x
Etiketler \ D \

dişleri sıkmamak için

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Beyazlatma tedavisine başlamadan önce dişetlerinde enfeksiyon ve ağızda diştaşı olup olmadığına bakılıyor. Varolan sorunlar ortadan kaldırılıyor ve dişin yapısına, rengine göre yöntem seçiliyor. PEKİ... Devamı »

Dt. İsmail BEKER

Ebeveyinler çocuklarını getirirken nelere dikkat etmelidir: Bekleme süresini kısaltmak için önceden randevu almalarında fayda var. Doktoruna soracaklarını önceden hazırlamalıdır. Tüm kontrol muayenesi... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

- Ağız hijyenini sağlamamız gerekir Ana unsurDİŞLERİ FIRÇALAMAKTIRama diş fırçalaması ancak doğru yapılırsa etkili olur: Aslında her yemekten sonra dişleri fırçalamak gerekir, bu mümkün olmadığında... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Tosun TOSUN

Kuron-köprü protezlerinde başarıyı belirleyen en önemli aşama dişlerin kesimidir. Kesim aşamasında genel kuralların yanı sıra işlemi kolaylaştıran ve daha iyi sonuç elde edilmesini sağlayan ayrıntılar... Devamı »

Dt. Yaşar NALÇACI

1-Gülümserken kendinize güveniyor musunuz? 2-Gülümserken ağzınızı elinizle kapatıyor musunuz 3-Dergilerde gördüğünüz modeller kadar güzel bir gülümsemeniz olsun ister misiniz? 4-Aynaya baktığınızda... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

21. yüzyılı yaşadığımız bu günlerde çürüğün tedavi edilmesinden çok çürük oluşumunu nasıl engelleriz sorusu üzerinde yoğunlaşılmıştır. Süt ve kalıcı dişleri güçlendirmek için yapılabilecek koruyucu uygulamalardan... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Dişlerinizi beyazlatmanın en iyi yolu nedir? Ofis tipi beyazlatma en pahalısı gibi görünmesine rağmen, bu yol en iyisi olduğu anlamına mı geliyor? Dişlerinizi beyazlatmanın yolu; bunu yavaş olarak... Devamı »

Dt. Ayça TENLİ KURT

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı problemlerinin büyük bir kısmıçocukluk ve ergenlik çağında yeteri kadar özen gösterilmeyen diş bakımı ve beslenmeden... Devamı »

Vet. Tuğba ÇİNE

Günümüzde hasta sahipleri yapılan iç parazit uygulamalarından sonra ‘KİST AŞISI NE ZAMAN YAPILACAK?’ diye soru yönlendirebiliyorlar. Kısaca bu yazımda, İç parazit nedir? Nasıl mücadele edilebilir? Yapılması... Devamı »

Dt. Özgür YILDIRIM

Sevgili anne ve babalar; Çocuklarda süt dişleri aşağı yukarı 6-8 aylıkken sürerler. 2,5-3 yaşında çocuklarda 20 adet süt dişi vardır. Süt dişlerinin görevi; çocuğun beslenmesinin, konuşmasının, görüntüsünün... Devamı »

Dt. Gözde GÜRSES

Ortodonti; diş,çene ,yüz kompleksini normal yapı gelişim, anomaliler ve anomalilerin tedavisi yönünden ele alan bir dişhekimliği uzmanlık dalıdır. Estetik ve fonksiyonun tam sağlatılabilmesi amaçlı... Devamı »

Dr. Dt. Mehmet KAZANDI

Dişlerde ortaya çıkan hassasiyet son derece rahatsız edici olabilir. Dişlerdeki bu hassasiyet özellikle sıcak yaz günlerinde serinlemek adına içtiğiniz soğuk içecekler ve yediğiniz dondurmayla kendini... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Dt. Taner AKÇA

Çocuğunuzun yaşam boyu sağlıklı diş ve dişetlerine sahip olmasını istiyorsanız, ilk süt dişlerinin çıkmasından itibaren ( yaklaşık olarak 6 aylıktan itibaren ) ağız bakımı ve temizliği... Devamı »

Dt. Kemal KAVUT

Güzel tadı ve hoş kokusu ile yaz aylarında sevilerek tüketilen çilek, içinde bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içermektedir. Bağışıklığı güçlendiren... Devamı »

Dt. Deniz GAZİBEY KALDIRIM

* Ağız kokusu bakımı ihmal edilmiş ağızlarda daha da fazla olur, bu nedenle ramazan öncesi kendimizi ve çevreyi rahatsız etmemek için mutlaka profesyonel ağız bakımı ( dişhekimi tarafından uygulanan diş... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Labioplastigenelde en fazla uygulanan genital estetik ameliyattır. Bu ameliyat dıştaki büyük ve içteki küçük dudakların normalden büyük olması ve sarkması sonucu yapılır. Dış dudaklar pubisin devamı... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Çocuğun ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak ve naylon kıllardan üretilmiş diş fırçaları kullanılmalıdır. Sert fırçalar dişleri aşındıracağı için kullanımı uygun değildir. Eskimiş bir süpürgeyle süpürme... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Kariyer sahibi olmak,başarıyı yakalamak hemen herkesin ortak hayali ve umudu.Başarıya giden yolda herkes için ortak kurallar mı var ,yoksa kimisi kurallarını kendisi koyup, özel yollar mı... Devamı »

Dt. Aslı TUNCER

Diş sağlığımız için nasıl beslenmeliyiz? Diş sağlığı için zararlı olarak nitelendirilen gıda maddeleri şekerli ve asitli gıdalar ile dişler üzerine yapışıp kalan, kolay temizlenemeyen maddelerdir.... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Hakan BİLHAN

Sağlıklı Dişler için ne yemeli, ne içmeli? Yararlı 8'i aklımızda tutmakta fayda var 1.Dişler için sağlıklı içecek: YEŞİL ÇAY Polifenol içerir – antioksidan bitki bileşenleri dişleri kayganlaştırır ve... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 30 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 31241 kayıt bulundu.