x
Etiketler \ E \

emar sonuçları

Op. Dr. İlter GÜVENDİK

SMEAR nedir? İnce bir tabaka halinde hücrelerin bir cam üzerine yayılması ve hücrelerin yapısının mikroskop ile incelenmesini ifade eder. Jinekolojide yaygın olarak bilinen ve sık kullanılan bir tetkik... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

DİŞLERDE TRAVMATİK YARALANMALAR VE SONUÇLARI Hem aile hem de çocuk için oldukça kaygı verici bir durum olan diş ve destek doku yaralanmaları toplumda çok yaygın görülen ve çocuklarda okul öncesi dönemde... Devamı »

Prof. Dr. Hasan KALAFAT

Tiroid kanserlerinin tümü, tehlikel kanser grubuna girmez. Öyle tiroid kanserleri vardır ki, basit bir guatr ameliyatından sonra yıllarca sorun yaratmaz. Ama az da olsa, öyle tipleri vardır ki, bazen hiçbir... Devamı »

Prof. Dr. Gülüm ALTACA

Obezite Cerrahisi Kimlere Yapılır, Sonuçları Nasıldır: Vücut kitle indeksi 35 kg/m2 ‘den yüksek olan kişiler ciddi obez olarak tanımlanmaktadır. Bu kişilerin toplumdaki oranı ABD’de %15 dolayındadır.... Devamı »

Op. Dr. Ercan AYDIN

Burun estetiği ameliyatıesnasındaburuniçinde yaşanan tıkanıklığı da gideriyoruz. Böylelikle burun güzelliğini sağlarken sağlıklı nefes almanıza da destek oluyoruz. Sağlıklı bir nefes için sağlıklı bir... Devamı »

Doç. Dr. Seçil AYDINÖZ

Yüksek tansiyon: Uyku apnesi yüksek tansiyon için tek başına bağımsız bir risk faktörüdür. Gürültülü horlama: Üst solunum yolunun genellikle dil arkasındaki alanda daralması sonucu, daralma ile orantılı... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Anormal bir Pap – smear test sonucu kısaca rahimağzı hücrenizden alınan örnek içinde normal dışı hücrelere raslandığını ifade eder. Genellikle bu hücreler hafif düzeydedir ve kanser olduğunuz manasına... Devamı »

Uzm. Pedagog Gözde ERDOĞAN

ÇOCUKTA NEDEN SONUÇ İLİŞKİSİ   Çocuğunuz ilk yıllarından itibaren çevresine meraklı gözlerle bakar ve çevresini anlamlandırmaya başlar. Aileler çocuğun bu merakını her koşulda gidermesi gereken öncelikli... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Araştırmalar, klinik uygulamalar ve kendi klinik deneyimlerim göstermektedir ki EMDR diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında kıyaslanamayacak ölçüde hızlı ve kesin sonuçlar sağlamaktadır. Dünyada uygulanan... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Pap testi nedir? Pap smear ya da servikal sitoloji taraması ,serviks (rahim ağzı ) hücrelerindeki anormal değişikliklerin saptanması ve bu değişikliklerin kansere dönüşmeden erken tedavi edilebilmesini... Devamı »

Op. Dr. Tamer Şakrak

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ? Üst göz kapakları, göz küresinin sürekli ıslatılmasını ve nemli kalmasını sağlayan, ayrıca koruma fonksiyonu olan yapılardır. Zamanın yıpratıcı etkisi; üst göz kapaklarında... Devamı »

Uzm. Dr. Ülkü GÖRMEZ

Vitiligo hastalığı tüm sistemleri tutan ancak sadece ciltte görüldüğü için diğer tüm nedenlerini ve tedavi edebilmemizi uzun yıllar biz hekimlerden çok iyi gizleyebilmiş bir hastalıktır. Gerçek yüzü... Devamı »

Doç. Dr. Emrullah TAŞINDI

Kontakt lens uygulama alanları Günümüz insanı sağlıklı, etkileyici ve rahat yaşamı tercih etmektedir. Özellikle gençler dış görüntülerine çok önem vermekte ve cevrelerini bu yolla etkilemeye çalışmaktadırlar. Görme... Devamı »

Op. Dr. Leyla ARVAS

Cilt, yağ dokusu ve kas dokusuna aynı anda etki eden Maximus, Trilipo RF, Trilipo DMA ve Trifractional teknolojilerini aynı anda kullanır. Böylece tek seansta bile sıkılaşma sağlar. Tedavi, selülit azaltma,... Devamı »

Prof. Dr. Paşa GÖKTAŞ

Giriş Multipleks PCR teknolojisi, hastalık etkenlerinin belirlenmesinde yeni bir teknolojidir. Avantajı, birden çok hastalık etkeninin tek çalışmada ortaya konulabilmesi, yöntemin hassas olması,... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Bel Fıtığı Tedavisi Sonucu Günümüzde uygun ve yeterli bir teknikle tecrübeli doktorlar tarafından ameliyat edilen hastalarda başarı oranı % 94 civarındadır. Doğru hasta, doğru zamanda, doğru teknikle,... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

GİRİŞ Bariatrik cerrahi , obezite ve bunun yarattığı komorbiditeler (yandaş hastalıklar) ile mücadele etmek için etkili ve güvenli bir metod olarak tanımlanmıştır. Son 20 yıldır Laparoskopik Roux-en-Y... Devamı »

Op. Dr. Şeref ÖZTÜRK

Boyun fıtığı göğüse, omuz'a, sırt'a ve en çok da kol ağrısı ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Ağrının yanısıra güç kaybı ve uyuşma da eşlik edebilir. Eğer ameliyat gerektiren bir fıtığınız varsa korkmayın.... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

Plazma enerjisi (Plasmalift) son zamanlarda tüm dünyada ve ülkemizde özellikle Dermatoloji, Plastik ve Estetik Cerrahi alanlarında birçok uygulamada kullanılmaya başlanmıştır. Elektrik enerjisi özel... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

Obezitenin Sonuçları : Kronik kalp hastalıkları riski artar. Ateroskleroz riski artar. Hipertansiyon riski obez olmayanlara göre 3 kat artar. Tip 2 diyabet görülme riski artmaktadır. Depresyon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 20 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 199954 kayıt bulundu.