x
Etiketler \ F \

fizik tedavi faydaları

Uzm. Dr. Oya GÜLEÇ

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon geçici ya da kalıcı fiziksel ve fonksiyonel bozukluğa sebep olan kas, kemik, sinir hastalıklarının tanısı, tedavisi ve korunması üzerinde... Devamı »

Uzm. Dr. Ruhsan KOÇ

Obezitenin tedavisinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarındanda yararlanılmaktadır."Aşırı kalori veya ilaçlara bağlı olarakortaya çıkan obezitede, hasta, fizik tedavi ve rehabilitasyon... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Fizik tedavi ve rehabilitasyon branşı çok kısa zamanda çok hızlı ilerledi. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden fizyoterapistler güncel tedavi yaklaşımlarını hiç vakit kaybetmeden öğrenip ülkemizde... Devamı »

Fzt. İbrahim BABAYİĞİT

Vucutta uyluk (femur) ve kaval (tibia) kemikleri arasında bulunan yapıya meniscust denilir. Bir diz eklemi içerisinde iç ve dış olmak üzere 2 adet meniskeal yapı vardır. MENİSCUSTÜN ÖZELLİKLERİ; 1)iki... Devamı »

Uzm. Fzt. Mehmet ÜNAL

Menisküs C seklinde beyaz ve yumusak kıkırdak bir yapıdadır.Her iki dizde  iç ve dış menisküs olmak üzere iki tane bulunmaktadır. menisküs görevleri; a:Dize gelen yüklerin absorbe edilmesi b:Ddiz duyusunun... Devamı »

Fzt. Aynur BAŞ TAYLAN

Felç,kas hastalıkları,çocukluk felci vb hastalıklarda hasataneye ulaşımın zor olması ve hastanenin evdeki güven ortamını sağlayamaması durumlarında ve ya hastanede görülen tedaviye gün içerisinde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 21069 kayıt bulundu.