x
Etiketler \ E \

eklem ağrılarına hangi bölüm bakar

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Çene Eklemi Çok ilginizi çekmemiş ve farketmemiş olsanız da çene ekleminiz günde yüzlerce kez kullandığınız bir ekleminizdir. Her iki tarafta alt çene ile kafatasının, kulağın hemen önünde birleştiği... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Günümüzde çok fazla insan boyun ve bel ağrısı dolayısıyla tedavi olmak için fizik tedavi görüyor bazen de ameliyat oluyor. Bu kişilerin bir kısmı şifaya kavuşsa da büyük bir kısmı tekrarlayan ağrılara... Devamı »

Uzm. Dt. İrem KARADEDE

Çenedeki eklem, yani temporomandibular eklem, kas, lif, disk ve kemiklerden oluşan karmaşık bir yapıdır ve bu yapı gerektiği şekilde çalışmadığında çene eklemi bozuklukları ortaya çıkar. Sıklıkla çene... Devamı »

Uzm. Dr. Cavit MECLİSİ

Faset eklemleri omurganın arka kısmında yer alır ve omurganın kendi ekseni etrafında aşırı dönme hareketlerini sınırlar. Bunun bedeli ise, bazen hareketler sırasında zorlanmaları ya da zamanla kireçlenmeleridir.... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Sedef hastalarının yaklaşık yarısında, tırnaklarda çukurlaşma, pul pul dökülme veya renk değişimine neden olan düzensiz tırnak büyümesi görülür. Hastaların yaklaşık %10-30’unda ise iltihaplı eklem hastalığı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 182 kayıt bulundu.