x
Etiketler \ E \

erken regl olmak için ne yapmalı

Uzm. Psk. Işıl GÖZTEPE GÜMÜŞ

"Evlilik, tarihsel ve kültürel temelleri olan resmi, duygusal, davranışsal ve biyolojik yönleriyle sosyal bir sistemdir ." Evlilik yetişkin yaşantısındaki en önemli ilişki sistemlerinden biri. Evlilik... Devamı »

Op. Dr. Ali SARAÇ

Obezite cerrahisi sonrasi tekrar kilo almak ciddi bir sorundur. Özellikle ameliyat tipine doğru, uygun yapılıp yapılmadığına, beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak görülme oranları değişmektedir. Özellikle... Devamı »

Dyt. Nimet PETEK

Gün geçmiyor ki çevremizden ve sosyal medyadan bir çok bilgi çöplüğüne mağruz kalmayalım. Hangi bilgi nekadar doğru bilmeden kendimizi bir maceranın içinde buluyoruz. Ama önemli bir noktayı unutuyoruz. Önemli... Devamı »

Psk. Serhat YABANCI

Merhaba değerli arkadaşlar, bu hafta hayatımızda yeni kararlar almak, yenilikler yaratmak adına neler yapmamız gerektiğini bu konuda nasıl bir yöntem oluşturmamız gerektiğini paylaşacağız. Aslında insan... Devamı »

Prof. Dr. Cüneyt KÖKSOY

Varis oluşumu ve ilerlemesi bazı uygulamalarla azaltılabilir ya da engellenebilir. Bu uygulamalar ayrıca varisli hastaların tedavi sonrası tekrar oluşumunu engellemek içinde geçerlidir. Bunlar yürüyüş,... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kol sarkmalarında problemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir.Bazen derinin yapısı bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; bazen de hızlı kilo vermeye bağlı ciltte sarkma söz konusudur.Hafif sarkmalarda... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

- Ağız hijyenini sağlamamız gerekir Ana unsurDİŞLERİ FIRÇALAMAKTIRama diş fırçalaması ancak doğru yapılırsa etkili olur: Aslında her yemekten sonra dişleri fırçalamak gerekir, bu mümkün olmadığında... Devamı »

Uzm. Psk. Serra AĞIRAKÇA DİNÇ

Sabahleyin güneş yüzünü gösterdi, pencereden içeri sızıp odayı ve sizi aydınlattı, siz de elbette bundan mutluluk duyarak uyandınız, sahip olduklarınıza şükrettiniz, keyiflisiniz, sonrasında işe, okula... Devamı »

Psk. Serhat YABANCI

Evlilik ve ilişki, her şeyden önce yeni bir süreçtir. İlk konuşulması gereken konu, bu yeni süreci kabullenmektir. Evliliğin ilk yıllarında yaşanansorunların başında ; işbölümü, uyum süreci, bekarlıktan,... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Bekarlar için erken boşalma önerileri; Erken boşalma kişinin istediğinden önce boşalması olarak tanımlansada pratikte en sık 1 dakika ve altında boşalanların başvurularını alıyoruz. Bir çok bekar erkek... Devamı »

Op. Dr. Bahattin UÇAR

Sırt ağrıları milyonlarca insanın ortak sorunu... Yapılan çok sayıda bilimsel araştırma sonucu; her beş insandan biri sırt ağrısı çektiğini göstermektedir. Özellikle gelişmiş ülkelerde sırt sorunları önemli... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

Tedaviyle beraber yumurtalık fonksiyonlarını baskılayıcı GnRH analog ilac kullanılması önerilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri ve İtalyada farklı hastanelerde yapılan araştırmalar sonucunda Triptorelin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1524 kayıt bulundu.