x
Etiketler \ F \

foliküler faz

Prof. Dr. Murat TÜREGÜN

FUEmetodu ile saç ekimi, genel anlamı ile ense bölgesinden ya da vücudun başka bölgelerinden (göğüs veya sırt) alınman saç köklerin (graft) saçsız alana ekilme işlemidir. Bu işlem yapılırken donör (köklerin... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Liposuction (vakumla yağ alma) ile vücut şekillendirmesi bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma tekniğidir. Liposakşın ile daha sıklıkla kalçalar, dış uyluk, iç uyluk, ön uyluk,... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Günümüz insanının en büyük sorunlarından biride kilolardır. Çoğu faktörün bir araya gelmesiyle ve vücut yatkınlığının de etkisiyle artan kilo psikolojik açısından olduğu kadar sağlık açıdan da... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Yaz ayının gelmesiyle birlikte pek çok kişi hala kış boyunca aldığı kiloları vermeye çalışıyor. Kilo almak özellikle kadınlar için depresyon nedeni sayılacak önemli bir problem.Kilo almış bir kadın aynaya... Devamı »

Dyt. Hilal BATMAZ

Çok spor yapmanın ve bununla birlikte fazla yemek yemenin sağlığa etkilerini bir kaç danışanımla konuşmuştum ve çok şaşırmışlardı. "Hocam nasıl yani her gün spor yapmayalım mı şimdi ?" diye tepkiler almıştım.... Devamı »

Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

Doğumsal anomalilerin en sık görülenlerinden biri de fazla parmak (polidaktili) dediğimiz sorundur. Başparmakta, küçük parmakta veya aradaki parmaklarda görülebilmektedir. Başparmak bir elin en önemli... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Sıklıkla duyduğumuz gibi siz de “Benim vücudum su topluyor” diyorsanız bu yazımı dikkatli okumanızı öneririm. Ödem vücutta anormal olarak suyun artması sonucu oluşan şişkinliktir. Genellikle ayaklarda,... Devamı »

Dyt. Nil ŞAHİN GÜRHAN

Neredeyse her kadının bir dönem fazla kiloları sorun olmuştur. Dünya'nın obezite tehdidi altında olduğu düşünülebilir, besine ulaşmanın kolaylaşması ve gelişen teknoloji ile hareket imkânımızın kısıtlanması... Devamı »

Dyt. Gizem ŞEBER

Bu günlerde birçok kişi aynı sorunla mücadele ediyor: Fazla kilolar… Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre günümüzde toplu ve şişman insanlar, dünyadaki aç insan sayısından daha fazla. Bu sayının giderek... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Normalde yumurtlama (ovulasyon) öncesi ve sonrası yumurtalıklardan (over) salgılanan östrojen ve progesteron hormonu rahim iç yüzeyini (endometrium) düzenler ve gebelik olursa, embriyonun tutunmasını sağlar. Tüp... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Amniyon sıvısı miktarının 2000 ml.'nin üzerinde olmasına polihidramniyos veya hidramnios adı verilmektedir. Gebeliklerin binde 2,6-7´sinde görülür. Fetüse ait polihidramniyos nedenleri ise şunlardır: Fetüsün... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

İlk gece korkusu nedir? İlk gece korkusu bizim toplumumuzda sıklıkla yaşanan bir korkudur, gerdek gecesi cinsel ilişkiye girme konusunda çiftin duyduğu endişeyi ifade eder. Toplumumuzda genel anlayış... Devamı »

Dyt. Gülfem GÜLEN

Ramazan Ayı, bayram, 9 günlük tatil derken kilolar hızla vücuda yerleşmeye başladı. Kontrolsüz ve düzensiz yenilen yemekler, bayramda ikram edilen tatlılarla birlikte tatilde açık büfe de eklenince kilo... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Evet. Yetersiz protein tüketildiğinde büyüme durur ve kas dokusundan kayıplar başlayarak vücut ağırlığında azalma meydana gelir. Vücut direnci azalır, hastalıklara yakalanma riski artarak iyileşme süreci... Devamı »

Dyt. Gülfem GÜLEN

Yaz mevsimine yaklaşırken bulunduğumuz bahar aylarında herkes, kışın depoladığı yağları atma telaşına girer. Hafif giysilerin saklayamadığı fazla kilolaları hızla atmak herkesin en çok istediği çözümdür.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Baharın hayatımızı renklendirdiği, güneşin bizlere yavaş yavaş göz kırptığı, adım adım yazayaklaştığımız şu günlerde fazla kilolarımızı gizlemekte zorluk çektiğimiz ince kumaşlıgiysilerimizi dolabımızın... Devamı »

Dyt. Nil ŞAHİN GÜRHAN

Fazla kiloların sadece sağlığınızı etkilemek ile kaldığını zannediyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. İdeal kilodan yukarı doğru oluşan her sapma yani bel ve kalça bölgenizde fazladan depolanan her yağ kütlesi... Devamı »

Dyt. Banu KAZANÇ

Alkolün uyuşturucu kadar tehlikeli etkileri vardır. Alkol tüketimi modern toplumların vazgeçilmez sosyal aktivitesidir. Bu noktada aşırı alkol alımı sağlık problemleri yaratmaktadır. Alkolün vücuda zararlı... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Sıcak hava ve güneş ışınları gibi çevresel faktörlerin etkisi ile yazın kuruyan ciltler, Ramazan ayında uzun saatler süren açlık ve susuzluk nedeniyle daha da yıpranmaktadır. Bu sebeple oruç tutarken cilt... Devamı »

Doç. Dr. Gülbüz SEZGİN

Sonbaharla birlikte gunes isinlarindan faydalanmamiz azaliyor. Ulkemiz gunesten zengin olmasina ragmen ne kadar yararlanabiliyoruz acaba ? Gunesten gelen morotesi isinlarin B isinlari derimizdeki kolesterolle... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 30 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 48047 kayıt bulundu.