x
Etiketler \ D \

devit 3

Dt. Ahmet ÜNAL

Gülüş tasarımını yaparken, hastanın dişlerini tüm yüz bölgesi ile birlikte değerlendirmek gerekiyor. Bunu sağlamak için de bir takım başlıklar altında işlemler yapıyoruz. Dişin, diş eti ve dudakların... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Balıkyagı olarak bilinen Omega-3 ve bitkisel yaglarda bulunan Omega-6 ya asitleri yaşamın ilk anından itibaren doku ve hücreler için çok önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirip, kalp-damar sağlığına... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Omega 3 insan vücudunda üretilemeyen, ancak mutlaka dışarıdan alınması gereken elzem yağ asitlerinden biridir. EPA ve DHA olarak iki formda bulunan omega 3 yağ asitleri vücut fonksiyonlarının sağlıklı... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

1-3 YAŞ BESLENMESİ Bu yaştaki çocukların günde 3 ana öğün yemek yemesi çok önemlidir. Yemek aralarında özellikle ikindide süt, meyve veya meyve suyu verilebilir. Yemek aralarında şekerlemeler, pasta,... Devamı »

Op. Dr. Orkun ÇETİN

Hamilelik Takvimi / 3. Hafta Yumurtalıklardan atılan yumurta hücresiyle erkekten gelen sperm fallop tüplerinde karşılaşır. Pek çok sperm, yumurta etrafında kümelenmesine rağmen bunlardan sadece... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

GEBELİK ve OMEGA-3 Son yıllarda gebelikte omega3 kullanımının faydaları tıp dünyasındaki yerini almıştır. Omega3'ün bebeğinizin gelişiminde önemli yararları vardır. Bunlar kabaca; bebeğinizin... Devamı »

Dyt. Sinem NERGİZOĞLU

Diyet yapmanıza rağmen bir türlü kilo veremiyor musunuz? Spor yapıyor, sağlıklı besleniyor fakat yinede vermeniz gereken hedef kilonuza ulaşamıyor musunuz? O halde farkında olmadığınız bazı etmenler... Devamı »

Dyt. Yeşim ÇELİK

3 GÜNLÜK DETOKSLA ZİNDE KALIN Yeni yılı zinde karşılaşmak, enerjik ve formda geçirmek isteyenler için 3 günlük detoks programı çok uygun. Aşırı yeme güdüsünü kontrol altına almak için… Fazla... Devamı »

Dyt. Ayşe DURAN

ADIM ADIM BEBEĞİMİ BÜYÜTÜYORUM ADIM: 6-9 AY ARASI BESLENME ‘’GEBELİK ŞEKER TESTİ’’ Özellikle bu yazımda gebelik şekeri diye halk arasında bilinen, bilimsel olarak gestasyonel diyabetes mellitus... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Bir Burun Estetiğinden beklenmesi gereken 3 şey; 1-Estetik yönden sizi tatmin eden bir sonuç; Burun estetiği düşünen çoğu insan bunu estetik bir beklenti ile ister. Yeni burun yapınızı bir modelin ,... Devamı »

Uzm. Dyt. Emel YILMAZ

Ramazan bayramı 3 gün… 1 aylık Ramazanı Şerif’in ardından, ruhen ve fiziksel olarak dinlenme sürecinden sonra Ramazan bayramında 3 gün boyunca sağlığımızı korumak için nelere dikkat etmemiz gerekir? Ramazan... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Hamileliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusma Gebeliğin ilk 3 ayındaki bulantı ve kusmanın sebebi nedir? gebelikte yükselen gebelik hormonu ve genel olarak plasenta ve fetüsten salgılanan hormonlara... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

1 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Doğduktan sonraki 12 ay boyunca inanılmaz bir hızla değişim ve gelişim gösteren bebek,anlama,algılama, öğrenme,kavrama,hareket ve konuşma alanlarında inanılmaz ilerlemeler... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

3- 4 YAŞ ÇOCUĞU GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Bu yaş dilimleriyle birlikte çocuğunuz artık bebeklikten çıkıp gerçek anlamda çocuk olma dönemine girer. Özellikle 3 yaşından sonra oyun bilinçli bir kavram olarak... Devamı »

Dyt. Suzan GERDAN

Çocuk obezitesi üç kat arttı Çocukluk obezitesinin ilerleyen yaşlarda kalp ve diyabet hastalığı gibi ciddi sorunlara neden olmaktadır, hormonların dengesiz çalışmasına bağlı olarak görülen kilo... Devamı »

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Kilo vermek isteyenler ve diyet yapanlar genellikle yağlardan uzak dururlar. Ama her yağ aynı değildir. Vücudumuzun ihtiyacı olarak en göze çarpan omega-3 yağ asitleridir. Vücudun omega-3 yağ... Devamı »

Psk. Zehra BİNİCİ

HAYATIMIZDAKİ İKİ ÖNEMLİ STRES KAYNAĞI (3) 1)fiziksel stres kaynakları § SıcakSoğuk § Gürültü § Kötü çalışma şartları § Yangın § Trafik § Şiddet § Kişinin hasta veya... Devamı »

Uzm. Pedagog Nilüfer EVGİN

Bilişsel Gelişim Alanı; 3 Yaşında olan çocuğunuz artık neden sonuç ilişkisi kurabilir. Nesneleri birden fazla özelliklerine göre sınıflandırabilir. Sorulduğu zaman zıt kavramları söyleyebilir.... Devamı »

Uzm. Psk. Ramazan ŞİMŞEK

DİKKAT EKSİKLİĞİNDE BELLEK ÇALIŞMALARI-3 BAK, RESMİNİ ÇEK, BAĞLANTI KUR: Üç Temel Hafıza Becerisi 3. BAĞLANTI KUR - Zihinsel Resimlerinizi Birbirine Bağlayın Zihinsel resimleri birbiriyle bağlamak... Devamı »

Op. Dr. Hakan ÇİÇEK

Çalışmamızda hemiartroplasti yöntemi ile tedavi ettiğimiz, osteoporotik travmatik proksimal humerus parçalı kırıklarının, retrospektif olarak sonuçlarını değerlendirdik. Mart... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 47 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 203064 kayıt bulundu.