x
Etiketler \ E \

emziren anne diş tedavisi

Op. Dr. Sait HALİL

Emziren bir anne nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli? Sağlıklı bir lohusanın günde ortalama 700-800 ml süt salgıladığı esas alındığında emzirme döneminde günlük enerji gereksinimine 750 kilo kalori... Devamı »

Dyt. Buket ADANÇ

Anne sütü, bebeğin sağlıklı bir şekilde tüm besin gereksinmesini karşılayan, kolaylıkla sindirilebilir ve enfeksiyonlara karşı koruyan yeri doldurulamaz bir besindir. Ayrıca, anne ve bebeğin duygusal bağ... Devamı »

Dyt. Seval KOMLICA

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra vücudunuz ona süt üretmek için metabolizma hızını arttırmaktadır. Bu nedenle kilo kaybının en hızlı olduğu dönem bu dönemdir. Öncelikle hem süt salınımınızı azaltmamak... Devamı »

Dyt. Serap AKDAĞ

Sevgili annneler, Anne sütü bebek için yeri doldurulamayan bir besindir.Bebeğin büyüme ve gelişmesini en iyi sağlamanın yanında pekçok hastalıktan korur.Bebeğiniz için her zaman hazır ve ekonomiktir..İçeriğindeki... Devamı »

Dyt. Havva ARIN

Mucizevi besin diye tanımladığımız anne sütü, besleyici yönünün yanında çok fazla güzel özelliklere de sahip. Anne sütü, bebeğinizin ay ve yaşına göre içerik değiştirmekte, dönemsel olarak bebeğin en fazla... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Romatoid artrit (RA) genel olarak gebelik süresince sessiz seyredebiliyor. Ama çoğunlukla karşılaştığımız durum, doğumun hemen sonrasında hastalığın tekrar geriye gelişi (çoğu zaman gebelik öncesinden... Devamı »

Dyt. Nil ŞAHİN GÜRHAN

Günümüzde bütün anneler emzirmek istiyor. Artık bebek için en sağlıklı besinin anne sütü olduğu herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Emziren bir anne nasıl beslenmeli? Diyet yapabilir mi? Emziren... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Emziren annelerin mamografi çekimi ile ilgili endişeleri genellikle şudur: “Radyasyon sütümü etkiler mi? ve bu yolla bebeğime zarar verir mi?” Bir diğer olası soru, emzirme döneminde yapılan mamografinin... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

O kadar şaşırırsınız ki bu cümleye…Halbuki daha büyük bir çocuğunuz daha vardır ve o çocuğunuzun da dişlerine aynı özeni göstermenize rağmen nedense ufaklığın ağzı çürük doludur.Ablasının dişlerinde ise... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

DIŞ GEBELİK Dış gebelik (ektopik gebelik), sperm ile oosit (yumurta hücresi) birleşmesi sonucu oluşan gebelik ürününün normal yerleşim yeri olan rahim içi yerine başka bir yerde ve sıklıkla Fallop tüpünde... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sevgen ERALP

Çapraşık dişler özellikle ön bölgede estetiği olumsuz etkileyen ve kişinin özgürce gülümsemesini kısıtlayan bir durum olarak tanımlanabilir. Aslında estetik görünümün yanı sıra, dişlerin pozisyonlarından... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sevgen ERALP

Bruxism and clenching Çok eski zamanlarda bile, stresli sıkıntılı zamanlarda sık dişini dermiş büyüklerimiz. Günümüzde de değişen bir şey yok aslında… Sabretmek gerektiren bütün durumlarda sıkıyoruz... Devamı »

Dr. Dt. Mehmet Ali ÖZER

Kelime anlamından da anlaşılacağı gibi hastalanmadan korumak ya da küçük tedaviler ile büyük hastalıkların engellenmesini amaçlamaktadır. Koruyucu hekimlik gerek çocuklarda, erişkin gerekse ileriki yaşlarda... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sancar ŞİMŞEK

Halk arasındagömülü(gömük) dişlerin, yani genellikle ağızda çıkamayan20 yaş dişleri çekimiişlemi olmak üzere, kist operasyonları, ağız tümörlerinin çıkarılması-temizlenmesi operasyonlarını, implant cerrahisini,... Devamı »

Dt. Mehmet Rıfat AKPINAR

Gömük Yirmi Yaş Dişleri Ne Gibi Sorunlara Yol Açmaktadır? Dişleri sıkıştırarak ortodontik bozulmalara yol açarlar ve tel tedavisi olan ortodontik tedaviye ihtiyaç duymanızı sağlarlar. 20 yaş dişlerinin... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

GECE UYURKEN NEDEN DİŞLERİMİZİ SIKARIZ? Uykuda vücudun dinlenmesi, gevşemesi gerekirken yorgun ve stresli geçen günlerin sonunda tam gevşeyemeyiz ve stresimiz kaslarımızı gergin tutar. Gece, uykuda... Devamı »

Dt. Anıl DORUK

Toplumda her geçen gün artan ağız ve diş sağlığı bilinci, sürekli yenilenen erken teşhis yöntemleri ve teknolojik ekipmana rağmen, bazı olgularda dişin tedavisi malesef mümkün olmuyor ve istemesek dedişi... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet Umut GÜLER

Türkiye’de her iki kişiden birinin sorunu olan diş sıkma – diş gıcırdatma (bruksizm), botoks ile 6-9 ayda tedavi edilebiliyor. Gece plağı ile sonuç alınamayan durumlarda, yanak alt kısmında bulunan çiğneme... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Ağızda bulunan bakterilerden oluşan bakteri plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin ağızda kalan artıklarından asit oluşturabilmektedir. Bu asitler, dişlerin mineral dokusunu çözerek dişin minesinin bozulmasına... Devamı »

Dr. Dt. A. Gürkan METİN

Diş Gıcırdatma Tedavisi Hakkında Bilgiler Bruksizm (dişgıcırdatma -dişsıkma), bilinçsiz olarak güçlü çene hareketlerinin neden olduğu çeneleri sıkma,dişleri gıcırdatma olayıdır. Daha çok uyku sırasında... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 53 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 487 kayıt bulundu.