x

Dt. Hakan Levent KISA

Estetik diş hekimliğinde hedef, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve zevkte yapay dişler yaratabilmektir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki yapay dişler, ilk bakışta amatör... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ÇAPAR

Estetik ameliyatların sonuçlarını ve avantajlarını gören erkekler de en az kadınlar kadar estetik cerrahiye merak sardı.Uzun süre önce sadece kadınların kurtarıcısı olarak kabul edilen estetik cerrahi... Devamı »

Op. Dr. Esra ÇELİK

Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu kelimelerden çıkarılabilecek... Devamı »

Op. Dr. Semih GÖK

Estetik cerrahi denince, akla estetik gelir de, dikişler, pansumanlar, şiş ve ödemler hiç “estetik” olmadığı için unutulur nedense..Plastik cerrahlarsihirbaz değildir. Her cerrahi girişimin sonunda bunlar... Devamı »

Op. Dr. Özcan ÜLGEN

Tiryaki iseniz size kötü bir haberim var. Estetik ameliyat olmayı düşünüyorsanız maalesef (kendi iyiliğiniz için) sigarayı bir süreliğine de olsa bırakmanız gerekecek. Herhangi bir estetik ameliyatta... Devamı »

Prof. Dr. Atay ATABEY

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ Bu dalın daha çok “estetik” bölümü bilinmekte ve dikkat çekmektedir. Oysa onarım cerrahisi (rekonstrüktif cerrahi) kısmında doğumsal bozukluklar, kazalar,... Devamı »

Op. Dr. Tugay SEKÜÇOĞLU

Kadınlarda görülen kanser türlerinden en yaygın olanı meme kanseridir. Günümüzde teşhis ve tedavi yöntemlerindeki yenilikler ve toplumda medya aracılığı ile yaratılan farkındalık sayesinde meme kanseri... Devamı »

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Estetik ve güzellik gündemimizin vazgeçilmez bir parçası. Erkek ya da kadın hemen herkesi ilgilendiren bir yanı var. Ben estetik cerrahiye kesinlikle karşıyım diyenler bile günün... Devamı »

Op. Dr. Gökhan ÖZERDEM

Son zamanlarda erkekler arasında estetik cerrahi uygulamalarının sayısı giderek artmaktadır. Bayanlar için düşünülen birçok estetik müdahalenin erkekler tarafından da hızla kabul edilmeye başlamasının... Devamı »

Op. Dr. Ulvi GÜNER

ESTETİK, PLASTİK CERRAHİ ve ANTİ-AGİNG’İN GELECEĞİ Estetik, plastik cerrahi son yirmi yılda son derece değişmiştir. Yeni cerrahi tekniklerden, cerrahi ihtiyacını azaltan cerrahi dışı seçeneklere kadar,... Devamı »

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

Anne adayı için fiziksel olarak oldukça yıpratıcı geçen hamilelik sürecinde, vücut, bebeğin büyümesini sağlamak için olağanüstü bir çaba sarf eder. Bu dönemde 10-14 kilo alınması doğaldır. Bazı anne adayları... Devamı »

Prof. Dr. Sıdıka KURUL

ESTETİK CERRAHİ VE BEDEN DİLİ Vücut şekil (kontur) değiştirme ameliyatları ile yaza hazırlanın! Modern hayat ve değişen değerler sistemi toplumların estetik anlayışını etkilemiştir.Daha güzel/yakışıklı... Devamı »

Prof. Dr. Ege ÖZGENTAŞ

Estetik Cerrahi tıbbın diğer branşları ile karşılaştırıldığında oldukça kısa bir geçmişe sahiptir. İnsanlar arasındaki iletişimde görünüm, özellikle de yüz görünümü yani çehre büyük önem taşır. İnsanlara... Devamı »

Prof. Dr. Ata UYSAL

Yüz germe (Face lift) İşlem : Sarkmış yüz derisi, yanaklar veya gevşemiş boyun derisini düzeltmek için fazla deri veya yağıi çıkartmak ve adele/adele zarını gerginleştirmek cerrahi olarak gerçekleştirilir.... Devamı »

Dr. Tuba ERDOĞAN

Doğumları takiben bayanların vücudunda bazı değişiklikler meydana gelir. Bunların az ya da çok oluşu genetik özelliklere ve hamilelikte alınan kilolara bağlıdır. Hamilelik sırasında... Devamı »

Op. Dr. Ozan BALIK

Bir kadının doğum yaparak bir başka canlıyı dünyaya getirmesinden daha mucizevi bir olay olamaz. Ve bir kadının bu süreçte aldığı hazzında tarifi yoktur diye düşünüyorum.... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

Günümüzde insanlar artık bozuk burun profiliyle veya hasta burunla yaşamak zorunda değiller. Burun yapıları kişilerin karakterlerine büyük etki yapar. Burun görünüşünden memnun olmayan kişinin dolayısıyla... Devamı »

Doç. Dr. Bahadır EGE

Sağlık bakanlığı verilerine göre meme kanseri görülme sıklığı yüzbinde 40,6’dır. Meme kanseri memenin duktus (süt kanalı) ve lobüller hücrelerinin anormal ve kontrolsüz çoğalması sonucunda gelişen bir... Devamı »

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Yazın da estetik ameliyat olur mu ? Şu sıralar en çok karşılaştığımız soru… Genel kanı bu tür ameliyatların diğer mevsimlerde yapılırsa daha güvenli olacağı yönünde. İş yaşamının gerçeği ise izin aylarının... Devamı »

Prof. Dr. Ethem GÜNEREN

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi'de yeniden şekillendirme ameliyatları yapılır. Bu ameliyatlar aynı plastik sanatlardaki gibi tasarım bazlı şekillendirme ve biçimlendirme gerektiren işlemlerdir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 937 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 71667 kayıt bulundu.

Yüz felci tedavisinde Türk doktorun büyük başarısı

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. Karaaltın, gecikmiş yüz felci tedavisinde dünyada bir ilke imza atarak, ayak üzerinde bulunan, yüzün dokusu ve hareketleriyle çok yakın davranan normallerden... Devamı »

Gaziantepli doktor nakil olmadan yeni yüz yaptı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, bebekken feci şekilde yanarak yüzünü tamamen kaybeden kadına, sadece kendi vücudunda bulunan dokuları... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 2 kayıt bulundu.