x
Etiketler \ F \

foliküler faz nedir

Prof. Dr. Murat TÜREGÜN

FUEmetodu ile saç ekimi, genel anlamı ile ense bölgesinden ya da vücudun başka bölgelerinden (göğüs veya sırt) alınman saç köklerin (graft) saçsız alana ekilme işlemidir. Bu işlem yapılırken donör (köklerin... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Liposuction (vakumla yağ alma) ile vücut şekillendirmesi bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma tekniğidir. Liposakşın ile daha sıklıkla kalçalar, dış uyluk, iç uyluk, ön uyluk,... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Sıklıkla duyduğumuz gibi siz de “Benim vücudum su topluyor” diyorsanız bu yazımı dikkatli okumanızı öneririm. Ödem vücutta anormal olarak suyun artması sonucu oluşan şişkinliktir. Genellikle ayaklarda,... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Normalde yumurtlama (ovulasyon) öncesi ve sonrası yumurtalıklardan (over) salgılanan östrojen ve progesteron hormonu rahim iç yüzeyini (endometrium) düzenler ve gebelik olursa, embriyonun tutunmasını sağlar. Tüp... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Günümüz insanının en büyük sorunlarından biride kilolardır. Çoğu faktörün bir araya gelmesiyle ve vücut yatkınlığının de etkisiyle artan kilo psikolojik açısından olduğu kadar sağlık açıdan da... Devamı »

Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

Doğumsal anomalilerin en sık görülenlerinden biri de fazla parmak (polidaktili) dediğimiz sorundur. Başparmakta, küçük parmakta veya aradaki parmaklarda görülebilmektedir. Başparmak bir elin en önemli... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Yaz ayının gelmesiyle birlikte pek çok kişi hala kış boyunca aldığı kiloları vermeye çalışıyor. Kilo almak özellikle kadınlar için depresyon nedeni sayılacak önemli bir problem.Kilo almış bir kadın aynaya... Devamı »

Dyt. Hilal BATMAZ

Çok spor yapmanın ve bununla birlikte fazla yemek yemenin sağlığa etkilerini bir kaç danışanımla konuşmuştum ve çok şaşırmışlardı. "Hocam nasıl yani her gün spor yapmayalım mı şimdi ?" diye tepkiler almıştım.... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Amniyon sıvısı miktarının 2000 ml.'nin üzerinde olmasına polihidramniyos veya hidramnios adı verilmektedir. Gebeliklerin binde 2,6-7´sinde görülür. Fetüse ait polihidramniyos nedenleri ise şunlardır: Fetüsün... Devamı »

Dyt. Gülfem GÜLEN

Yaz mevsimine yaklaşırken bulunduğumuz bahar aylarında herkes, kışın depoladığı yağları atma telaşına girer. Hafif giysilerin saklayamadığı fazla kilolaları hızla atmak herkesin en çok istediği çözümdür.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Baharın hayatımızı renklendirdiği, güneşin bizlere yavaş yavaş göz kırptığı, adım adım yazayaklaştığımız şu günlerde fazla kilolarımızı gizlemekte zorluk çektiğimiz ince kumaşlıgiysilerimizi dolabımızın... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Sıcak hava ve güneş ışınları gibi çevresel faktörlerin etkisi ile yazın kuruyan ciltler, Ramazan ayında uzun saatler süren açlık ve susuzluk nedeniyle daha da yıpranmaktadır. Bu sebeple oruç tutarken cilt... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Evet. Yetersiz protein tüketildiğinde büyüme durur ve kas dokusundan kayıplar başlayarak vücut ağırlığında azalma meydana gelir. Vücut direnci azalır, hastalıklara yakalanma riski artarak iyileşme süreci... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan bir araştırma, likopenin prostat kanserini önlemede etkili olduğu yönünde yapılan diğer araştırmaları destekler niteliktedir. Prostat kanseri, prostat bezindeki hücrelerin... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

BÖBREK TAŞLARINDA BESLENMENİN ÖNEMİ Böbrek ve idrar yolları taşlarının en önemli özelliklerinden birisi tekrar etmesidir. Böbrek taşı düşüren veya tedavi ettiren kişilerin % 50’sinde 5 yıl içerisinde... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

Aman dikkat; bakteriler taze eti çok sever… Taze etler, bakterilerin çoğalması için en uygun ortamlardan biridir. Etin içeriğindeki karbonhidrat, protein gibi besin ögeleri, etin PH derecesi ve içeriğindeki... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Günün yorgunluğunu ve stresini ancak sağlıklı ve yeterli bir uyku ile atmak mümkün. Uyku süresi çocukluk yaşlarında 10-12 saat yeterli iken erişkin yaşlarda, hatta elli yaşın üzerinde 6 saat uyku yeterli... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Aperatif Etkisi: Öğünlerden Önce Alkol Tüketimi Gıda Alımını Arttırıyor! Daha fazla miktarda gıda tüketimi de beynin ödül mekanizmasını düzenleyen ve beslenme davranışını düzenleyen bölgelerinde aktiviteyi... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Hareketsiz yaşam tarzının kalp hastalıkları, diyabet, obezite gibi ciddi sağlık problemlerine zemin hazırladığı bilinmektedir. Ayrıca hareketsizlik; iskelet, kas, dolaşım, solunum, sindirim, boşaltım sistemi,... Devamı »

Op. Dr. Hasan İLKEHAN

Kandida mantarı (candida albicans) sindirim rahatsızlıkları, dikkat eksikliği, fazla kilo ve depresyon nedenidir. Şeker tüketmeyiniz. Kandida (Candida albicans) maya formunda bir mantar çeşididir. Vücutta... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 21 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 80498 kayıt bulundu.