radikallerin vücuda verdiği zararı minimuma indirmek için beslenmemizde antioksidan içeriği yüksek gıdaları ön sıralara almamız gerekir. Kırmızı meyveler Ahududu, böğürtlen, yaban mersini,... Devamı »

Dyt. Sevgi Gökçen ERKÜN

Obezite; tüm dünyada ve ülkemizde sağlık problemi haline gelmiştir. Toplumda beden ağırlığını sağlıklı yaşamın gerektirdiği düzeyde tutmak için acil gereksinimlere ihtiyaç vardır. Bu nedenle hızlı kilo... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Hamilelikte arteriyel kan basıncı, gebelikte artan hormonlar sonucunda özellikle ilk 12 haftası belirgin olmak üzere azalır. Gebelikte yapılan takiplerde belli bir süre dinlenmiş bir hastanın tansiyon... Devamı »

Uzm. Dr. Selim HÜSREVOĞLU

GÖZÜM YÜKSEK HİPERMETROP. NE YAPABİLİRİM? Çok şeyler yapabilirsiniz ve mutlaka da yapmalısınız. Az görüyorsunuz, iri görüyorsunuz, çirkin gözüküyorsunuz. Ben…: “Ben daha net görmek istiyorum. Yılardır... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Üçüz Gebelikte Neler Olacak? Günümüzde çoğul gebeliklerin önemli bir kısmında sebep, yardımla üreme tekniklerinde (aşılama ve özelliklede tüp bebekrahim içine verilen embriyo sayısının yüksek olmasıdır.... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Obez Hastalar Ameliyat Sonrası Komplikasyonlar Açısından Daha Fazla Risk Altında Ciddi derecede obez hastalarda acil cerrahi gerektiği durumlarda komplikasyon oranları ve sonuçları inceleyen yeni bir... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Perinatolog, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını takiben Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler - Maternal Fetal Tıp) üst ihtisas programında 3 yıl ilave eğitim ve klinik tecrübe edinmiş uzmandır. Perinatologlar... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Diş tedavisi esnasında yüksek kalan dolgunun neden ağrı verir? Dişinize daha önceden dolgu yaptırdıysanız, diş hekiminizin ağzınıza renkli bir kağıt parçası koyar ve bunu ısırmanızı söyler ve yükseklik... Devamı »

Op. Dr. Osman ÖZYURT

Gebeliğin hipertansif hastalıkları Gebelikte yüksek tansiyon tehlikeli bir durumdur. Yüksek tansiyon gebelikten önce var olabileceği gibi gebeliğe bağlı olarak da ortaya çıkabilir ve gebelik sonlandıktan... Devamı »

Doç. Dr. Fevzi BALKAN

1-Ailesinde troid hastalığı olanlarda (özellikle nodul ve Hashimato hastalığı) 2-50 yaş üzeri kadınlarda (Menapoz dönemi)ve >60 yaş üzeri Erkeklerde 3-Önceden tiroid hastalığı veya tiroid ameliyatı... Devamı »

Uzm. Dr. M. Savaş İLBASMIŞ

Uluslararası havacılık mevzuatına (Federal Aviation Administration, Schedule 4 Air Navigation Order) göre 10.000 feet üzerinde uçan tüm ticari uçakların kabin basınçlama sistemleri olsa dahi oksijenden... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

Standart tüp bebek uygulamalarına göre spermin daha detaylı ve yapısal değerlendirilmesini yapabilen yöntemdir. Normal mikroenjeksiyon uygulamarında canlı sperm hücresi en fazla 400 kat büyütülebilmektedir.IMSI... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

İngiliz Tıp Dergisi’nde yayınlanan çalışmaya göre sadece diyabet değil, prediyabetin de pankreas kanseri için bir risk faktörü olma olasılığı var. Pankreas kanseri, yüz güldürücü sonuçların çok fazla... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Perinatoloji, gebelik dönemi esnasında hem anne hem de bebeğin sağlığı ile ilgilenen bilim dalıdır. Yurtdışında kadın hastalıkları ve doğum uzmalığı üzerine yapılan bir üst ihtisastır. Amaç gebelik dönemindeki... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Eyüp SARI

Erkekler kendilerini geri çekip sorunlarını sessizce düşünmeyi yeğlerken, kadınlar içgüdüsel olarak kendilerini rahatsız eden şeyler hakkında konuşmayı isterler. Erkekler kendilerine ihtiyaç duyulduğunda,... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

Yüksek kolesterol’ü olan kişilerin çoğunluğu, nasıl beslenecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşarlar. Bazıları et tüketimini çok katı şekilde kısıtlarken; zeytinyağını kalp dostu olduğu için bol bol... Devamı »

Uzm. Fzt. Mehmet ÜNAL

Yüksek topuklu ayakkabılar vucut mekaniğini önemli derecede bozmaktadır. Özellikle omurga mekaniği uzerınde olumsuz etkılerı mevcuttur. 5-6 cm civarında bır topuklu ayakkabı gıyen bayanda yuruyus zamanla... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 26 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 41336 kayıt bulundu.