x
Etiketler \ E \

epilepside lazer epilasyon

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Vücut kılları erkek ve kadınlar için estetik anlayışına bağlı olarak bir sorun oluşturabiliyor. Bu konuda kullanılan pek çok yöntem bulunuyor. Bunların çoğunun geçici olmasına karşın epilasyon, kalıcı... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Son sistem lazer epilasyon kliniğimizde 4 mevsim uygulanabilmektedir. Soprano acıyı ortadan kaldıran, konforlu son teknoloji diode lazer sistemidir. Patentli Ütüleme Epilasyon Teknolojisi, aynı zamanda... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Kadın ve ya erkek fark etmez, özellikle görünümüne özen gösterenler istenmeyen tüylerinden kurtulmanın yollarını aramakta. Günümüzde istenmeyen... Devamı »

Op. Dr. Alpaslan TOPÇU

Lazerin en başarılı olduğu alanlardan biri kalıcı olarak epilasyon yapabilmesidir. Lazer epilasyon sadece estetik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Özellikle... Devamı »

Op. Dr. Ulvi GÜNER

Kadınların ve bazı erkeklerin en büyük sorunlarından birisi olan epilasyondan bahsetmek istiyorum. Eskiden, bitmek bilmez bir sorun olarak görülür, kıl – tüy sorununu geçici süre çözmek için harcanan zaman... Devamı »

Op. Dr. H. Nazmi BAYÇIN

Lazer nedir? Lazer (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) ışını belirli bir dalga boyunda olup aynı doğrultuda giden birbirinden bağımsız ışın demetidir. Bu ışık demeti lazer cihazları... Devamı »

Op. Dr. Oğuz KILIÇ

Hem kadınlar hem de erkekler, günümüz dünyasında, istenmeyen tüylerden ve kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon tekniklerine yönelmektedir. Gerçekten de, istenmeyen tüylerden ve kıllardan en etkili... Devamı »

Uzm. Dr. Ahu ÖZBİLEN

Lazer sistemlerinin etki mekanizması nedir? Lazer sistemlerilerinde amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl... Devamı »

Doç. Dr. Zühtü DEMİR

MeDioStar NeXT: Güçlü, Hızlı, Acısız Alexandrite’dan daha hızlı ve daha konforlu… Nd:YAG lazerden daha etkili… Diode lazerden daha etkili… Son Jenerasyon Hibrit Lazer Teknolojisi… 800 – 950 nm, 210 J/cm2,... Devamı »

Dr. Servet KARAYÜN

Lazer, tek dalga boylu yoğunlaştırılmış ışık olarak tarif edilebilir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülürler. Bu enerji... Devamı »

Op. Dr. Melike ERDİM

Kıl kökünün gelişimi 3 farklı fazdan oluşur. Vücutta kıl kökleri bu gelişim fazlarını farklı dönemlerde yaşar. Lazer ışınları özellikle büyüme fazındaki (anagen) kıl kökleri üzerinde etkili olmaktadır.... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

Aşırı ve istenmeyen tüy ve kıllar Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada bir çok insan için can sıkıcı, utanç verici ve yıllarca süregelen önemli bir sorundur. Öyleki bu durum insanların sosyal ve mesleki... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Lazer Epilasyonda Etki Mekanizması Nedir? Lazer ve ışık sistemleri kıl kökünü tahrip etmektedirler. Burada amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer enerjisi... Devamı »

Uzm. Dr. Esin BARAK

Hem kadın hem de erkeklerde istenmeyen tüyler, kozmetik sorunun yanı sıra batıklara, kıl kökü iltihaplarına yol açabilmekte, hayat kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bu sorunlara çözüm olarak kullanılan... Devamı »

Uzm. Dr. Fatma YILDIZ

Lazer ve Ipl ile epilasyon uygulamalarında temel prensip; selektif fototermolizdir. Selektif fototermoliz; verilen ışık enerjisinin hedef kromofor olan melanin tarafından emilmesi ve ısıya dönüştürülmesi... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Lazer Epilasyon Kliniğimizde; Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı kontrolünde Cynosure Alexandrite Lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazer epilasyon için en iyi cihaz kullanılsa bile cihazın kullanılış tekniği,... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Aslında lazer epilasyonun bilinen bir zararı yok. Ama yine de hamilelikte tavsiye etmiyoruz. Gebelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt veya araştırma yoktur. Ancak... Devamı »

Uzm. Dr. Nezih KARACA

Lazer Ve Işık Sistemlerinin Etki Mekanizması Nedir? Lazer ve ışık sistemleri kıl kökünü tahrip etmektedirler. Burada amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer... Devamı »

Op. Dr. Sadullah KARUN

Lazer tek ışık tipinin ve çok hızlı olarak oluşturulmuş şeklidir. Birçok lazer cihazı ayrı renk ve dalga boyunda ışın üretir.Bu nadenle her lazerin etkisi aynı değildir.Farklı alanlarda kullanılırlar.Aynı... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

1. Kimler lazer epilasyon yaptırabilir? Lazer epilasyonu, 16 yaşından büyük olan, kıl yapısı uygun; kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 33 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1388 kayıt bulundu.