x
Etiketler \ D \

deri soyulmaları

Uzm. Dr. K. Vefa GÖNENÇ

Bütün kanser türleri içinde deri kanseri en sık görülenidir. Deri kanserinden korunmak için yapılması gereken güneşten korunmaktır. Güneşe aşırı maruz kalma (bronzlaşma dahil olmak üzere özellikle su toplaması... Devamı »

Op. Dr. Ulvi GÜNER

BENLERİNİZE DİKAT EDİN! Son yıllarda deri kanserlerindeki hızlı artışı ve genellikle de önemsenmeyen benlerden köken aldığını fark ettiğim için benlerle ilgili hatırlatmalar yapmak istedim. Benler,... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Araştırmalar derimizin genetik yani içsel ve çevresel faktörlerle ilişkili olarak yaşlandığını gösteriyor. Genleriniz yaşlanma sürecinizin hızını belirler. İçsel yaşlanma doğal yaşlanma süreci olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Deri görünür bir organ olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini en belirgin yansıtan organdır. Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen deri değişiklikleri hem doğal yaşlanmasüreci hem de çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Deri kanserleri, deriden kaynaklanan kötü huylu tümörlerdir. Toplumda görülme sıklığı giderek artmaktadır. Ülkemizde deri kanserlerinin görülme sıklığına ilişkin ne yazık ki güvenilir istatistikler bulunmamaktadır. Deri,... Devamı »

Uzm. Dr. Yasemin FATİH AMATO

Sanırım uzun zamandır size uçuklardan söz etmedim. Kim bilir bu müddet zarfında kimi dudaklar kaç kere yeniden uçuk çıkarmışlardır.. Uçuk tatsız bir derttir. Dudağın kenarında bir kaşıntı başlar, sonra... Devamı »

Op. Dr. Nejdet ŞİŞMAN

Deri dolguları nedir? Yaşlanan cilt kollajen ve yağ kaybına uğrar buna bağlı olarak sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleri kullanılarak kaybedilen yapılar yerine konur daha genç... Devamı »

Prof. Dr. Sıdıka KURUL

Kendi kendine deri muayenesi nedir,nasıl yapılır ? Vücudun koruyucu örtüsü olan deri üzerinde, çok değişik lezyonlar (sivilce,ben, kabarıklık, kızarıklık,yara vb) gelişebilir. Kanser de deride gelişen... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Deri kırışıklığı ve lekeler büyük oranda güneş ışınlarına bağlıyken, bazen radyoterapi, yaşlılık nedeniyle de gözlenebilmektedir. Bunun gelişimini önlemek için en önemli silahımız ise güneş koruyucu kullanmaktadır. Kimyasal... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve diğer cilt problemlerinin azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Cildin bakım ve gençleştirilmesini... Devamı »

Op. Dr. Özer KAVALCIOĞLU

Makyaj malzemeleri, alerjiden göz enfeksiyonuna ve hatta körlüğe dahi yol açılabiliyor. Kozmetik malzemeleri göz sağlığımızı olumsuz olarak etkilerken, göz sağlığımızı da tehdit ediyor! Kadınların en... Devamı »

Op. Dr. Mehmet KETENE

Kimyasal peeling işlemi, cildin sağlıklı olan tabakasını örten yıpranmış tabakanın, soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak, zemindeki daha sağlıklı ve daha canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir.... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Derinin genel olarak yaşam süresini etkilemeyecek tümörleri olabileceği gibi ilerleyen ve yaşam süresini azaltan tümörleri olabilir. Derinin en sık rastlanan en iyi prognoza ( hastalığın seyri ) sahip... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Tatil günlerinde keyifli vakit geçirmek için uzun saatler güneş altında kalmak, cilt sağlığını bozarken, yaşlanma sürecini de hızlandırabilir. Ciltte kırışıklık ve lekelenmeler kaçınılmaz olabilirken,... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Yaz nedeni ile güneşlenme, güneşte kalma süresinin arttığı şu günlerde vücudumuzdaki benler ve bunlarda oluşan değişikliklikler çok önem kazanmaktadır. Çünkü benlerden kaynaklanan veya direkt olarak ben... Devamı »

Op. Dr. Ünal ŞAHİN

Dermabrasion'(deri traşlanması), derinin üst tabakalarının kontrollü olarak kazınmasıdır. Bu işlem yüzey düzensizliklerinin keskin kenarlarını yumuşatarak deriye daha düzgün bir görünüm kazandırır. Dermabrasion... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

BAZAL HÜCRELİ KANSER Tüm ülkelerde en sık görülen deri kanseri tipidir. Derinin bazal hücrelerinden köken alır. Açık tenli, aşırı güneş ışını maruziyeti olan kişilerde daha sık görülür. En sık yüz gibi... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Allerji deri testleri, allerjene karşı duyarlılığı belirlemede gerek güvenilirlik gerekse uygulama kolaylığı nedeniyle kliniklerde en önemli teşhis aracıdır. Atopi, alerjiye yatkınlık anlamında kullanılan... Devamı »

Op. Dr. Sadullah KARUN

Deriye ait cerrahi hastalıklar son yirmi yılda önemli ölçüde artmıştır. Bu artışın başlıca nedeni Güneş ışınlarının Dünyamız üzerindeki etkisinin artmış olmasıdır. Güneş ışınları Dünyaya ulaşmadan önce... Devamı »

Doç. Dr. Ömer Refik ÖZERDEM

Deri kanserleri Amerika Birleşik Devletlerinde her yıl yaklaşık 800 bin beyaz Amerikalıyı etkilemektedir. Sadece melanom dışı deri kanserlerine maruz kalan insan sayısı dünya genelinde yılda 2.75 milyonu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 52 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 37027 kayıt bulundu.