x
Etiketler \ D \

deri soyulmaları

Uzm. Dr. K. Vefa GÖNENÇ

Bütün kanser türleri içinde deri kanseri en sık görülenidir. Deri kanserinden korunmak için yapılması gereken güneşten korunmaktır. Güneşe aşırı maruz kalma (bronzlaşma dahil olmak üzere özellikle su toplaması... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Araştırmalar derimizin genetik yani içsel ve çevresel faktörlerle ilişkili olarak yaşlandığını gösteriyor. Genleriniz yaşlanma sürecinizin hızını belirler. İçsel yaşlanma doğal yaşlanma süreci olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Deri görünür bir organ olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini en belirgin yansıtan organdır. Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen deri değişiklikleri hem doğal yaşlanmasüreci hem de çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve diğer cilt problemlerinin azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Cildin bakım ve gençleştirilmesini... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Tatil günlerinde keyifli vakit geçirmek için uzun saatler güneş altında kalmak, cilt sağlığını bozarken, yaşlanma sürecini de hızlandırabilir. Ciltte kırışıklık ve lekelenmeler kaçınılmaz olabilirken,... Devamı »

Op. Dr. Özer KAVALCIOĞLU

Makyaj malzemeleri, alerjiden göz enfeksiyonuna ve hatta körlüğe dahi yol açılabiliyor. Kozmetik malzemeleri göz sağlığımızı olumsuz olarak etkilerken, göz sağlığımızı da tehdit ediyor! Kadınların en... Devamı »

Op. Dr. Mehmet KETENE

Kimyasal peeling işlemi, cildin sağlıklı olan tabakasını örten yıpranmış tabakanın, soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak, zemindeki daha sağlıklı ve daha canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir.... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Derinin genel olarak yaşam süresini etkilemeyecek tümörleri olabileceği gibi ilerleyen ve yaşam süresini azaltan tümörleri olabilir. Derinin en sık rastlanan en iyi prognoza ( hastalığın seyri ) sahip... Devamı »

Prof. Dr. Selçuk ONART

Derinin malign (Habis) tümörlerini dört ana başlıkta gözden geçireceğiz 1-Bazal Hücreli Karsinom, 2-Yassı Epitel Hücreli Karsinom, 3-Malign melanom ve 4-Deri eki tümörleri olarak. Bulunduğumuz... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Deri kırışıklığı ve lekeler büyük oranda güneş ışınlarına bağlıyken, bazen radyoterapi, yaşlılık nedeniyle de gözlenebilmektedir. Bunun gelişimini önlemek için en önemli silahımız ise güneş koruyucu kullanmaktadır. Kimyasal... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Bugün sizlerle stres faktörlerinin, vücudun en büyük organı olan derimizde hangi şikayetlere neden olduğunu paylaşacağım. Hepimiz bir hayat telaşesi içersinde , zamana yenik düşerek savrulurken biyokimyasal... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

BAZAL HÜCRELİ KANSER Tüm ülkelerde en sık görülen deri kanseri tipidir. Derinin bazal hücrelerinden köken alır. Açık tenli, aşırı güneş ışını maruziyeti olan kişilerde daha sık görülür. En sık yüz gibi... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Allerji deri testleri, allerjene karşı duyarlılığı belirlemede gerek güvenilirlik gerekse uygulama kolaylığı nedeniyle kliniklerde en önemli teşhis aracıdır. Atopi, alerjiye yatkınlık anlamında kullanılan... Devamı »

Op. Dr. Sadullah KARUN

Deriye ait cerrahi hastalıklar son yirmi yılda önemli ölçüde artmıştır. Bu artışın başlıca nedeni Güneş ışınlarının Dünyamız üzerindeki etkisinin artmış olmasıdır. Güneş ışınları Dünyaya ulaşmadan önce... Devamı »

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

Deri Tümörleri – Benler ve Malign Melanom Uzun süre güneş ışığına maruz kalma, atmosferde ozon tabakasının azalması ve kalıtımsal faktörler deri tümörlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Deri tümörleri,... Devamı »

Dyt. Amine Ayşe ACAR

DERİN VEN TROMBOZUNDA BESLENME Bu rahatsızlıkta vücutta derin bir vende ortaya çıkan kan pıhtısıdır. Kan koyulaştığında veya bir araya geldiğinde kan pıhtıları ortaya çıkmaktadır. Bu pıhtıları çoğunluğu... Devamı »

Dyt. Nilberk KARAMAN

Göbek bölgesinde yağ birikmesi sonucu oluşan görüntü erkek kadın herkesin hoşlanmadığı bir görüntüdür. Düzensiz yemek yemek, uzun süren açlıklardan sonra fazla miktarlarda yemek yemek ya da fazla kilonun... Devamı »

Op. Dr. Tamer ŞAKRAK

Botulinum Toksin Uygulaması Nedir ? Botulinum toxin, Clostridium Botulinum denilen bakteriden elde edilen ve bilinen en öldürücü zehirdir. Çok düşük dozlarda hazırlanmış preparatları vardır.Etki mekanizması;... Devamı »

Uzm. Psk. Funda EGELİ BORA

2 yaş için anne-babalara öneriler Basit yönergeleri anlayıp uygulama becerisine sahip olan 2 yaş çocuğunun, dikkat süresi yavaş yavaş uzamaya başlar.Kendisini eskiye göre daha rahat ifade etmeye başlamıştır.Kalabalık... Devamı »

Dyt. Esra TÜFEKÇİ

Diyetinizi yaptınız fazla kilolarınızdan kurtuldunuz yada çok az kaldı fakat ayna bakıyorsunuz hala göbek,basen bölgelerinizde şekilsizlikler var.Buda sizin canınız oldukça sıkmaya yetiyor.Kolayı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 29 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 36933 kayıt bulundu.