x
Etiketler \ D \

diş kestirme

Dt. Ezgi ŞENYURT

Diş sıkma ve diş gıcırdatma genellikle uyku sırasında, çoğunlukla da hastanın farkında olmadan yaptığı aşırı çene hareketleridir. Son yıllarda, şehir hayatının getirdiği zorluklar ve stresli yaşam sonucunda... Devamı »

Dt. İsmail BEKER

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği zannedilerek gereken önem verilmemektedir.Ağıza yerleşen bakteriler kalp içinde... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Diş Kristali, Diş Pırlantası Nedir? Kozmetik bir işlemdir. Diş yüzeyine yapıştırılan yapay kristal taş veya pırlantalardır. Diş kristalleri, diş yüzeyinde bir aşındırma yapılmadan, dişin görünen yüzeyine... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Bakteri plağı kaldırılmazsa sertleşir ve diştaşı ya da tartar olarak isimlendirilen birikintiler oluşur. Plaktaki bakteriler tarafından üretilen toksinler (zararlı maddeler) dişetlerine zarar... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Günümüzde diş hekimliği, dişlerde yalnızca sağlığı değil, imajı, yani estetik ve hoş görünümü de sağlamaya yönelik metotları uygulamaktadır. Kişilerin, kendilerine... Devamı »

Dt. Aslı TUNCER

Diş çürüğü nedir? Diş çürükleri daha çok koyu renklenmelerle birlikte görülen oyuklar olarak algılanmaktadır. Önlenebilir bir hastalık... Devamı »

Dt. Fethi BAYAR

İnsanlar her an birbirleriyle etkileşim içinde yaşayan sosyal varlıklardır. Bazen içten bir bakış, bazendegüzel ve sıcak bir gülümseme bu etkileşimi daha kolay ve etkili hale getirir. Ancak her insan güzel... Devamı »

Dt. Aslan Murat İSPİR

Estetik anlayışı kişiden kişiye ve yaşadığımız zamana göredeğişir. Eskiden altın dişler çok revaçtaydı;oysa şimdi kimse altın dişlerle gülümsemek istemez. Belki yarın bir gün de bugünkü düşünceler birçoğumuz... Devamı »

Dr. Dt. Gürkan ERENEL

Dişleri korumanın en etkili yolu düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazanmaktır. En az 2 dakika olmak üzere günde en az iki kere dişlerin doğru teknikler ile fırçalanması gerekmektedir. Fırçalama işlemi... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Zirkonyum Nedir? Porselen, kron ve köprü restorasyonların alt yapısında kullanılan beyaz renkli dayanıklı bir metaldir. Zirkonyum Destekli Dişlerin Avantajları Nelerdir? Renginin beyaz olmasından... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Kron ve köprü restorasyonlarının, implantların üst yapısının yapımında porselenler kullanılmaktadır. Porselenler, seramik tozlarının yüksek ısıda pişirilmesiyle elde edilirler. Porselen, renk ve yapı olarak... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

İyi bir ağız sağlığı, genel sağlık ve yaşam kalitesi için büyük önem taşır. Diş ve ağız sağlığı sosyal hayatta ve genel beslenmede çok önemlidir. Kötü ağız sağlığı diş kaybına yol açabilir ve diş kaybı... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Dış gebelik nedir? Döllenen yumurtanın rahmin dışında bebeğin sağlıklı olarak büyüyemeyeceği bir bölgeye yerleşmesidir. Çoğunlukla rahmin tüplerine yerleşen tipi görülmesine rağmen yumurtalığa, karın... Devamı »

Dt. Sonay GÖKHAN

Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini; kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür. Estetik diş hekimliğinde kullanılan... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Mine yüzeyinde oluşan renklenmelerdir. Sigara, puro, pipo gibi tütün ürünleri dişlerin lingual yüzeylerinde ve servikal kısımlarında yeşilimsi kahverengi ile siyah, çay, kahve, şarap ve kola gibi içecekler... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Mikrobiyal dental plağın kaldırılmasında kullanılan en etkin yöntem mekanik temizliktir. Bunun için diş fırçası ve yardımcı araçlar olan diş ipi ve dişler arası fırçası kullanılır. Plağın uzaklaştırılması... Devamı »

Dt. Yaşar NALÇACI

Total diş denilince ağız içerisinde hiç diş olmaması gelir. Total protezlerçeşitli nedenlerden dolayı eğer ağzınızda hiç diş kalmadıysa yapılabilecek bir uygulamadır. Alt ve üst çenede kalan kemik dokusu... Devamı »

Dr. Dt. Ali PALALI

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili son dönemde en çok sorulan, merak edilen konulardan bir tanesi de dental implantlar. Bu nedenle, bu yazımda dental veya Türkçesiyle diş implantları konusuna giriş yapmak... Devamı »

Dt. Arzu YALNIZ ZOGUN

Günümüzde diş implantları, tartışmasız olarak doğal dişleri taklit etmek için en iyi alternatiftir. Bugün implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır.... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Dışgebelik nedir? Dış gebelik rahim içerisinde yerleşmesi gereken bebeğin rahim içerisinden başka yerde yerleşmesi olarak tanımlanır. Tüm gebeliklerin yaklaşık %2'sinde görülür. En sık yerleşim... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 629 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 50919 kayıt bulundu.