x
Etiketler \ D \

dişleri sıkmamak için

Dt. İsmail BEKER

Ebeveyinler çocuklarını getirirken nelere dikkat etmelidir: Bekleme süresini kısaltmak için önceden randevu almalarında fayda var. Doktoruna soracaklarını önceden hazırlamalıdır. Tüm kontrol muayenesi... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Beyazlatma tedavisine başlamadan önce dişetlerinde enfeksiyon ve ağızda diştaşı olup olmadığına bakılıyor. Varolan sorunlar ortadan kaldırılıyor ve dişin yapısına, rengine göre yöntem seçiliyor. PEKİ... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

- Ağız hijyenini sağlamamız gerekir Ana unsurDİŞLERİ FIRÇALAMAKTIRama diş fırçalaması ancak doğru yapılırsa etkili olur: Aslında her yemekten sonra dişleri fırçalamak gerekir, bu mümkün olmadığında... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Tosun TOSUN

Kuron-köprü protezlerinde başarıyı belirleyen en önemli aşama dişlerin kesimidir. Kesim aşamasında genel kuralların yanı sıra işlemi kolaylaştıran ve daha iyi sonuç elde edilmesini sağlayan ayrıntılar... Devamı »

Dt. Yaşar NALÇACI

1-Gülümserken kendinize güveniyor musunuz? 2-Gülümserken ağzınızı elinizle kapatıyor musunuz 3-Dergilerde gördüğünüz modeller kadar güzel bir gülümsemeniz olsun ister misiniz? 4-Aynaya baktığınızda... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

21. yüzyılı yaşadığımız bu günlerde çürüğün tedavi edilmesinden çok çürük oluşumunu nasıl engelleriz sorusu üzerinde yoğunlaşılmıştır. Süt ve kalıcı dişleri güçlendirmek için yapılabilecek koruyucu uygulamalardan... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Dişlerinizi beyazlatmanın en iyi yolu nedir? Ofis tipi beyazlatma en pahalısı gibi görünmesine rağmen, bu yol en iyisi olduğu anlamına mı geliyor? Dişlerinizi beyazlatmanın yolu; bunu yavaş olarak... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Labioplastigenelde en fazla uygulanan genital estetik ameliyattır. Bu ameliyat dıştaki büyük ve içteki küçük dudakların normalden büyük olması ve sarkması sonucu yapılır. Dış dudaklar pubisin devamı... Devamı »

Vet. Tuğba ÇİNE

Günümüzde hasta sahipleri yapılan iç parazit uygulamalarından sonra ‘KİST AŞISI NE ZAMAN YAPILACAK?’ diye soru yönlendirebiliyorlar. Kısaca bu yazımda, İç parazit nedir? Nasıl mücadele edilebilir? Yapılması... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Çocuğun ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak ve naylon kıllardan üretilmiş diş fırçaları kullanılmalıdır. Sert fırçalar dişleri aşındıracağı için kullanımı uygun değildir. Eskimiş bir süpürgeyle süpürme... Devamı »

Dt. Özgür YILDIRIM

Sevgili anne ve babalar; Çocuklarda süt dişleri aşağı yukarı 6-8 aylıkken sürerler. 2,5-3 yaşında çocuklarda 20 adet süt dişi vardır. Süt dişlerinin görevi; çocuğun beslenmesinin, konuşmasının, görüntüsünün... Devamı »

Dt. Gözde GÜRSES

Ortodonti; diş,çene ,yüz kompleksini normal yapı gelişim, anomaliler ve anomalilerin tedavisi yönünden ele alan bir dişhekimliği uzmanlık dalıdır. Estetik ve fonksiyonun tam sağlatılabilmesi amaçlı... Devamı »

Dt. Deniz GAZİBEY KALDIRIM

* Ağız kokusu bakımı ihmal edilmiş ağızlarda daha da fazla olur, bu nedenle ramazan öncesi kendimizi ve çevreyi rahatsız etmemek için mutlaka profesyonel ağız bakımı ( dişhekimi tarafından uygulanan diş... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Kariyer sahibi olmak,başarıyı yakalamak hemen herkesin ortak hayali ve umudu.Başarıya giden yolda herkes için ortak kurallar mı var ,yoksa kimisi kurallarını kendisi koyup, özel yollar mı... Devamı »

Dt. Aslı TUNCER

Diş sağlığımız için nasıl beslenmeliyiz? Diş sağlığı için zararlı olarak nitelendirilen gıda maddeleri şekerli ve asitli gıdalar ile dişler üzerine yapışıp kalan, kolay temizlenemeyen maddelerdir.... Devamı »

Dt. Ayça TENLİ KURT

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı problemlerinin büyük bir kısmıçocukluk ve ergenlik çağında yeteri kadar özen gösterilmeyen diş bakımı ve beslenmeden... Devamı »

Dt. Kemal KAVUT

Güzel tadı ve hoş kokusu ile yaz aylarında sevilerek tüketilen çilek, içinde bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içermektedir. Bağışıklığı güçlendiren... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Hakan BİLHAN

Sağlıklı Dişler için ne yemeli, ne içmeli? Yararlı 8'i aklımızda tutmakta fayda var 1.Dişler için sağlıklı içecek: YEŞİL ÇAY Polifenol içerir – antioksidan bitki bileşenleri dişleri kayganlaştırır ve... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Haziran ayının ortalarına girdiğimiz şu günler de havaların ısınması, okulların da tatile girmesiyle tatil sezonu açıldı. Bazılarımız yazlıklarımıza gitmeye hazırlanırken bir kısmımız da tatil yörelerini... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Dt. Taner AKÇA

Çocuğunuzun yaşam boyu sağlıklı diş ve dişetlerine sahip olmasını istiyorsanız, ilk süt dişlerinin çıkmasından itibaren ( yaklaşık olarak 6 aylıktan itibaren ) ağız bakımı ve temizliği... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 30 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 44163 kayıt bulundu.