x
Etiketler \ E \

ellerde halsizlik

Dyt. Cansu KOLUKIRIK

Gün içerisinde kendinizi halsiz hissettiğiniz oluyor mu? Dikkatinizi toplamakta güçlük mü çekiyorsunuz? Peki ne kadar su içiyorsunuz? Su, insan yaşamı için en önemli ögelerin başında gelir. Ancak... Devamı »

Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

Günlük pratiğinizde hastalarınızda en sık karşılaştığınız el ve el bileği sorunları nelerdir? El ve el bileği sorunlarıyla gelen hastaların genellikle iki ana sebebi vardır: Bunlar herhangi bir travma... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında eller gelir. Zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar. Gençlikteki dolgun ve pürüzsüz... Devamı »

Uzm. Dr. K. Vefa GÖNENÇ

Yunanca kökenli bir sözcük olan ekzema, "kaynama" olarak Türkçeye çevrilebilir. Ekzemada deri kaynayan bir suyun fokurdamasını andırır. Bazı yörelerde ekzemadaki küçük su dolu kabarcıklar, mayalanan bir... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Mikrocerrahi ile Organ (uzuv) Kopmaları (Amputasyon) Onarımı Parmak, el, kol veya başka organ veya doku kopmaları değişik nedenlerle oluşabilir. Kopan parçada mikrocerrahi ile dikilbilecek damar yapısı... Devamı »

Op. Dr. İlkay HÜTHÜT

Ah o güzel ellerimiz! Parlak, zarif, narin, güzel ve marifetlidirler. Üretirler, okşarlar, yeniden yaratırlar, hissederler ve dokunurlar. Bazen hünerleriyle gözümüz, kulağımız ve derimiz de olurlar. Tokalaşırız... Devamı »

Op. Dr. İlkay HÜTHÜT

Ellerimiz bizi ele veriyor. Hünerli, üreten, yaratan ve garip ellerimiz. Zamana direnemiyorlar maalesef. Bedenimizin yorgunluğunu, yaşlanmanın ipuçlarını ilk ve en çok veren onlar çünkü. Gizlenemiyor,... Devamı »

Doç. Dr. Serdar NASIR

Bir çok El cerrahisi ameliyatında, ameliyat kadar fizik tedavi de oldukça önemlidir ve ameliyatın başarısını gösteren ve hatta elde edilen sonucu daha ileriye götüren fizik tedavidir. Çünkü üst ekstremite... Devamı »

Prof. Dr. Muhitdin ESKİ

El yaşlanması nedir? Yaşımızı ele veren yerlerin başında yüz yaşlanmasından sonra eller gelmektedir. El yaşlanması elde hacim kaybı, damamrları belirginleşmesi, ve tendonların görünür hale gelmesiyle... Devamı »

Op. Dr. Sezi CEYLAN

Günümüzde yaşam süresinin uzaması ile genç, orta yaş ve yaşlı kavramları da değişmiştir. Ancak çevresel ve genetik faktörler, kronolojik yaş olarak genç sayılıan 30 lu yaşlarda cildimizde belirgin değişiklere... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

Ciltte oluşan bu zayıflama ve gevşemeye bir de yıllarca güneş ışınlarına ve olumsuz etkilere sürekli maruz kalan el derisinde oluşan yaşlılık lekeleri veya güneş lekeleri denilen renkli lekeler eklenmektedir. Eskiden... Devamı »

Prof. Dr. Serdar Akgün

Yaşam kendini bulmak değil, kendini yaratmaktır. Albert Einstein Günümüzün hızlı iletişim dünyasında her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Çağın sihirbazları arama motorları yanyana dizilmiş... Devamı »

Dyt. Özge ASLAN

Su içsem yarıyor, ne yapsam kilo veremiyorum, arkadaşım benden çok daha yemek yiyor ama çok zayıf… gibi cümleler kuruyorsanız bu sorunların çözümünü metabolizma hızında arayabilirsiniz. Metabolizma... Devamı »

Op. Dr. Leyla ARVAS

Yüzümüz gibi ellerimizde de yaş aldıkça leke ve kırışıklıklar oluşur. Kozmetik ürünlerle bu etkilerin oluşmasını geciktirsek de ellerimiz yaşımızı her zaman ele verir. Bu yüzden tedavi amaçlı medikal seçeneklere... Devamı »

Uzm. Psk. Cangül TOKMAKTEPE

Panik bozukluk, kişinin yoğun kaygı yaşaması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Panik bozuklukta panik ataklar oldukça sık görülür. Birey, sürekli kötü bir şey olacağını düşünür ve bu düşüncelere fiziksel... Devamı »

Prof. Dr. Murat TÜREGÜN

Fetüs ana rahmindeyken daha el oluşumunda bazı değişiklikler meydana gelir, bunların daha sonra düzeltilme işlemi plastik cerrah doktor tarafından yapılmaktadır. El anomileri doğum öncesinde fark edilebilir... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Her dönemin korkulan bir hastalığı oluyor. Korkunun sebebi tedavisinin bulunamayıp ölüme kadar giden sondur. Bir dönemin en korkulan hastalığı veba idi. Salgınları koca bir şehri ortadan kaldırabiliyordu.... Devamı »

Dyt. M. Turgay KÖSE

~~Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz 1998 İlkbahar mevsimi, Ankara. Bir pazartesi sabahı üniversite kantininde arkadaşımla muhabbet ediyoruz. “Hafta sonu nasıl geçti?” şeklinde başlayan sohbetin konusu... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kök hücre- Fibrocell uygulaması Bu yöntem, özel bir kültür yöntemi ile otolog canlı fibroblast hücre hattı oluşturmak için hastanın kulak arkasından punch ile alınan küçük bir biyopsi gerektirir. Sayısal... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

El estetiğinde kullanılan tedavi yöntemleri, ellerde yaş veya güneş etkisiyle ortaya çıkan başlıca 3 ana değişimi hedefler. Bunlar; 1) Kalın mavi damarlar, 2) Elin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 65 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 66717 kayıt bulundu.