x
Etiketler \ D \

diş etlerinde kaşıntı

Dt. İsmail BEKER

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği zannedilerek gereken önem verilmemektedir.Ağıza yerleşen bakteriler kalp içinde... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Periodontoloji Diş eti büyümesi nedir? 1. KRONİK İLTİHAP SONUCU DİŞETİ BÜYÜMELERİ Bazı vakalarda, kronik iltihaplı dişeti büyümeleri saplı veya yaygın bir tarzda tümöre benzer gelişmeler gösterebilirler. Bu... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Dişler, yumuşak doku içerisinden geçerek dış çevreye açılan vücutdaki tek mineralize yapıdır. Bir bölümleri mikroorganizma içeren ağız boşluğu ile direk ilişkideyken diğer kısmı bağ dokusu ve kemik içine... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Diş kanaması diye tarif edilen aslında diş eti kanamalarıdır. Yaygın bir şikayet olduğu için pek çoğumuz üzerinde durmayız ama aslında diş eti kanamaları önemsenmesi gereken bir durumdur. Tedavi edilmeyen... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Güzel bir gülümseme ancak dişeti ve dişlerin tamamı bir harmoni oluşturduğunda estetik olabilir. Diş etleri soluk pembe ve dişlerin üzerine doğru bıçak sırtı şeklinde uzanarak doğal bir görüntüye sahip... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Stresin ağız ve diş sağlığı üzerindeki etkisini biliyor musunuz? Vücudumuz kısa süreli stresle baş edebilir. Ancak kronik stres insanın doğal dengesini bozan bir rahatsızlıktır. Stres sadece psikolojik... Devamı »

Prof. Dr. Dt. Gürhan ÇAĞLAYAN

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Dişleri destekleyen dokuları etkileyen dişeti hastalığı, iltihabi bir hastalıktır. Yeterince önemsenmeyen... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Dişetlerinin kanaması diş eti hastalığını öncelikle akla getirir. Teşhis için mutlaka diş hekiminizi ziyaret edin. Diş etlerinizde rahatsızlık varsa diş hekiminiz sizi diş eti hastalıkları uzmanına yönlendirecektir. Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Burak YILDIRIM

Diş eti kanamaları hastalarımızın en sıklıkla bize başvurduğu konulardan biridir. Peki sağlıklı diş eti kanar mı? Diş eti kanaması bize ne gibi ipuçları verir? Öncelikle sağlıklı diş eti kanamaz;... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

(Dişeti hastalığı dediğimizde kastedilen bölge: diş; onu saran kemik dokusu; dişin kemiğe tutunmasını sağlayan doku (ki biz buna periodontium diyoruz) ve dişi çevreleyen kemiği örten dişeti dokusudur.... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

KADINLAR VE DİŞETİ (periodontal) HASTALIKLARI Hayatlarının bir devresinde, her 4 yetişkinden 3 tanesi, Piyore veya Dişeti hastalığı olarak ta bilinen Periodontitis' ten etkilenir. Özellikle kadınlar,... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

DİŞ TEDAVİSİ OLARAK UYGULANAN CERRAHİ YÖNTEMLER Ağız ve diş sağlığının önemi tartışılmazdır. Diş problemleri başta ağız kokusu, kanama ve dişlerin kaybına sebep olurken aynı zamanda ciddi şekilde kalp,böbrek,mide... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Diş eti problemleri toplumun büyük çoğnluğunu etkileyen bir hastalıktır. Sonuçları diş kaybına kadar uzanmaktadır. Diş etiçekilmeleri ile seyredebilie ve sonunda dişler kaybedilir. Diş eti çekilmelerinin... Devamı »

Dt. Baran KARAOĞLU

Dişeti kanaması, diş eti çekilmesi, koyu dişeti rengi ve fazla gözüken diş etleri (gummy smiley) günümüzde bir çok hastamızın ortak problemleri arasında yer almaktadır. Diş eti kanaması ve diş eti iltihabı... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Diş ve diş eti hastalıkları diş çevrelen dokularda ortaya çıkan kronik enfeksiyonlardı ve genel sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Diş eti kanamasının en temel nedeni ağız ve diş bakımına gereken önemin... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Diyabet Diş Sağlığını, Diş Sağlığı Diyabeti Etkiliyor Vücudun genel sağlık durumunu önemli derecede etkileyen diyabet, ağız sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor. Kontrolsüz diyabette tükürük yüksek... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Gülin SEYMEN SARI

Dişeti hastalıkları olarak bilinen ‘periodontal hastalıklar’ toplumda en sık rastlanan sağlık sorunları arasında yer alır. Dişeti hastalıkları; dişeti ve dişleri destekleyen dokuları etkileyen iltihabi... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

DİŞETİ HASTALIKLARI(PERİODONTOLOJİ) Dişetleri ağzımızın ve dişlerimizin altyapısını oluşturur. Nasıl ki sağlam bir bina yapabilmek için sağlam bir temele ihtiyaç varsa ; dişlerimiz veya üzerine yapılacak... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Bulaşıcı olmayan, birçok nedenden kaynaklanan diş eti büyümeleri farklı hastalıkların habercisidir. Farklı yaş gruplarındaki hastaların dişetlerinde meydana gelen büyüme günümüzde önemli bir sağlık sorun... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Sağlık bir bütündür, her organın tek tek sağlıklı olması bütünü sağlar. Ağız ve diş sağlığı bu bütünün önemli bir parçasıdır.Sağlıklı diş etinin çeşitli etkenler nedeniyle kanamalı, şiş ve iltihaplı hale... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 23 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 11013 kayıt bulundu.