x
Etiketler \ F \

femoral ven

Prof. Dr. Hakan UNCU

Atardamarlar ( arterler ) oksijenden zengin olan kanı kalpten vücudun diğer bölgelerine taşırken, toplardamarlar ( venler ) oksijeni azalmış kanı kalbe geri taşırlar. Bacak damarlarınızdaki venler,... Devamı »

Doç. Dr. Ateş YANYALI

Retina ven (toplardamar) tıkanıklığının 2 tipi vardır; Retina ven (toplardamar) dal tıkanıklığı Retinadaki toplardamarlardan bir bölümünün tıkanması sonucu gelişir. Santral retina ven (ana toplardamar)... Devamı »

Dyt. Amine Ayşe ACAR

DERİN VEN TROMBOZUNDA BESLENME Bu rahatsızlıkta vücutta derin bir vende ortaya çıkan kan pıhtısıdır. Kan koyulaştığında veya bir araya geldiğinde kan pıhtıları ortaya çıkmaktadır. Bu pıhtıları çoğunluğu... Devamı »

Prof. Dr. Öztekin OTO

DVT NEDİR: Bacağın derin toplar damarlarının pıhtıyla tıkanması anlamına gelen DVT çeşitli nedenlerle olur.Bir kemik ya da sinir hastalığı nedeniyle uzun süre hareketsiz yatmak ve ortopedi, kadın doğum... Devamı »

Doç. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU

Ülkemizde giderek artan bir oranda görülmeye başlanan ve ciddi sorunlara neden olan bir durum olan "derin ven trombozu" hakkında bilgi vermek istiyorum. Derin ven trombozu (DVT) nedir? Vucudun, derin... Devamı »

Doç. Dr. İsmail URAŞ

Ultrasonography has become accepted as auseful imaging modality in the early detection of developmentaldysplasia of the hip (DDH). The purpose of thisstudy was to investigate the extent to which ultrasonographicmeasurements... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Kömürcü M, Erler K, Ozdemir S, Bek D, Altinmakas M Acta Orthop Traumatol Turc. 2005;39(5):449-54. Abstract Three male patients aged 21, 21, and 24 years were treated with vascularized fibula grafting... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 2900 kayıt bulundu.