x
Etiketler \ D \

devit 3

Op. Dr. Mehmet Ali Serkan ÖZKUL

Omega-3 terimi ("n-3", "ω-3" olarak da kullanılır) ilk çift bağın, karbon zincirin ucundaki (ω) metil grubundan itibaren sayılınca 3. karbon-karbon bağı olduğu anlamına gelir. İnsan beslenmesinde önemli... Devamı »

Dt. Ahmet ÜNAL

Gülüş tasarımını yaparken, hastanın dişlerini tüm yüz bölgesi ile birlikte değerlendirmek gerekiyor. Bunu sağlamak için de bir takım başlıklar altında işlemler yapıyoruz. Dişin, diş eti ve dudakların... Devamı »

Dyt. Sinem NERGİZOĞLU

Diyet yapmanıza rağmen bir türlü kilo veremiyor musunuz? Spor yapıyor, sağlıklı besleniyor fakat yinede vermeniz gereken hedef kilonuza ulaşamıyor musunuz? O halde farkında olmadığınız bazı etmenler... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Balıkyagı olarak bilinen Omega-3 ve bitkisel yaglarda bulunan Omega-6 ya asitleri yaşamın ilk anından itibaren doku ve hücreler için çok önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirip, kalp-damar sağlığına... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Omega 3 insan vücudunda üretilemeyen, ancak mutlaka dışarıdan alınması gereken elzem yağ asitlerinden biridir. EPA ve DHA olarak iki formda bulunan omega 3 yağ asitleri vücut fonksiyonlarının sağlıklı... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

1-3 YAŞ BESLENMESİ Bu yaştaki çocukların günde 3 ana öğün yemek yemesi çok önemlidir. Yemek aralarında özellikle ikindide süt, meyve veya meyve suyu verilebilir. Yemek aralarında şekerlemeler, pasta,... Devamı »

Op. Dr. Orkun ÇETİN

Hamilelik Takvimi / 3. Hafta Yumurtalıklardan atılan yumurta hücresiyle erkekten gelen sperm fallop tüplerinde karşılaşır. Pek çok sperm, yumurta etrafında kümelenmesine rağmen bunlardan sadece... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

GEBELİK ve OMEGA-3 Son yıllarda gebelikte omega3 kullanımının faydaları tıp dünyasındaki yerini almıştır. Omega3'ün bebeğinizin gelişiminde önemli yararları vardır. Bunlar kabaca; bebeğinizin... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Ali Serkan ÖZKUL

GDO KULLANIMININ SOSYOEKONOMİK ETKİLERİ GDO’ların kullanımının ekosistemde ve insan sağlığında yol açabileceği sakıncaların yanında, tarımsal biyoteknolojinin mevcut pazar yapısında yaygınlaşması sonucu... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Toplumun azımsanamayacak çoğunluğunun başı vücutlarında belirli bölgelere almış oldukları kiloları ile dertte. Özellikle Türk insanı için bölgesel alınan yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun teşkil... Devamı »

Op. Dr. Selim MUĞRABİ

İstanbul Ayak ve Ayak Bileği Tedavi Merkezi ayak ve ayak bileğine yönelik problemlere son teknolojiye uygun olarak cevap verebilmek için organize edilmiş bir kuruluştur. Bünyesinde bulunan "TRIDEM 3D"... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Eşim vajinismus sorunum çözülmezse, benden ayrılmakla tehdit ediyor. 5 yıllık evliyim ve hala cinsel ilişkiye giremedim. Kadın doğum uzmanına gittim ve kızlık zarımın alınması gerektiğini söyledi ve ben... Devamı »

Uzm. Dyt. Emel YILMAZ

Ramazan bayramı 3 gün… 1 aylık Ramazanı Şerif’in ardından, ruhen ve fiziksel olarak dinlenme sürecinden sonra Ramazan bayramında 3 gün boyunca sağlığımızı korumak için nelere dikkat etmemiz gerekir? Ramazan... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

3- 4 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Bu yaş dilimleriyle birlikte çocuğunuz artık bebeklikten çıkıp gerçek anlamda çocuk olma dönemine girer. Özellikle 3 yaşından sonra oyun bilinçli bir kavram olarak... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Hamileliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusma Gebeliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusmanın sebebi nedir? gebelikte yükselen gebelik hormonu ve genel olarak plasenta ve fetüsten salgılanan hormonlara... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

1 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Doğduktan sonraki 12 ay boyunca inanılmaz bir hızla değişim ve gelişim gösteren bebek,anlama,algılama, öğrenme,kavrama,hareket ve konuşma alanlarında inanılmaz ilerlemeler... Devamı »

Dyt. Yeşim ÇELİK

3 GÜNLÜK DETOKSLA ZİNDE KALIN Yeni yılı zinde karşılaşmak, enerjik ve formda geçirmek isteyenler için 3 günlük detoks programı çok uygun. Aşırı yeme güdüsünü kontrol altına almak için… Fazla... Devamı »

Dyt. Ayşe DURAN

ADIM ADIM BEBEĞİMİ BÜYÜTÜYORUM ADIM: 6-9 AY ARASI BESLENME ‘’GEBELİK ŞEKER TESTİ’’ Özellikle bu yazımda gebelik şekeri diye halk arasında bilinen, bilimsel olarak gestasyonel diyabetes mellitus... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Bir Burun Estetiğinden beklenmesi gereken 3 şey; 1-Estetik yönden sizi tatmin eden bir sonuç; Burun estetiği düşünen çoğu insan bunu estetik bir beklenti ile ister. Yeni burun yapınızı bir modelin ,... Devamı »

Op. Dr. Deniz GÖKALP KAYA

Hamileliğiniz: 3 .hafta Bebeğiniz nasıl gelişiyor: Şu anda rahminizde neler oluyor? Birçok şey.. Yapım aşamasındaki bebeğiniz, şu anda sadece inanılmaz bir hızla çoğalarak katlanan yüzlerce hücreden... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 62 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 133692 kayıt bulundu.