x
Etiketler \ D \

düz taban

Op. Dr. Engin KESGİN

Ayak ağrısının sebebi topuk yüksekliği ile ilgili olabilir. Yazın gelmesiyle birlikte çok farklı ayakkabı seçenekleri olmaktadır. Düz babetlerden yüksek topuklu ayakkabılara kadar geniş bir seçenek... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Pelvik taban kas egzersizlerinin kadınlar için yararlı olduğu bilinmektedir. Zayıflamış pelvik kaslar, karın içi basıncının artması sırasında idrar kaybına neden olur. Bu durumda daha... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Nedir?: Ayak tabanı iç kısmında uzunlamasına bir kavis vardır. Bu kavis belli derecelerde esnek bir yapıya sahiptir. Bu yapı yürüme sırasında zeminin ayağa yaptığı basıncı emmeye ve böylece yükün diz,... Devamı »

Dyt. Esra TÜFEKÇİ

Son zamanlarda en çok şikayet edilen ve çözüm için bana başvurulan konulardan birisi : BÖLGESEL YAĞLANMA. Özellikle de karın bölgesi yağlanması. Karın bölgesi yağlanmasını sadece görsel açıdan değelendirmemek... Devamı »

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Çocuklarda Düztabanlık(Pes Planus) -Çocuklarda en sık görülen ortopedik rahatsızlık nedir? Çocuk Hastalar en sık ortopedi polkliniklerine travma nedeni ile, ikinci sıklıkta ise pes planus(düz tabanlık)... Devamı »

Dyt. Reyhan ERİŞEN

REZENE ÇAYI: 1 Su bardağı suya, 1 çay kaşığı Rezene tohumu eklenerek 5 dakika demlenir. Bu karışım gaz problemini gidererek şişkinliği hafifletir. Mide ve Bağırsak kaslarını dinlendirir. SOMON: Yüksek... Devamı »

Prof. Dr. Akın KAPUBAĞLI

Düz tabanlık ayak iç kısmındaki kavisin olmamasıdır . İki türlü düz tabanlık vardır; Sert ve yumuşak düz tabanlık. Yumuşak düz tabanlık çoğu kez ağrısızdır çok ciddi bir estetik kusur oluşturmaz ama malesef... Devamı »

Dyt. Fatma GÖNEN

Düz bir karın için doğru beslenme ve egzersiz mutlaka birlikte olmalı. Öncelik mutfak ardından da spor bizim destekçimiz. İşte düz bir karın için top 7 besin. Yağsız proteinler Yağsız süt ve süt ürünleri,... Devamı »

Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT

AİLELERİN YAPTIKLARI YANLIŞLAR Anne babalar arasında yeni doğan veya yeni yürüyen çocuklarının düztaban olup olmadıkları konusundaki endişeleri yaygındır. Normal bir ayakta görülmesi gereken iç kavsi... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Yapılan birçok çalışma karın bölgesinden şikayetçi olan kadınların sayısının oldukça yüksek olduğunu göstermekte. Sadece görsel açıdan değil aynı zamanda karın bölgesinde biriken yağlar sağlık açısından... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3483 kayıt bulundu.