x
Etiketler \ E \

esneyerek nefes alma

Uzm. Psk. Asım EREN

Göğüs Nefesi: Bu nefes şekline omuz nefesi diyenler de vardır, çünkü nefes alırken omuzlar kalkar, üst göğüs genişler. Diyafram aşağı inmez, hatta biraz... Devamı »

Op. Dr. Ümit FİLİZ

Son yıllarda toplumsal estetik kaygıların ön plana çıkması ile tüm dünyada yapılan estetik cerrahilerin sıklığında önemli bir artış olmaktadır. Ülkemizde de genç nüfusun yoğunluğu ve kentsel yaşam kriterlerinin... Devamı »

Uzm. Psk. Asım EREN

• Solunum, soluk alma ve soluk verme olmak üzere iki aşamadan oluşur. Soluk alma, akciğerlere havanın çekilmesidir. Konuşmada bu ilk aşamanın da büyük etkisi vardır. •... Devamı »

Uzm. Psk. Asım EREN

Akciğerimiz göğüs kafesimizin içinde; kafes kemikleri, kalp ve karaciğer arasındadır. Göğüs kafes kemiğimizin bitiş hizasından omurga kemiğine doğru uzanan ve mide-bağırsak... Devamı »

Op. Dr. Nazmi BAYÇIN

Burun deliklerini birbirinden ayıran ortadaki bölmeye septum adını veriyoruz. Septumun ön kısmı kıkırdak, geride kalan kısmı ise kemikten oluşur. Gerek gelişim sırasında septumun aşırı büyümesi, gerekse... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Nefes Alma ve Gevşeme Yöntemleri Kaygı ve stres gibi yoğun duygu durumlarında kişisel başa çıkmamekanizmalarını oluşturmak zorundayız. Gevşeme ve nefes almatekniklerini iyi öğrenerek ve sağlıklı biçimde... Devamı »

Op. Dr. Semih GÖK

Burun estetik ameliyatı (rinoplasti), yüzün ifadesini değiştiren en önemli estetik operasyonlardan biridir. Yüzümüzün merkezindeki stratejik yapısı nedeniyle burnumuz ifademizin oluşmasında en yüksek role... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Burun organ olarak nefes alma ve koku alma fonksiyonlarını yürütür. İç kısımda sağ ve sol burun deliklerini ayıran ‘ Septum’ dediğimiz kıkırdak ve kemikten oluşan yapı ve havanın sirkulasyonunu, nemlenmesini,... Devamı »

Op. Dr. Cemil TUGAY

Her yıl onbinlerce insan burunlarının şeklini düzeltmek veya daha iyi nefes almak için burun ameliyatı olmaktadır. Bazı insanlar basitçe sadece burun şekilleri daha iyi olsun isterken... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2797 kayıt bulundu.