x
Etiketler \ F \

fışkırarak boşalma

Uzm. Psk. Gökhan GÖKSU

ERKEN BOŞALMA NEDİR? Erken boşalma diğer bir tabirle denetimsiz ve kontrolsüz boşalma: penis vajina birlikteliğinden hemen önce yada sonrasında kişinin boşalma refleksinin kontrol edememeyip ejekülasyonun... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Erken boşalmayı “Kişinin arzusundan önce boşalma olması” ya da “Boşalmayı cinsel tatmin sağlamaya imkân verecek kadar geciktirememe hali” olarak tanımlayabiliriz.“Erken... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erken boşalma nedir? Bu sorunun tam uzlaşılmış bir tanımı olmasa da yaygın bazı uzman görüşleri mevcuttur. Bazı uzmanlar erkeğin eşini tatmin edemeden boşalmasını ya da kendi isteğinden önce boşalmasını... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA DENETİMSİZ BOŞALMA Yapılan araştırmalar ve gayrıresmi bilgiler doğrultusunda dünyada ve Türkiye'de en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. Erkeklerin 4 te 3 ü vajina... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

BEN DE BOŞALMAK İSTİYORUM! “KADINLARDA BOŞALMA BOZUKLUĞU” Her kadın birden çok boşalma ya da orgazm yaşayabilme becerisine sahip iken birçok kadın hayatı boyunca boşalma yaşayamamıştır. Bu oranın... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

ERKEN BOŞALMA Yapılan araştırmalara göre ülkemizde en sık görülen cinsel fonksiyon bozuklukların başında erkeklerde erken boşalma, kadınların ise cinsel istekte azalma geliyor. Pek çok erkeğin hayatının... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Yoğun stres, gerginlik, mükemmeliyetçi kişilik yapısı, suçluluk ve günahkarlık duygusu, bilinçli ve bilinçdışı düşünceler boşalmayı etkileyebiliyor ve geciktirebiliyor. Erkeğin sürekli ya da yineleyici... Devamı »

Uzm. Psk. Gökhan GÖKSU

Geç Boşalma:( Retarde Ejekülasyon ) Boşalmanın hiç olmaması, kısmen yada uzun süren bir uyarılma sonucunda oluşan boşalma tipidir. DSM-IV ‘ de , yoğunluğu ve süresi yeterli bir cinsel etkinlik sırasında,... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Şevki SERT

Erken boşalma, çok küçük bir uyarı ile istenenden önce vajinal penetrasyon öncesi veya hemen sonrasında boşalmanın olmasıdır. Bu durum kişide seksüel yaşam başladığından beri olabilir (primer) veya... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Bu yazımda çok önemli bir yalnış inanışa ve ilginç bir duruma yer vermek istedim. Mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu ile ilgili yalnış inanışın neden artmaya başladığını bana başvuran yüzlerce... Devamı »

Uzm. Dr. Evrim Ebru YILMAZER

Erken boşalma, tüm cinsel birleşme deneyimlerinde, kişinin minimum cinsel uyarı ile cinsel birleşmeden önce ya da hemen sonra, istemsiz olarak boşalmasıdır. Penis vajinaya girdikten sonra boşalmaya... Devamı »

Psk. Ayhan ALTAŞ

Erken Boşalma, Türkiye’de erkeklerin ortalama %70 oranından daha fazlasının, hayatının bir döneminde veya sürekli olarak bu sorunu yaşamış veya yaşamakta olduğu bir sorundur. Sorunun adı ne kadar ERKEN... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erken boşalma neden kaynaklanır: Sertleşme bozukluklarına ikincil olarak erken boşalma gözlenebilir. Eşin olmaması ve uzun süre ilişkiye ara vermek erken boşalmayı başlatıcı ve sürdürücü bir durum... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erken boşalmada yanlış inanışlar : 1- Evlendikten sonra mastürbasyon yapılmaz Erken boşalma nedenleri arasında sık masturbasyonu birden kesme önemli bir yer tutar. Bekarken sık mastürbasyon yaparken... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erkekte Erken boşalmanın etkileri nelerdir? Cinsel sorunlar, kişinin cinsel yaşamı dışındaki alanlarını da etkileyebilir. Başka bir deyişle cinsel yaşamı kişinin ruhsal bütünlüğü dışında ele almak olanaklı... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Sertleşme bozukluğu ve erken boşalma: Sertleşme bozukluğu (ereksiyon bozukluğu) kişinin vajinaya girecek kadar sertleşme sağlayamaması ya da ilişki tamamlanmadan sertliğin kaybolması olarak tanımlanır.... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Mastürbasyon ve erken boşalma ilişkisi Mastürbasyon ve erken boşalma arasındaki yakın ilişki nedeniyle sitemi okuyanlar için böyle bir bölüm oluşturmayı uygun gördüm. Bu ilişki 3 noktada belirginleşmektedir; 1-... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Geç Boşalma Geç boşalma erken boşalmanın tam tersi bir durumdur. Kişi istemesine rağmen vajinaya boşalamaz ya da oldukça geç boşalır. Genelde her iki çift de bu durumdan şikayetçidir. Oldukça nadir... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Eş faktörü: Her cinsel sorunda olduğu gibi erken boşalmada da eşle olan genel ilişki cinsel ilişkiyi etkiler. Aradaki güç savaşı, kültürel farklı geçmişler, geçmişle ilgili gücenmeler, sadakatsizlik,... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erken boşalmada eşiniz ne hisseder? İnternet yoluyla bize ulaşan mektuplarda bir çok kadının eşlerinin bu sorunları için neler yapabileceklerini sorduklarını görmekteyiz. Anladığımız kadarıyla kültürel... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 34 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8442 kayıt bulundu.