x
Etiketler \ D \

dil ısırma

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

BEDEN DİLİ Beden dili önemli olmasaydı Charlie Chaplin diye birini bu kadar iyi tanıyor olmazdık. İşitme engelliler sözel olmayan mesajları en iyi anlayan insanlardır. Sözel olmayan iletişim dediğimiz... Devamı »

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Dil Altı Damla Alerji Aşı (Sublingual İmmünoterapi) Nedir? Dil Altı damla alerji aşıları çocuklarda dil altına damlatma şeklinde uygulanan sıvı formda aşılardır. Her alerjik çocuk aşıya uygun olmayabilir.... Devamı »

Uzm. Psk. Özge Merve TÜRK

Dil gelişimi yeni doğan ile başlayan bebeğin ağlamak için çıkartmaya çalıştığı ağız ve dudak hareketleri ve nefesi düzenleme ile başlar. Bebek 3 ay civarında tek seslilerden oluşan (aa-ee) sesleriyle uyaranlara... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Gözümüzdeki milyonlarca hücre, renklerin beynimiz tarafından algılanmasını sağlıyor. Renkler görme merkezlerimizde, analiz ediliyor. Daha sonra karmaşık bir işlemle derin beyin yapılarındaki imbik merkezlerle... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sema BENGİ GÜRKAN

Çocuğunuzu seviyorsunuz ama onun 5 sevgi dilinden hangisini arzuladığını biliyor musunuz? Bir genç evden kaçar. Anne baba ellerini ovuşturarak “Onun için yaptığımız onca şeyden sonra bunu bize nasıl... Devamı »

Psk. Gülten ÇAĞLAYAN

ÇOCUĞUNUZUN DİL GELİŞİMİNİ NASIL DESTEKLEYEBİLİRSİNİZ? *Çocuğa resimli kitaplar verebilirsiniz. Resimdeki konular hakkında neler düşündüğünü açıklaması için cesaretlendirebilirsiniz. *Çocukla giyinirken... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Günümüzde yabancı bir dili öğrenmenin ve konuşabilmenin önemini artık hepimiz biliyor ve kabul ediyoruz. Moda deyimiyle ‘bir lisan bir insandır’ diyoruz ama bir dil öğrenmenin yaşı nedir, kaç... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Dil yutma, konuşma ve tat ile ilişkili organımız olmasının yanı sıra genel sağlığın bir ifadesidir. Fakat aynı zamanda genel vücut sağlığımızın bir yansımasıdır ve çeşitli hastalıklar için erken tanı için... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Tosun TOSUN

Vücudumuzu oluşturan yaklaşık 10 trilyon hücre de hayatın akışını takip ederek sürekli bir devinim halinde gençlik, olgunluk ve yaşlılık evrelerini geçirdikten sonra yerlerini yenilerine bırakırlar.... Devamı »

Uzm. Psk. Damla KANKAYA

Eşinize hediyeler alıyorsunuz fakat mutlu olmuyor mu? Onu sevdiğinizi belirtiyorsunuzama kendisi beklediğiniz tepkiyi vermiyor mu ? Eşinizin size sürekli sarılmasından ve elinizi tutmasından hoşlannmıyor... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TİRİT KARACA

Çocuğunuz iletişim kurmaktan kaçınıyorsa, İsmine dönüp bakmıyorsa, İşine geleni anlıyor işine geleni anlamıyor gibi bir izlenim veriyorsa Basit komutlara uymuyor/ uymak istemiyorsa 18 aylık... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Fırat SAKAR

Down Sendromlu Çocuklarda Dil ve Konuşma Gelişimi Down sendromlu çocuklarda gecikmiş veya bozuk konuşma ve dil gelişimi birçok çalışmada bildirilmiştir. Bu gecikme ve bozukluk genellikle erken dönemde... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

• Dil gelişimi yaşına uygun olan çocuklar, okul hayatında daha başarılı olurlar. • Duygu ve düşüncelerini anlaşılır ve akıcı bir biçimde aktarabilirler. • Bir hikaye ya da masalı baştan sona anlatabilirler •... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Çeşitli hastalık ve bozukluklar dil gelişiminde gecikmeye veya atipik dil gelişimine neden olabilir. Bunlar arasında zeka geriliği, yarık damak, beyin hasarları, otizm, sağırlık, epilepsi, serapral palsi,... Devamı »

Psk. Abdullah Alpaslan

İnsanlarla kurduğumuz iletişimde söylediklerimizden daha fazlası, beden dilimiz yoluyla karşı tarafa aktarılıyor. Konuyla ilgili sosyal psikologlar tarafından yapılan çok sayıda araştırma var, ancak kapsamlı... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Tuba AYHAN ATLAS

Tanım Öğrenme bozukluğu tanısı, bireysel olarak uygulanan standart testlerde, kişinin kronolojik yaşı, ölçülen zeka düzeyi ve aldığı eğitim göz önünde bulundurulduğunda,... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Muhammet ESEN

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Araştırmalar küçük yaştaki çocukların birden fazla dile maruz kalmaları uzun vadede dil becerilerine olumlu etki ettiğini belirtmektedir. İki dili öğrenen çocuğunuz... Devamı »

Dt. Bahadır NİZAMOĞLU

Dil fırçalama İnsan dilinin yüzeyinde çok küçük milyonlarca girinti ve çıkıntılar mevcuttur. Bu girinti ve çıkıntılara bakteriler ve diğer pislikler yerleşirler ve ağız kokusu da dahil olmak üzere... Devamı »

Çocuk Gelişim Uzmanı Hanife TETİK

Çocuklardaki konuşma ve dil gelişimi alıcı dil ve ifade edici dil olarak iki aşamada gerçekleşir. Önce alıcı dil daha sonra ifade edici dil kazanılır. Dil gelişimi desteklenecek çocukların performanslarına... Devamı »

Dt. Elif GÜNDÜZ

Birçoğumuz geleneksel, alt ve üst dişlerin ön bölgelerine yerleştirilen metal telleri ve braketleri biliyoruz. Ortodontik tedavi uzun süreli bir tedavi oldugu için estetik kullanim sıkıntısı açısından... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 20 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 12476 kayıt bulundu.