x
Etiketler \ E \

epilepsi görseller

Doç. Dr. Fatma Nalan KAYRAK

Epilepsi, yani sara hastalığı, beyindeki hücrelerin normalde var olan elektrik üretiminin düzensiz patlamaları sonucunda ortaya çıkan kısa süreli ve hep aynı şekilde tekrarlayan ataklarla kendini gösteren... Devamı »

Prof. Dr. Bülent CANBAZ

Epilepsi beyinde zamanzaman ortaya çıkan anormal elektriksel boşalmamalar sonucu ortaya çıkan nörolojik bozukluklardır.Status epileptikus denen çeşidi dışında kısa sürelidir, saniye yada dakikalar sürer.... Devamı »

Uzm. Dr. Hasan AKDEMİR

SORULARLA EPİLEPSİ ( SARA HASTALIĞI) Epilepsi nedir ? Epilepsi rahatsızlığı, beyinden anormal elektrik sinyallerinin oluşmasından kaynaklanıp tekrarlayıcı olarak hastanın davranışlarında,... Devamı »

Prof. Dr. Önder US

Epilepsi belirli aralıklarla beynin bilinç,davranış,hareket,duygu veya algılama fonksiyonlarının kısa bir süreyle bozulmasıyla ortaya çıkan stereotipik... Devamı »

Uzm. Dr. Kerim NURİHALİÇİ

Epilepsi (halk arasında sar'a) merkezi sinir sisteminin nöronlarının paroksismal (tekrarlayan), reversibl (geçici), anormal elektiriksel deşarjlarıdır. Deşarjların olduğu yere göre de... Devamı »

Prof. Dr. Seher Naz YENİ

Epilepsi diğer adı ile sar'a eski çağlardan beri bilinen, beyinden kaynaklanan bir hastalık ya da belirtidir. Yaygın olarak; bayılma, ağızdan köpük gelmesi, kol ve bacaklarda kasılmayla şekillendiği düşünülür.... Devamı »

Prof. Dr. Safiye BİLGİN

Epilepsi(halk arasında sara) , eski çağlardan beri insanoğlu tarafından bilinmektedir. Sağlıklı görünen bazı kişilerin aniden yere yıkılarak bilinçsiz halde çırpınmaları sebebiyle bu çağlarda epilepsi... Devamı »

Prof. Dr. Babür DORA

Epilepsi nedir? Neden ortaya çıkar? Epilepsi beyinde oluşan anormal elektriksel deşarjlar sonucunda ortaya çıkan bilinç kaybı, kasılmalar, hayal görmeler gibi bulgularla kendini... Devamı »

Doç. Dr. Fatma Nalan KAYRAK

Epilepsiden dolayı ilaç tedavisi gören kişiler de sağlıklı bir hamilelik sonucunda doğum yapabilirler. Epilepsili kişilerde gebeliğin önceden planlanması ve kadın-doğum doktoru ile epilepsiyi takip eden... Devamı »

Doç. Dr. Ebru KOLSAL

Çocukluk çağı nöbetleri çok farklı dönemlerde ortaya çıkabilir. Hatta bazı durumlarda bebek daha anne karnındayken bile nöbet geçirebilir. Nöbet şekilleri ortaya çıktığı yaş gruplarına göre değişebilir.... Devamı »

Prof. Dr. Halil Atilla İDRİSOĞLU

Epileptik nöbet,merkezi sinir sisteminin bazı nöronlarının anormal aşırı ve hipersenkroz boşalımları sonucu ortaya çıkan nöbet şekli olup konvülsiyon adını alır. Eğer ekstremitelerde kasılma ve çekilmeler... Devamı »

Prof. Dr. Burak TATLI

AİLELER İÇİN SARA HASTALIĞI (EPİLEPSİ) yenebilirsiniz Beynimiz milyonlarca sinir hücresi ve bunları destekleyen hücrelerden oluşmuşlardır. Beynimizdeki hücreler birbirleri ile karmaşık... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Epilepsi (sara), çocukluk çağının en sık görülen sinirsel bozukluğudur. Genelde tüm toplumlarda %1-2 görülürken çocuklarda bu görülme oranı yaklaşık 2-3 katıdır. Epilepsi ne demektir. Epilepsi, beynimizde... Devamı »

Uzm. Dr. Ebru ERGİN

Merhabalar..... En fazla gelen soruların ve sorunların birine değinmek istiyorum. Gebelik ve epilepsi....Nelere dikkat etmeliyiz? Tedavimiz nasıl olmalı? Doğumların; 3-4/1000 oranı epilepsili gebeler... Devamı »

Uzm. Dr. Zafer ÖZYURT

Epilepsi nedir? Çoğu insan epilepsiyi, hastanın yere serilmesine, kontrol edilemez biçimde titremesine, ağzının köpürmesine ve işemesine neden olan nöbetlerin oluşturduğu bir hastalık olarak bilmektedir.... Devamı »

Doç. Dr. Ali AKBEN

Epilepsi ya da diğer adı ile sara hastalığı beyindeki hücrelerin çeşitli sebeplerle anormal elektrik üretmesisonucu oluşan organik kökenli nörolojik hastalıktır. Kelime anlamı şaşırmak olanepilepsi hastalığının... Devamı »

Prof. Dr. Safiye BİLGİN

Epilepsi ve uyku arasındaki ilişki karmaşık olan karşılıklı bir şekildedir. Uyku ile, özellikle uykunun bazı devrelerinde, epileptik nöbetler ve interiktal EEG deşarjları uyarılabilir. Bunun aksine bazen... Devamı »

Prof. Dr. Seher Naz YENİ

Her çocuk doğurma çağına gelmiş epilepsili hasta danışmanlık almalıdır. Epilepsili hastalarda üreme ve cinsel hayata ait bir takım problemler olabilir. Bunlar epilepsi hastalığına, tekrarlayan nöbetlere... Devamı »

Prof. Dr. Ayşe SERDAROĞLU

Epilepsi karmaşık bir hastalıktır. Bu nedenle doğru tanı ve tedavisi çok önemlidir. Kullanılan ilaçlar nöbetleri kontrol altına alırken hastanın günlük yaşam kalitesini de etkilememelidir. Eskiden tüm... Devamı »

Doç. Dr. Derviş Mansuri YILMAZ

~~“Beyin ve sinir cerrahisi için yeni bir uygulama alanı olan epilepsi cerrahisi ilaç ile tedavi edilemeyen epilepsi hastaları için çözüm olmaktadır. Bu tedavi yöntemi epilepsi cerrahisinde tecrübeli beyin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 34 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 4277 kayıt bulundu.