x
Etiketler \ E \

emziren annenin diş çektirmesi

Op. Dr. Sait HALİL

Emziren bir anne nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli? Sağlıklı bir lohusanın günde ortalama 700-800 ml süt salgıladığı esas alındığında emzirme döneminde günlük enerji gereksinimine 750 kilo kalori... Devamı »

Dyt. Buket ADANÇ

Anne sütü, bebeğin sağlıklı bir şekilde tüm besin gereksinmesini karşılayan, kolaylıkla sindirilebilir ve enfeksiyonlara karşı koruyan yeri doldurulamaz bir besindir. Ayrıca, anne ve bebeğin duygusal bağ... Devamı »

Dyt. Seval KOMLICA

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra vücudunuz ona süt üretmek için metabolizma hızını arttırmaktadır. Bu nedenle kilo kaybının en hızlı olduğu dönem bu dönemdir. Öncelikle hem süt salınımınızı azaltmamak... Devamı »

Dyt. Serap AKDAĞ

Sevgili annneler, Anne sütü bebek için yeri doldurulamayan bir besindir.Bebeğin büyüme ve gelişmesini en iyi sağlamanın yanında pekçok hastalıktan korur.Bebeğiniz için her zaman hazır ve ekonomiktir..İçeriğindeki... Devamı »

Dyt. Havva ARIN

Mucizevi besin diye tanımladığımız anne sütü, besleyici yönünün yanında çok fazla güzel özelliklere de sahip. Anne sütü, bebeğinizin ay ve yaşına göre içerik değiştirmekte, dönemsel olarak bebeğin en fazla... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Romatoid artrit (RA) genel olarak gebelik süresince sessiz seyredebiliyor. Ama çoğunlukla karşılaştığımız durum, doğumun hemen sonrasında hastalığın tekrar geriye gelişi (çoğu zaman gebelik öncesinden... Devamı »

Dyt. Nil ŞAHİN GÜRHAN

Günümüzde bütün anneler emzirmek istiyor. Artık bebek için en sağlıklı besinin anne sütü olduğu herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Emziren bir anne nasıl beslenmeli? Diyet yapabilir mi? Emziren... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Emziren annelerin mamografi çekimi ile ilgili endişeleri genellikle şudur: “Radyasyon sütümü etkiler mi? ve bu yolla bebeğime zarar verir mi?” Bir diğer olası soru, emzirme döneminde yapılan mamografinin... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

O kadar şaşırırsınız ki bu cümleye…Halbuki daha büyük bir çocuğunuz daha vardır ve o çocuğunuzun da dişlerine aynı özeni göstermenize rağmen nedense ufaklığın ağzı çürük doludur.Ablasının dişlerinde ise... Devamı »

Dr. Dt. Aylin SEZEN YALÇIN

Mutlu ve uzun bir evlilik için anne tavsiyeleri arasına sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak da girdi. Yeni evlenenler arasında, nikahdan önce yapılan işlemler arasına, diş hekimine gitmekte girdi. Annelerin... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Her hamilelik anneye bir diş kaybettirir” ya da “hamilelik döneminde dişler daha çabuk çürür” gibi söylemler anne adaylarını endişelendiriyor. Bebeğin diş gelişimi anne karnında başlar. Anne hem kendi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 55 kayıt bulundu.