x
Etiketler \ E \

ekojenite artışı nedir

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

HiperandrojenemiNedir?(Kıllanmada artış, Sivilcelenme ve Erkek tipi saç dökülmesi) Kadınlarda androjenlerin artması ile kendini gösteren bir bozukluktur. Toplumda üreme çağındaki kadınlarda ortalama... Devamı »

Uzm. Dr. A.Ender YILMAZ

Yemek düzeninizde herhangi bir değişiklik yapmamanıza rağmen her geçen gün kilo alıyorsanız ve aldığınız kiloları veremiyorsanız ciddi bir sağlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Tiroid hormonlarının azalması... Devamı »

Dyt. Hatice KARSLIOĞLU

Bazılarımız, yemek yedikten sonra kendini bitkin ve halsiz hisseder. Oysa yemek yemekinsanı canlandırır diye düşünebilirsiniz. Hipoglisemi hastalığının pençesinde olanlar için durum böyle değildir. Hipoglisemi... Devamı »

Prof. Dr. Peyami CİNAZ

Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Başkanı Prof. Dr. Peyami Cinaz, çocuklarda diyabet sıklığının son yıllarda artış gösterdiğini belirterek, “Bunun en önemli nedeni hem beslenme düzenimizin değişmesi,... Devamı »

Op. Dr. Sevil ÖZ

Ulusal Kanser Enstitüsü Bildirisinde yayınlanan bir araştırmaya göre alkol lobuler tip ve hormon reseptör-pozitif meme kanseri riskini arttırmaktadır. Alkol tüketimi bütün meme kanseri tipleri için... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

—Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nedir? —Büyükşehirlerimizde daha çok görülüyor —Son yıllarda neden artıyor? —40'tan fazla cinsel yolla bulaşan hastalık var —Ölüm nedenleri arasında ilk 5'te —Belirtileri... Devamı »

Dyt. Hatice KARSLIOĞLU

Bu senin sağlığın için çok yararlı’ ‘Bunu yemen gerekir’ ‘Bu sağlığına zararlı’ ‘Daha az ye kilo alıyorsun’ Bu tarz ifadeler kullanmak birçok... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

hirsutismus-kadında kıllanma artışı kadınlarda ne zaman tüylenme artışından bahsedilebilir? erkek tipi kıl bölgeleri:üst dudak,çene,yanaklar,göğüs üstü,göbek çevresi,meme ucu çevresi,göbek bölgesinin... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Dt. Burcu KARADUMAN

Ramazan ayında artış gösteren ağız ve diş sağlığı problemlerinin gün yüzüne çıkmasında etkili olan faktörler; Ağız içerisinde fark edilmeyen çürüklerin, kırılmış dolgu veya dişlerin, dişeti problemlerinin... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Cerrahi girişimlerin her biri hastalar için umut verici bir olaydır. Bazı durumlarda hasta, kendine (bilinmezlikler içerisinde) ne yapılacağını hayal edemediğinden dolayı kaygı düzeyinde yükselme hissedebilmektedir.O... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 10768 kayıt bulundu.