x
Etiketler \ D \

devit 3

Dyt. Gülhan KOCA

1-3 YAŞ BESLENMESİ Bu yaştaki çocukların günde 3 ana öğün yemek yemesi çok önemlidir. Yemek aralarında özellikle ikindide süt, meyve veya meyve suyu verilebilir. Yemek aralarında şekerlemeler, pasta,... Devamı »

Op. Dr. Orkun ÇETİN

Hamilelik Takvimi / 3. Hafta Yumurtalıklardan atılan yumurta hücresiyle erkekten gelen sperm fallop tüplerinde karşılaşır. Pek çok sperm, yumurta etrafında kümelenmesine rağmen bunlardan sadece... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Omega 3 insan vücudunda üretilemeyen, ancak mutlaka dışarıdan alınması gereken elzem yağ asitlerinden biridir. EPA ve DHA olarak iki formda bulunan omega 3 yağ asitleri vücut fonksiyonlarının sağlıklı... Devamı »

Dt. Ahmet ÜNAL

Gülüş tasarımını yaparken, hastanın dişlerini tüm yüz bölgesi ile birlikte değerlendirmek gerekiyor. Bunu sağlamak için de bir takım başlıklar altında işlemler yapıyoruz. Dişin, diş eti ve dudakların... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Balıkyagı olarak bilinen Omega-3 ve bitkisel yaglarda bulunan Omega-6 ya asitleri yaşamın ilk anından itibaren doku ve hücreler için çok önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirip, kalp-damar sağlığına... Devamı »

Dyt. Sinem NERGİZOĞLU

Diyet yapmanıza rağmen bir türlü kilo veremiyor musunuz? Spor yapıyor, sağlıklı besleniyor fakat yinede vermeniz gereken hedef kilonuza ulaşamıyor musunuz? O halde farkında olmadığınız bazı etmenler... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

GEBELİK ve OMEGA-3 Son yıllarda gebelikte omega3 kullanımının faydaları tıp dünyasındaki yerini almıştır. Omega3'ün bebeğinizin gelişiminde önemli yararları vardır. Bunlar kabaca; bebeğinizin... Devamı »

Dyt. Suzan GERDAN

Çocuk obezitesi üç kat arttı Çocukluk obezitesinin ilerleyen yaşlarda kalp ve diyabet hastalığı gibi ciddi sorunlara neden olmaktadır, hormonların dengesiz çalışmasına bağlı olarak görülen kilo... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

3- 4 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Bu yaş dilimleriyle birlikte çocuğunuz artık bebeklikten çıkıp gerçek anlamda çocuk olma dönemine girer. Özellikle 3 yaşından sonra oyun bilinçli bir kavram olarak... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Hamileliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusma Gebeliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusmanın sebebi nedir? gebelikte yükselen gebelik hormonu ve genel olarak plasenta ve fetüsten salgılanan hormonlara... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

1 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Doğduktan sonraki 12 ay boyunca inanılmaz bir hızla değişim ve gelişim gösteren bebek,anlama,algılama, öğrenme,kavrama,hareket ve konuşma alanlarında inanılmaz ilerlemeler... Devamı »

Dyt. Yeşim ÇELİK

3 GÜNLÜK DETOKSLA ZİNDE KALIN Yeni yılı zinde karşılaşmak, enerjik ve formda geçirmek isteyenler için 3 günlük detoks programı çok uygun. Aşırı yeme güdüsünü kontrol altına almak için… Fazla... Devamı »

Dyt. Ayşe DURAN

ADIM ADIM BEBEĞİMİ BÜYÜTÜYORUM ADIM: 6-9 AY ARASI BESLENME ‘’GEBELİK ŞEKER TESTİ’’ Özellikle bu yazımda gebelik şekeri diye halk arasında bilinen, bilimsel olarak gestasyonel diyabetes mellitus... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Bir Burun Estetiğinden beklenmesi gereken 3 şey; 1-Estetik yönden sizi tatmin eden bir sonuç; Burun estetiği düşünen çoğu insan bunu estetik bir beklenti ile ister. Yeni burun yapınızı bir modelin ,... Devamı »

Op. Dr. Deniz GÖKALP KAYA

Hamileliğiniz: 3 .hafta Bebeğiniz nasıl gelişiyor: Şu anda rahminizde neler oluyor? Birçok şey.. Yapım aşamasındaki bebeğiniz, şu anda sadece inanılmaz bir hızla çoğalarak katlanan yüzlerce hücreden... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde beslenme Yeni doğan bebek için en ideal beslenme anne sütüdür. Bu nedenle 4-6 ay süre ile bebeğe sadece anne sütü veriniz. Doğumdan hemen sonra emzirmeye başlayan annenin önceleri az... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

4, 5 ve 6 aylik bebekler de beslenme Katı Gıdalar •Bebeğiniz için ilk 6 ay anne sütü yeterlidir. •İlk 6 ayda normal gelişim için anne sütü yetmiyorsa katı gıda değil, hazır mama veriniz. •Bebeğe... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

2-3 yaş cocuk beslenmesi 2 yaşına gelmiş çocuk genellikle 3 öğün yemek yer. Yemek aralarına süt, meyve veya meyve suyu verilebilir. Aralarında şekerlemeler, pasta, bisküvi veya kurabiye verilmesi gereksizdir. •... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Yeni dogan, 1, 2 ve 3 aylık bebek gelişimi Gelisimsel Basamaklar 1 Aylık bebek gellişimi Emzirirken, altını değiştirirken onunla konuşursanız yüzünü size doğru çevirir. Gözüne parlak ışık gelince... Devamı »

Uzm. Dyt. H. Gamze KARSLI

Protein diyetleri zayıflamak için kolay bir yoldur! Kısa sürede kilo verdiren yüksek proteinli diyetlerin uzun süreçte uygulanması zordur. Kan kolesterol-ürik asit seviyelerini artırıp, insülin direncine... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 48 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 203325 kayıt bulundu.