x
Etiketler \ D \

diş etlerinde kaşıntı

Dt. İsmail BEKER

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği zannedilerek gereken önem verilmemektedir.Ağıza yerleşen bakteriler kalp içinde... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Bakteri plağı kaldırılmazsa sertleşir ve diştaşı ya da tartar olarak isimlendirilen birikintiler oluşur. Plaktaki bakteriler tarafından üretilen toksinler (zararlı maddeler) dişetlerine zarar... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

DIŞ GENİTAL ORGANLARDA KAŞINTI Vulvar kaşıntı kadınları çok rahatsız eden bir yakınmadır. Vulvada tüylerin alınması, epilasyon, değişik kokulu sabunlarla yıkanması, içinde sentetik materyal olan pedlerin... Devamı »

Dt. Nejat ERDEM

Diş etlerinde oluşan problemler çeşitli nedenlerle oluşabilir.Bunların başında kötü ağız hijyeni , sigara , alkol , yanlış dişfırçalama gibi nedenlerde olabilir. Sigaradaki nikotin tabakası diş eti... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Periodontoloji Diş eti büyümesi nedir? 1. KRONİK İLTİHAP SONUCU DİŞETİ BÜYÜMELERİ Bazı vakalarda, kronik iltihaplı dişeti büyümeleri saplı veya yaygın bir tarzda tümöre benzer gelişmeler gösterebilirler. Bu... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Burak YILDIRIM

Diş eti kanamaları hastalarımızın en sıklıkla bize başvurduğu konulardan biridir. Peki sağlıklı diş eti kanar mı? Diş eti kanaması bize ne gibi ipuçları verir? Öncelikle sağlıklı diş eti kanamaz;... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Güzel bir gülümseme ancak dişeti ve dişlerin tamamı bir harmoni oluşturduğunda estetik olabilir. Diş etleri soluk pembe ve dişlerin üzerine doğru bıçak sırtı şeklinde uzanarak doğal bir görüntüye sahip... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

(Dişeti hastalığı dediğimizde kastedilen bölge: diş; onu saran kemik dokusu; dişin kemiğe tutunmasını sağlayan doku (ki biz buna periodontium diyoruz) ve dişi çevreleyen kemiği örten dişeti dokusudur.... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

KADINLAR VE DİŞETİ (periodontal) HASTALIKLARI Hayatlarının bir devresinde, her 4 yetişkinden 3 tanesi, Piyore veya Dişeti hastalığı olarak ta bilinen Periodontitis' ten etkilenir. Özellikle kadınlar,... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

DİŞ TEDAVİSİ OLARAK UYGULANAN CERRAHİ YÖNTEMLER Ağız ve diş sağlığının önemi tartışılmazdır. Diş problemleri başta ağız kokusu, kanama ve dişlerin kaybına sebep olurken aynı zamanda ciddi şekilde kalp,böbrek,mide... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Diş eti problemleri toplumun büyük çoğnluğunu etkileyen bir hastalıktır. Sonuçları diş kaybına kadar uzanmaktadır. Diş etiçekilmeleri ile seyredebilie ve sonunda dişler kaybedilir. Diş eti çekilmelerinin... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Dişetlerinin kanaması diş eti hastalığını öncelikle akla getirir. Teşhis için mutlaka diş hekiminizi ziyaret edin. Diş etlerinizde rahatsızlık varsa diş hekiminiz sizi diş eti hastalıkları uzmanına yönlendirecektir. Devamı »

Prof. Dr. Dt. Gürhan ÇAĞLAYAN

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Dişleri destekleyen dokuları etkileyen dişeti hastalığı, iltihabi bir hastalıktır. Yeterince önemsenmeyen... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Stresin ağız ve diş sağlığı üzerindeki etkisini biliyor musunuz? Vücudumuz kısa süreli stresle baş edebilir. Ancak kronik stres insanın doğal dengesini bozan bir rahatsızlıktır. Stres sadece psikolojik... Devamı »

Dt. Adnan Menderes YILDIRIM

Sağlıklı diş eti ; portakal kabuğu gibi hafif pürüzlü , diş ile olan sınırı düzgün bir hat halinde ve pembe renkli bir görünümdedir. Sağlıklı diş eti fırçalarken... Devamı »

Uzm. Dt. Aslı ÇOBAN

Dişeti çekilmesi, dişetinin kök yüzeyini açıkta bırakarak apikale doğru yer değiştirmesidir. Dişeti çekilmelerini klinik olarak iki kısma ayırmak mümkündür: a)... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Diş kanaması diye tarif edilen aslında diş eti kanamalarıdır. Yaygın bir şikayet olduğu için pek çoğumuz üzerinde durmayız ama aslında diş eti kanamaları önemsenmesi gereken bir durumdur. Tedavi edilmeyen... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Dişler, yumuşak doku içerisinden geçerek dış çevreye açılan vücutdaki tek mineralize yapıdır. Bir bölümleri mikroorganizma içeren ağız boşluğu ile direk ilişkideyken diğer kısmı bağ dokusu ve kemik içine... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

Göze hoş gelen,uyumlu ve temiz bir gülüş sağlamanın ilk adımı diş ve dişeti harmonisini sağlamaktır. Güldüğümüzde görünen dişeti miktarı, dişlerimizin boyutunu da etkiler. Asimetrik dişeti kenarları ,dişlerimizin... Devamı »

Dt. Baran KARAOĞLU

Dişeti kanaması, diş eti çekilmesi, koyu dişeti rengi ve fazla gözüken diş etleri (gummy smiley) günümüzde bir çok hastamızın ortak problemleri arasında yer almaktadır. Diş eti kanaması ve diş eti iltihabı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 34 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7780 kayıt bulundu.