x
Etiketler \ F \

fışkırarak boşalma

Psk. Murat BİLİM

Erken boşalma çok çeşitli şekillerde tarif edilebilmektedir. Bazı kişiler "cinsel ilişkinin daha en başında boşalıyorum", derken bazıları "iki dakika içinde boşalıyorum" demektedir... Devamı »

Psk. Dan. Güldane KAVGACI

NEDENLER VE TEDAVİ Erkekte en sık görülen cinsel sorunların başında gelir. En genel anlamı ile cinsel ilişkide erkeğin kontrolü dışında boşalmasına erken boşalma denir. Bazen cinsel ilişkiye başlamadan... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Kadınların yinelemeli boşalmalar yaşayabildikleri uzun süredir bilinmektedir. 1950 civarında Kinsey Raporu, ankete katılan kadınların %14’ünün bunu yaşadığını ortaya koymuştur. Birkaç yıl sonra ise Masters... Devamı »

Uzm. Dr. Aytül GÜRBÜZ TÜKEL

Geç Boşalma Tanım: Mastürbasyon, uyku ve cinsel birleşme sırasında boşalmanın hiç olmaması, kısmen oluşması (mastürbasyon sırasında olması ancak cinsel birleşme sırasında... Devamı »

Doç. Dr. Cevdet KAYA

Erkeklerin yaklaşık olarak üçte birinde gözlenen erken boşalma (prematür ejakülasyon) cinsel uyarı ile birlikte ejakülasyonun kişinin isteği dışında bir zamanda penetrasyon öncesi, penetrasyon sırasında... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Erken boşalmayı “Kişinin arzusundan önce boşalma olması” ya da “Boşalmayı cinsel tatmin sağlamaya imkân verecek kadar geciktirememe hali” olarak tanımlayabiliriz.“Erken... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Erken boşalma nedir? Bu sorunun tam uzlaşılmış bir tanımı olmasa da yaygın bazı uzman görüşleri mevcuttur. Bazı uzmanlar erkeğin eşini tatmin edemeden boşalmasını ya da kendi isteğinden önce boşalmasını... Devamı »

Uzm. Psk. Gökhan GÖKSU

ERKEN BOŞALMA NEDİR? Erken boşalma diğer bir tabirle denetimsiz ve kontrolsüz boşalma: penis vajina birlikteliğinden hemen önce yada sonrasında kişinin boşalma refleksinin kontrol edememeyip ejekülasyonun... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

ERKEKLER; “ERKEN BOŞALMA” DAN DERTLİ… Yapılan araştırmalar, erkeklerin yaklaşık %40'inin yaşamlari boyunca en az bir cinsel işlev bozukluğu yaşadiğini göstermektedir. Erken... Devamı »

Op. Dr. Basri ÇAKIROĞLU

ERKEN BOŞALMA (Pre-matür ejakülasyon) Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur.Bir... Devamı »

Uzm. Psk. Sedar ERTAŞ

Erken boşalma, erkeğin sürekli olarak, çok az bir cinsel uyarılma ile vajinaya girme öncesinde, girer girmez ya da girişten hemen sonra istemeden boşalması olarak tanımlanabilir. Erken... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Bu yazımda çok önemli bir yalnış inanışa ve ilginç bir duruma yer vermek istedim. Mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu ile ilgili yalnış inanışın neden artmaya başladığını bana başvuran yüzlerce... Devamı »

Uzm. Dr. Evrim Ebru YILMAZER

Erken boşalma, tüm cinsel birleşme deneyimlerinde, kişinin minimum cinsel uyarı ile cinsel birleşmeden önce ya da hemen sonra, istemsiz olarak boşalmasıdır. Penis vajinaya girdikten sonra boşalmaya... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Yoğun stres, gerginlik, mükemmeliyetçi kişilik yapısı, suçluluk ve günahkarlık duygusu, bilinçli ve bilinçdışı düşünceler boşalmayı etkileyebiliyor ve geciktirebiliyor. Erkeğin sürekli ya da yineleyici... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA DENETİMSİZ BOŞALMA Yapılan araştırmalar ve gayrıresmi bilgiler doğrultusunda dünyada ve Türkiye'de en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. Erkeklerin 4 te 3 ü vajina... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

BEN DE BOŞALMAK İSTİYORUM! “KADINLARDA BOŞALMA BOZUKLUĞU” Her kadın birden çok boşalma ya da orgazm yaşayabilme becerisine sahip iken birçok kadın hayatı boyunca boşalma yaşayamamıştır. Bu oranın... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

ERKEN BOŞALMA Yapılan araştırmalara göre ülkemizde en sık görülen cinsel fonksiyon bozuklukların başında erkeklerde erken boşalma, kadınların ise cinsel istekte azalma geliyor. Pek çok erkeğin hayatının... Devamı »

Op. Dr. Ahmet KÖSE

Erkeklerde orgazma ulaşma anında meni sıvısının çok erken ve kontrolsüz bir şekilde boşalmasıdır. Bu durumun tarifi; erkeğin henüz boşalmak istemediği halde boşalmasıdır. Cinsel ilişki sırasında veya cinsel... Devamı »

Psk. Ayhan ALTAŞ

Erken Boşalma, Türkiye’de erkeklerin ortalama %70 oranından daha fazlasının, hayatının bir döneminde veya sürekli olarak bu sorunu yaşamış veya yaşamakta olduğu bir sorundur. Sorunun adı ne kadar ERKEN... Devamı »

Uzm. Dr. Aytül GÜRBÜZ TÜKEL

Erken boşalmanın tanımı tam olarak tanımı yapılamamaktadır. İnatçı ve tekrarlayıcı biçimde çok az cinsel uyarılma ile cinsel birleşme öncesinde ya da birleşmeden hemen sonra ve kişinin kendisinin ve partnerinin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 63 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8475 kayıt bulundu.