x
Etiketler \ E \

emziren anne diş tedavisi

Dyt. Serap AKDAĞ

Sevgili annneler, Anne sütü bebek için yeri doldurulamayan bir besindir.Bebeğin büyüme ve gelişmesini en iyi sağlamanın yanında pekçok hastalıktan korur.Bebeğiniz için her zaman hazır ve ekonomiktir..İçeriğindeki... Devamı »

Dyt. Buket ADANÇ

Anne sütü, bebeğin sağlıklı bir şekilde tüm besin gereksinmesini karşılayan, kolaylıkla sindirilebilir ve enfeksiyonlara karşı koruyan yeri doldurulamaz bir besindir. Ayrıca, anne ve bebeğin duygusal bağ... Devamı »

Dyt. Seval KOMLICA

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra vücudunuz ona süt üretmek için metabolizma hızını arttırmaktadır. Bu nedenle kilo kaybının en hızlı olduğu dönem bu dönemdir. Öncelikle hem süt salınımınızı azaltmamak... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Emziren bir anne nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli? Sağlıklı bir lohusanın günde ortalama 700-800 ml süt salgıladığı esas alındığında emzirme döneminde günlük enerji gereksinimine 750 kilo kalori... Devamı »

Dyt. Havva ARIN

Mucizevi besin diye tanımladığımız anne sütü, besleyici yönünün yanında çok fazla güzel özelliklere de sahip. Anne sütü, bebeğinizin ay ve yaşına göre içerik değiştirmekte, dönemsel olarak bebeğin en fazla... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Romatoid artrit (RA) genel olarak gebelik süresince sessiz seyredebiliyor. Ama çoğunlukla karşılaştığımız durum, doğumun hemen sonrasında hastalığın tekrar geriye gelişi (çoğu zaman gebelik öncesinden... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

O kadar şaşırırsınız ki bu cümleye…Halbuki daha büyük bir çocuğunuz daha vardır ve o çocuğunuzun da dişlerine aynı özeni göstermenize rağmen nedense ufaklığın ağzı çürük doludur.Ablasının dişlerinde ise... Devamı »

Dt. Mehmet Rıfat AKPINAR

Gömük Yirmi Yaş Dişleri Ne Gibi Sorunlara Yol Açmaktadır? Dişleri sıkıştırarak ortodontik bozulmalara yol açarlar ve tel tedavisi olan ortodontik tedaviye ihtiyaç duymanızı sağlarlar. 20 yaş dişlerinin... Devamı »

Dr. Dt. A. Gürkan METİN

Diş Gıcırdatma Tedavisi Hakkında Bilgiler Bruksizm (dişgıcırdatma -dişsıkma), bilinçsiz olarak güçlü çene hareketlerinin neden olduğu çeneleri sıkma,dişleri gıcırdatma olayıdır. Daha çok uyku sırasında... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

GECE UYURKEN NEDEN DİŞLERİMİZİ SIKARIZ? Uykuda vücudun dinlenmesi, gevşemesi gerekirken yorgun ve stresli geçen günlerin sonunda tam gevşeyemeyiz ve stresimiz kaslarımızı gergin tutar. Gece, uykuda... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Ağızda bulunan bakterilerden oluşan bakteri plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin ağızda kalan artıklarından asit oluşturabilmektedir. Bu asitler, dişlerin mineral dokusunu çözerek dişin minesinin bozulmasına... Devamı »

Dt. Sonay GÖKHAN

Dolgu Teknolojisi Günümüzde azı dişlerine geleneksel yöntemlerle amalgam(gümüş)dolgu yerine diş renginde ve şeklinde estetik dolgu materyalleri uygulayabilmekteyiz. Artık hem... Devamı »

Dt. Anıl DORUK

Toplumda her geçen gün artan ağız ve diş sağlığı bilinci, sürekli yenilenen erken teşhis yöntemleri ve teknolojik ekipmana rağmen, bazı olgularda dişin tedavisi malesef mümkün olmuyor ve istemesek dedişi... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet Umut GÜLER

Türkiye’de her iki kişiden birinin sorunu olan diş sıkma – diş gıcırdatma (bruksizm), botoks ile 6-9 ayda tedavi edilebiliyor. Gece plağı ile sonuç alınamayan durumlarda, yanak alt kısmında bulunan çiğneme... Devamı »

Dr. Dt. Aylin SEZEN YALÇIN

Mutlu ve uzun bir evlilik için anne tavsiyeleri arasına sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak da girdi. Yeni evlenenler arasında, nikahdan önce yapılan işlemler arasına, diş hekimine gitmekte girdi. Annelerin... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Kimler diş çürüğü açısından risk grubundadır? Tüm bireyde bulunan ağız içerisindeki bakteriler nedeniyle dişler çürük açısından her zaman risk altındadır. Aşağıda belirtilen... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Her hamilelik anneye bir diş kaybettirir” ya da “hamilelik döneminde dişler daha çabuk çürür” gibi söylemler anne adaylarını endişelendiriyor. Bebeğin diş gelişimi anne karnında başlar. Anne hem kendi... Devamı »

Dt. A. Doğan BİRCAN

Diş tedavilerinin en korkulanlarından biri olan kanal tedavisi ile dişlerimizi çekime gerek duymadan ağızda uzun yollar tutmak mümkün. Tabii öncelikle kanal tedavisi nedir, hangi hallerde yapılması... Devamı »

Dr. Dt. A. Gürkan METİN

Dişin dış dokusu mine tabakasıdır,dişi boynuna kadar sarar. Kökte, mine benzeri koruyucu tabaka sement tabakasıdır.Bu tabakaların altında dentin dediğimizdişin ana kemik dokusu bulunur. Dentinin içindedişin... Devamı »

Prof. Dr. Ali Rüştü ERGÜR

GİRİŞ Dış gebelik teşhisi genellikle şaşırtıcı ve duygusal olarak travmatik olmaktadır. Dış gebelik tanısı konulan çoğu kadın gebe olduklarını bile bilmemektedir ve aniden olası ameliyat veya ilaç... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 30 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 723 kayıt bulundu.