Kütüphaneler \ E \

ense ağrısı


Mehmet_Peker - tarihinde sordu.

Prof. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ

tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Ziyaretçi- - tarihinde sordu.

Uzm. Dr. Arda LÜLECİ

tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
ziyaretci-2128094 - tarihinde sordu.

Prof. Dr. Alper GÖKÇE

tarihinde cevapladı.  cevabı gör »

Doç. Dr. Erdal EROĞLU

tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 22016 kayıt bulundu.

Acil servise trafik ışığı kriterleri getirildi

Sağlık Bakanlığı acil servislerdeki yoğunluğu, vakaları kırmızı-sarı-yeşil alan uygulamasıyla aşacak. Buna göre acile her başvuru yine tedavi edilecek ancak acil sayılmayan ve yeşil alana dahil olanlardan... Devamı »

Çin anaokullarında ilaç skandalı

Çin’deki bazı anaokullarında çocukların gribe yakalanmaması ve okula devamlılığını sağlamak için grip ve bazı bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar verildiği ortaya çıktı.Geçtiğimiz günlerde... Devamı »

MERS virüsüne karşı etkili antikorlar bulundu

ABD'li bilim insanları, Suudi Arabistan'da 100'den fazla kişinin ölümüne yol açan MERS virüsüne karşı etkili antikorlar buldu.Dana-Farber Kanser Enstitüsü'nden bilim insanları, izole edilen antikorların,... Devamı »

Yunanistan'da grip salgını

Yunanistan'da, yıl başından beri grip salgınından ölenlerin sayısının 105'e çıktığı bildirildi. Yunanistan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi'nden (KEELPNO) yapılan açıklamada, son bir ay içinde... Devamı »

Yunanistan'da grip salgınından ölenlerin sayısı 53'e çıktı

Yunanistan'da, yılbaşından beri grip salgınından ölenlerin sayısının 53'e çıktığı bildirildi. Yunanistan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi'nden (KEELPNO) yapılan açıklamada, grip salgını nedeniyle... Devamı »

HER 2 KİŞİDEN BİRİNİN BAŞI AĞRIYOR

HER 2 KİŞİDEN BİRİNİN BAŞI AĞRIYOR HER 6 KİŞİDEN BİRİNDE NÖROLOJİK BELİRTİ GÖRÜLÜYOR Türk Nöroloji Derneği’nin 21-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği 50’nci Ulusal Nöroloji... Devamı »

Aile hekimlerine 7/24 mesai İzmir'de başlıyor

Sağlık Bakanlığı, devrim niteliği taşıyan yeni uygulamasını İzmir'de hayata geçiriyor. Böylece acil servislere yoğun başvuru yapılan ilçe ve semtlerde gönüllü aile hekimleri aile sağlığı merkezlerinde... Devamı »

'Kadınların kalp krizine yakalanma oranı erkekleri yakalamış durumda'

"Kilolu olup da egzersiz yapan kadınlar zayıf fakat egzersiz yapmayan bir kadının kalp krizine yakalanma riski aynıdır yani zayıflık, hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldırmıyor" Kocaeli Üniversitesi... Devamı »

Grip ilaçları hiçbir işe yaramıyor mu?

İngiliz.araştırması tartışma yarattı.İNGİLTERE'de yapılan bir araştırma içeriğinde parasetamol etken maddesi olan ve Türk kamuoyunda da yakından bilinen bazı grip ilaçlarının grip, zatüre veya üst solunum... Devamı »

Akciğer kanserinde yeni molekül tedaviye cevabı üç kat artırıyor

Akciğer kanserinde, yeni geliştirilen ve ruhsat alarak uygulanmaya başlanan yeni molekül "Crizotinib", ALK mutasyonu bulunan akciğer kanseri hastalarında tedavi şansı sunarken; hastalıksız yaşam süresini... Devamı »

Küçük bir ısırık büyük bir tehdit

Dünya Sağlık Örgütüne göre, dünya genelindeki tüm enfeksiyon hastalık yükünün yüzde 17'sini sivrisinek, kene, tatarcık gibi hayvanların sokması veya ısırmasıyla bulaşan rahatsızlıklar meydana getiriyor.Dünya... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
x