x
Etiketler \ D \

diş üstüne diş çıkması

Dt. Ezgi ŞENYURT

Diş sıkma ve diş gıcırdatma genellikle uyku sırasında, çoğunlukla da hastanın farkında olmadan yaptığı aşırı çene hareketleridir. Son yıllarda, şehir hayatının getirdiği zorluklar ve stresli yaşam sonucunda... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Günümüzde diş hekimliği, dişlerde yalnızca sağlığı değil, imajı, yani estetik ve hoş görünümü de sağlamaya yönelik metotları uygulamaktadır. Kişilerin, kendilerine... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Diş Kristali, Diş Pırlantası Nedir? Kozmetik bir işlemdir. Diş yüzeyine yapıştırılan yapay kristal taş veya pırlantalardır. Diş kristalleri, diş yüzeyinde bir aşındırma yapılmadan, dişin görünen yüzeyine... Devamı »

Dt. İsmail BEKER

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği zannedilerek gereken önem verilmemektedir.Ağıza yerleşen bakteriler kalp içinde... Devamı »

Dt. Aslan Murat İSPİR

Estetik anlayışı kişiden kişiye ve yaşadığımız zamana göredeğişir. Eskiden altın dişler çok revaçtaydı;oysa şimdi kimse altın dişlerle gülümsemek istemez. Belki yarın bir gün de bugünkü düşünceler birçoğumuz... Devamı »

Dr. Dt. Gürkan ERENEL

Dişleri korumanın en etkili yolu düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazanmaktır. En az 2 dakika olmak üzere günde en az iki kere dişlerin doğru teknikler ile fırçalanması gerekmektedir. Fırçalama işlemi... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Normal bir gebelik, yumurtanın döllenmesi ile başlar. Döllenmiş bu yumurtaya zigot adı verilir. Zigot, normalde rahimin kenarına tutunur. Dış gebelikte ise zigot başka bir yere yerleşir. Yumurtalık kanalı,... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Döllenmiş bir yumurtanın Uterus boşluğu'nun (döl yatağı) dışında yerleşmesi dış gebelik olarak adlandırılır . ABD'de yılda ortalama 100 bin dış gebelik vakasına rastlanmakta ve tüm gebeliklerin % 2'i dış... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Diş İpi Kullanımı Sanki fırçalamak yetmiyormuş gibi. Hem de günde iki kere. Bir de başımıza diş ipi çıktı. Hepimiz bu ya da benzeri şeyleri söylemiyor muyuz? Yakınmıyor muyuz? Oysaki diş ipi fantastik... Devamı »

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK KOÇ

Dış gebelik her kadında belirtiye yol açmaz ve gerekli kontroller yapılana kadar, gebeliğin normal mi yoksa dış gebelik mi olduğu anlaşılamayabilir. İstatistikler her 100 gebelikten 1’inin (bazı kaynaklara... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş Kırıkları Dişlerde kırılma meydana gelmesinin temel nedeni travma olsa da, bunun yanında dişlerde meydana gelen derin çürükler, ani ısı değişimleri kaynaklı dişin en dış katmanı olan "mine"de oluşan... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

İnsan dişi beyaz/fildişi renginde sert bir organdır. Diş bir kuron ve çene kemiğine implante olan bir ya da fazla köklerden oluşur. Fonksiyonuna göre, besinleri kesmemize ve öğütmemize yarar. Diş 2... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

Çoğu zaman, diş çürüğü koyu renk görüntüsü veren oyuktan oluşmaktadır. Farklı yöntemlerle önlenebilir bir hastalık olmasına rağmen,dünyada çoğu insan diş çürüğü deneyimini yaşamıştır. Ağız... Devamı »

Dr. Dt. Laçin BERBER

Doğalı yoksa en iyisi bu! Günümüzde diş implantları, doğru yer ve kişiler tarafından uygulandığı zaman tar­tışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

Genelde toplum olarak mecbur kalmadıkça diş hekimine gitmeyi sevmiyoruz. Oysa uzman hekimlerimiz, sadece ağız ve diş sağlığımız için değil, vücut sağlığımız için de diş hekimine gitme alışkanlığını edinmemiz... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

KALICI DİŞ NEDİR? 5-6 yaşından itibaren 1. Büyük Azı dişi ile başlayıp 20 yaşına kadar çıkan ve ömür boyu ağızda kalacak dişlere kalıcı diş demekteyiz. İLK KALICI DİŞ NE ZAMAN ÇIKAR? 5-6 yaşında... Devamı »

Dt. Göknur GÖZEN

Bleaching, Diş Beyazlatma: İki şekilde yapılmaktadır; ev tipi ve ofis tipleri mevcuttur. Ev tipi bleaching’de hastaya, içine beyazlatıcı ilacı koyup dişlerine yerleştirip yatabileceği ince bir gece... Devamı »

Dt. Ahmet Şükrü GÜMÜŞİĞNE

İmplant diş nedir?Nasıl uygulanmaktadır? Bu konudan kısaca bahsedelim.implant diş kısaca dişin eksik olduğu yere çene kemiği içerisine yerleştirilen titanyum dan yapılmış yapay diştir.yerleştirilmeişlemi... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Dışgebelik nedir? Dış gebelik rahim içerisinde yerleşmesi gereken bebeğin rahim içerisinden başka yerde yerleşmesi olarak tanımlanır. Tüm gebeliklerin yaklaşık %2'sinde görülür. En sık yerleşim... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Diş beyazlatma , kişinin diş renginin , karbamit peroksit veya hidrojen peroksit gibi bir takım ajanlarla , dişhekimi kontrolünde bir veya iki ton açılmasıdır. Dişlerin rengini belirleyen en önemli... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 382 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 10349 kayıt bulundu.