x
Etiketler \ D \

dişde apse

Dt. Arzu YALNIZ ZOGUN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Dt. Hüseyin ÖLMEZ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Dt. Neriman Şefika BENLİDAYI 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Doç. Dr. Dt. Onur GEÇKİLİ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Dt. Ferhat UZDAŞ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 54965 kayıt bulundu.
Perianal abse ve fistül

Perianal abse ve fistül

Op. Dr. Ahmet ÖNAL

Perianal absemakatta yer alan salgı bezlerinin ağızlarının tıkanması sonucunda oluşan bir hastalıktır. Makat çevresinde ağrılı şişlik ve ateş yapar. Acilen müdahale edilerek iltihabın cerrahi olarak boşaltılması... Devamı »

Bartholin abse tanı tedavisi

Bartholin abse tanı tedavisi

Op. Dr. Mustafa TORGAÇ

BARTHOLİN BEZİ KİSTİ ABSESİ TEDAVİSİ Bartholin bezi vajen girişinin saat 5 ve 7 hizasında normalde ele gelmeyen karşılıklı iki adet bezdir. 2 cm uzunluğundaki kanalları ile himen (kızlık zarı) yan kısımlarına... Devamı »

Anal fistül (makatta apse) nasıl oluşur? Belirtileri nelerdir?

Anal fistül (makatta apse) nasıl oluşur? Belirtileri nelerdir?

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Anal abseler, hemen her zaman anal kanal içinde yerleşik anal bez yapıların ağızlarının tıkanıp şişmeleri ve iltihap biriktirmeleri ile gelişen yaygın bir sorundur. Kesin bir nedensellik kurulmamış olmasına... Devamı »

Proktolojik hastalıklar   (hemoroid,fissür,fistül,apse,siğil,kıl dönmesi)

Proktolojik hastalıklar (hemoroid,fissür,fistül,apse,siğil,kıl dönmesi)

Op. Dr. Canan GÜRSEL UZEL

HEMOROİD (BASUR) Günümüzde oldukça sık görülen,medeniyet hastalığı diyebileceğimiz ve yaş ilerledikçe görülme sıklığı artan bir hastalıktır.Kötü beslenme,sürekli oturma,tuvalet alışkanlığının düzensiz... Devamı »

Diş sıkma- diş gıcırdatma nedir?

Diş sıkma- diş gıcırdatma nedir?

Dt. Ezgi ŞENYURT

Diş sıkma ve diş gıcırdatma genellikle uyku sırasında, çoğunlukla da hastanın farkında olmadan yaptığı aşırı çene hareketleridir. Son yıllarda, şehir hayatının getirdiği zorluklar ve stresli yaşam sonucunda... Devamı »

Diş kristali/diş pırlantası

Diş kristali/diş pırlantası

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Diş Kristali, Diş Pırlantası Nedir? Kozmetik bir işlemdir. Diş yüzeyine yapıştırılan yapay kristal taş veya pırlantalardır. Diş kristalleri, diş yüzeyinde bir aşındırma yapılmadan, dişin görünen yüzeyine... Devamı »

Diş ve diş eti hastalıkları

Diş ve diş eti hastalıkları

Dt. İsmail BEKER

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği zannedilerek gereken önem verilmemektedir.Ağıza yerleşen bakteriler kalp içinde... Devamı »

Diş beyazlatma ve diş mücevheri

Diş beyazlatma ve diş mücevheri

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Günümüzde diş hekimliği, dişlerde yalnızca sağlığı değil, imajı, yani estetik ve hoş görünümü de sağlamaya yönelik metotları uygulamaktadır. Kişilerin, kendilerine... Devamı »

Diş çürüğü nedir ? Diş neden çürür ?

Diş çürüğü nedir ? Diş neden çürür ?

Dt. Aslı TUNCER

Diş çürüğü nedir? Diş çürükleri daha çok koyu renklenmelerle birlikte görülen oyuklar olarak algılanmaktadır. Önlenebilir bir hastalık... Devamı »

Sağlıklı diş ve diş etleri

Sağlıklı diş ve diş etleri

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Bakteri plağı kaldırılmazsa sertleşir ve diştaşı ya da tartar olarak isimlendirilen birikintiler oluşur. Plaktaki bakteriler tarafından üretilen toksinler (zararlı maddeler) dişetlerine zarar... Devamı »

Dişler neden çürür?

Dişler neden çürür?

Dt. Güzin KIRSAÇLIOĞLU

DİŞLER NEDEN ÇÜRÜR? Ağzımızda bulunan bakteriler çoğunlukla dişlerin ve dilin üzerindedir. Ve özellikleri açısından şekerli ve unlu yiyeceklerin ağızda kalan artıklarından asit oluşturabilmektedir. Bu... Devamı »

Dişlerim neden çürüyor?

Dişlerim neden çürüyor?

Dt. Burcu PEŞKİRCİOĞLU GÜRAKAR

DİŞLERİM NEDEN ÇÜRÜYOR? Günümüzde ağız ve diş sağlığının öneminin sıklıkla vurgulanması sayesinde kişiler geçmişe oranla ağız ve diş bakımlarına daha fazla özen göstermektedirler. Fakat buna rağmen diş... Devamı »

Dış gebelik nedir?

Dış gebelik nedir?

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Dışgebelik nedir? Dış gebelik rahim içerisinde yerleşmesi gereken bebeğin rahim içerisinden başka yerde yerleşmesi olarak tanımlanır. Tüm gebeliklerin yaklaşık %2'sinde görülür. En sık yerleşim... Devamı »

Diş macunları,

Diş macunları,

Dr. Dt. Suhan SUNGUR

Diş Macunları: Diş macunları günümüzde diş hekimliği alanı içerisinde sadece estetik amaçlarla değil içerdiği etken maddeler sayesinde nerdeyse bir ilaç gibi kullanılır preparatlar haline gelmiştir.... Devamı »

Dış gebelik!!

Dış gebelik!!

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Normal bir gebelik, yumurtanın döllenmesi ile başlar. Döllenmiş bu yumurtaya zigot adı verilir. Zigot, normalde rahimin kenarına tutunur. Dış gebelikte ise zigot başka bir yere yerleşir. Yumurtalık kanalı,... Devamı »

Dış  gebelik !

Dış gebelik !

Op. Dr. Sait HALİL

Döllenmiş bir yumurtanın Uterus boşluğu'nun (döl yatağı) dışında yerleşmesi dış gebelik olarak adlandırılır . ABD'de yılda ortalama 100 bin dış gebelik vakasına rastlanmakta ve tüm gebeliklerin % 2'i dış... Devamı »

Diş ipi

Diş ipi

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Diş İpi Kullanımı Sanki fırçalamak yetmiyormuş gibi. Hem de günde iki kere. Bir de başımıza diş ipi çıktı. Hepimiz bu ya da benzeri şeyleri söylemiyor muyuz? Yakınmıyor muyuz? Oysaki diş ipi fantastik... Devamı »

Dış  gebelik!

Dış gebelik!

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK KOÇ

Dış gebelik her kadında belirtiye yol açmaz ve gerekli kontroller yapılana kadar, gebeliğin normal mi yoksa dış gebelik mi olduğu anlaşılamayabilir. İstatistikler her 100 gebelikten 1’inin (bazı kaynaklara... Devamı »

Diş kırıkları

Diş kırıkları

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş Kırıkları Dişlerde kırılma meydana gelmesinin temel nedeni travma olsa da, bunun yanında dişlerde meydana gelen derin çürükler, ani ısı değişimleri kaynaklı dişin en dış katmanı olan "mine"de oluşan... Devamı »

Dişler nasıl fırçalanır?

Dişler nasıl fırçalanır?

Dr. Dt. Gürkan ERENEL

Dişleri korumanın en etkili yolu düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazanmaktır. En az 2 dakika olmak üzere günde en az iki kere dişlerin doğru teknikler ile fırçalanması gerekmektedir. Fırçalama işlemi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 638 kayıt bulundu.