x
Etiketler \ D \

deri soyulmaları

Uzm. Dr. K. Vefa GÖNENÇ

Bütün kanser türleri içinde deri kanseri en sık görülenidir. Deri kanserinden korunmak için yapılması gereken güneşten korunmaktır. Güneşe aşırı maruz kalma (bronzlaşma dahil olmak üzere özellikle su toplaması... Devamı »

Op. Dr. Ulvi GÜNER

BENLERİNİZE DİKAT EDİN! Son yıllarda deri kanserlerindeki hızlı artışı ve genellikle de önemsenmeyen benlerden köken aldığını fark ettiğim için benlerle ilgili hatırlatmalar yapmak istedim. Benler,... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Deri kanserleri, deriden kaynaklanan kötü huylu tümörlerdir. Toplumda görülme sıklığı giderek artmaktadır. Ülkemizde deri kanserlerinin görülme sıklığına ilişkin ne yazık ki güvenilir istatistikler bulunmamaktadır. Deri,... Devamı »

Uzm. Dr. Yasemin FATİH AMATO

Sanırım uzun zamandır size uçuklardan söz etmedim. Kim bilir bu müddet zarfında kimi dudaklar kaç kere yeniden uçuk çıkarmışlardır.. Uçuk tatsız bir derttir. Dudağın kenarında bir kaşıntı başlar, sonra... Devamı »

Op. Dr. Nejdet ŞİŞMAN

Deri dolguları nedir? Yaşlanan cilt kollajen ve yağ kaybına uğrar buna bağlı olarak sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleri kullanılarak kaybedilen yapılar yerine konur daha genç... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Deri görünür bir organ olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini en belirgin yansıtan organdır. Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen deri değişiklikleri hem doğal yaşlanmasüreci hem de çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Araştırmalar derimizin genetik yani içsel ve çevresel faktörlerle ilişkili olarak yaşlandığını gösteriyor. Genleriniz yaşlanma sürecinizin hızını belirler. İçsel yaşlanma doğal yaşlanma süreci olarak... Devamı »

Prof. Dr. Sıdıka KURUL

Kendi kendine deri muayenesi nedir,nasıl yapılır ? Vücudun koruyucu örtüsü olan deri üzerinde, çok değişik lezyonlar (sivilce,ben, kabarıklık, kızarıklık,yara vb) gelişebilir. Kanser de deride gelişen... Devamı »

Op. Dr. Özer KAVALCIOĞLU

Makyaj malzemeleri, alerjiden göz enfeksiyonuna ve hatta körlüğe dahi yol açılabiliyor. Kozmetik malzemeleri göz sağlığımızı olumsuz olarak etkilerken, göz sağlığımızı da tehdit ediyor! Kadınların en... Devamı »

Op. Dr. Mehmet KETENE

Kimyasal peeling işlemi, cildin sağlıklı olan tabakasını örten yıpranmış tabakanın, soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak, zemindeki daha sağlıklı ve daha canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir.... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Tatil günlerinde keyifli vakit geçirmek için uzun saatler güneş altında kalmak, cilt sağlığını bozarken, yaşlanma sürecini de hızlandırabilir. Ciltte kırışıklık ve lekelenmeler kaçınılmaz olabilirken,... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Derinin genel olarak yaşam süresini etkilemeyecek tümörleri olabileceği gibi ilerleyen ve yaşam süresini azaltan tümörleri olabilir. Derinin en sık rastlanan en iyi prognoza ( hastalığın seyri ) sahip... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Deri kırışıklığı ve lekeler büyük oranda güneş ışınlarına bağlıyken, bazen radyoterapi, yaşlılık nedeniyle de gözlenebilmektedir. Bunun gelişimini önlemek için en önemli silahımız ise güneş koruyucu kullanmaktadır. Kimyasal... Devamı »

Uzm. Dr. Sertaç SEVER

Cildimiz epidermis, dermis ve deri altı yumuşak dokudan oluşur. Deriyi bir örtü olarak kabul edersek nasıl bir çarşafı iki ucundan sıkıca çektiğinizde yırtılıyorsa derimiz de belirli bir süre içersinde... Devamı »

Uzm. Dr. Nermin FİLİZCİ VARILSÜHA

Yaz mevsimine yaklaştığımız şu günlerde güneşin etkisini daha çok hissediyoruz. Güneş ışığı,tatil ortamı ile birlikte kişiyi dinlendirir,rahatlamasını sağlar.Ancak, son yıllarda ozon tabakasındaki delinme... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve diğer cilt problemlerinin azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Cildin bakım ve gençleştirilmesini... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Bugün sizlerle stres faktörlerinin, vücudun en büyük organı olan derimizde hangi şikayetlere neden olduğunu paylaşacağım. Hepimiz bir hayat telaşesi içersinde , zamana yenik düşerek savrulurken biyokimyasal... Devamı »

Prof. Dr. Selçuk ONART

Derinin malign (Habis) tümörlerini dört ana başlıkta gözden geçireceğiz 1-Bazal Hücreli Karsinom, 2-Yassı Epitel Hücreli Karsinom, 3-Malign melanom ve 4-Deri eki tümörleri olarak. Bulunduğumuz... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Allerji deri testleri, allerjene karşı duyarlılığı belirlemede gerek güvenilirlik gerekse uygulama kolaylığı nedeniyle kliniklerde en önemli teşhis aracıdır. Atopi, alerjiye yatkınlık anlamında kullanılan... Devamı »

Op. Dr. Sadullah KARUN

Deriye ait cerrahi hastalıklar son yirmi yılda önemli ölçüde artmıştır. Bu artışın başlıca nedeni Güneş ışınlarının Dünyamız üzerindeki etkisinin artmış olmasıdır. Güneş ışınları Dünyaya ulaşmadan önce... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 52 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 24975 kayıt bulundu.