x
Etiketler \ E \

ellerde halsizlik

Dyt. Cansu KOLUKIRIK

Gün içerisinde kendinizi halsiz hissettiğiniz oluyor mu? Dikkatinizi toplamakta güçlük mü çekiyorsunuz? Peki ne kadar su içiyorsunuz? Su, insan yaşamı için en önemli ögelerin başında gelir. Ancak... Devamı »

Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

Günlük pratiğinizde hastalarınızda en sık karşılaştığınız el ve el bileği sorunları nelerdir? El ve el bileği sorunlarıyla gelen hastaların genellikle iki ana sebebi vardır: Bunlar herhangi bir travma... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Mikrocerrahi ile Organ (uzuv) Kopmaları (Amputasyon) Onarımı Parmak, el, kol veya başka organ veya doku kopmaları değişik nedenlerle oluşabilir. Kopan parçada mikrocerrahi ile dikilbilecek damar yapısı... Devamı »

Uzm. Dr. K. Vefa GÖNENÇ

Yunanca kökenli bir sözcük olan ekzema, "kaynama" olarak Türkçeye çevrilebilir. Ekzemada deri kaynayan bir suyun fokurdamasını andırır. Bazı yörelerde ekzemadaki küçük su dolu kabarcıklar, mayalanan bir... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında eller gelir. Zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar. Gençlikteki dolgun ve pürüzsüz... Devamı »

Op. Dr. İlkay HÜTHÜT

Ah o güzel ellerimiz! Parlak, zarif, narin, güzel ve marifetlidirler. Üretirler, okşarlar, yeniden yaratırlar, hissederler ve dokunurlar. Bazen hünerleriyle gözümüz, kulağımız ve derimiz de olurlar. Tokalaşırız... Devamı »

Op. Dr. İlkay HÜTHÜT

Ellerimiz bizi ele veriyor. Hünerli, üreten, yaratan ve garip ellerimiz. Zamana direnemiyorlar maalesef. Bedenimizin yorgunluğunu, yaşlanmanın ipuçlarını ilk ve en çok veren onlar çünkü. Gizlenemiyor,... Devamı »

Doç. Dr. Erdem GÜVEN

El Gençleştirme Ciltte oluşan zayıflama ve gevşemeye bir de yıllarca güneş ışınlarına ve olumsuz etkilere sürekli maruz kalan el derisinde oluşan yaşlılık lekeleri veya güneş lekeleri denilen renkli... Devamı »

Uzm. Psk. Cangül TOKMAKTEPE

Panik bozukluk, kişinin yoğun kaygı yaşaması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Panik bozuklukta panik ataklar oldukça sık görülür. Birey, sürekli kötü bir şey olacağını düşünür ve bu düşüncelere fiziksel... Devamı »

Dr. Ayşegül GİRGİN

Gelişen teknolojinin sayesinde yılların yüzünüzde oluşturduğu çizgilerden kurtulmak ve cildimizi yenilemek mümkün.Ancak bu müdahaleler, boyun, dekolte ve el gibi kolayca görünen alanlarla tamamlanmazsa... Devamı »

Uzm. Psk. Ezgi Didem AYALTI

İşte size 10 yol! Her çift tartışır. Bazıları açıktan açığa birbirine bağırarak tartışırken; bazıları da ilişki ve iletişim kurmayı reddeder. Yöntemleri ne olursa olsun, sonuç aynıdır – duyguların... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

El ve ayak terlemesi toplumun yaklaşık %2’sini etkileyen bir sorundur. Terleme tedavisinde kremler ve iyontoforez sonrası üçüncü seçenek olarak kullanılan Botulinum toksin uygulaması sonrası 6-9 ay terleme... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

Ciltte oluşan bu zayıflama ve gevşemeye bir de yıllarca güneş ışınlarına ve olumsuz etkilere sürekli maruz kalan el derisinde oluşan yaşlılık lekeleri veya güneş lekeleri denilen renkli lekeler eklenmektedir. Eskiden... Devamı »

Prof. Dr. Serdar Akgün

Yaşam kendini bulmak değil, kendini yaratmaktır. Albert Einstein Günümüzün hızlı iletişim dünyasında her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Çağın sihirbazları arama motorları yanyana dizilmiş... Devamı »

Dyt. Özge ASLAN

Su içsem yarıyor, ne yapsam kilo veremiyorum, arkadaşım benden çok daha yemek yiyor ama çok zayıf… gibi cümleler kuruyorsanız bu sorunların çözümünü metabolizma hızında arayabilirsiniz. Metabolizma... Devamı »

Op. Dr. Leyla ARVAS

Yüzümüz gibi ellerimizde de yaş aldıkça leke ve kırışıklıklar oluşur. Kozmetik ürünlerle bu etkilerin oluşmasını geciktirsek de ellerimiz yaşımızı her zaman ele verir. Bu yüzden tedavi amaçlı medikal seçeneklere... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

Nedir?: Ganglion kisti el bileğindeki eklem kapsülü veya tendon kılıflarından kaynaklanan içi şeffaf eklem sıvısıyla dolu kapsüllü keseciklerdir. Nedeni: El bileğinde en sık gözlenen kitledir. Daha... Devamı »

Op. Dr. Barış ÖZGÜROL

El ve el bileği fonksiyonları da düşünülecek olursa en karmaşık ve kompleks yapılardan biridir. Genel olarak bakılacak olursa bu kadar kompleks bir yapınında doğal olarak rahatsızlıkları önemsenmelidir. Yoğun... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kök hücre- Fibrocell uygulaması Bu yöntem, özel bir kültür yöntemi ile otolog canlı fibroblast hücre hattı oluşturmak için hastanın kulak arkasından punch ile alınan küçük bir biyopsi gerektirir. Sayısal... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

El estetiğinde kullanılan tedavi yöntemleri, ellerde yaş veya güneş etkisiyle ortaya çıkan başlıca 3 ana değişimi hedefler. Bunlar; 1) Kalın mavi damarlar, 2) Elin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 64 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 66608 kayıt bulundu.