x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda yalnızlık korkusu

Psk. Ertuğ GÜL

Evrimin en temel korkulardan biri olan vücut bütünlüğünü kaybetme korkusu annenin şefkatli dokunuşlarıyla kendini sakinleştiren çocukta içerlerde gizli olarak bulunur. 3 yaş civarlarında başlayan zarar... Devamı »

Uzm. Pedagog Soner KOŞAN

Kreş seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Kreş seçerken birçok faktörü analiz etmemiz hem çocuğumuzun gelişimi hem de bütçemiz açısından önemli. Tabiki her ebeveynin kreşten beklentileri farklı olabilir.... Devamı »

Uzm. Psk. Betül BALTACI

Ayrılma korkusu hemen hemen her çocukta görülmektedir. Sevdikleri ve güvendikleri kişiden uzaklaştıklarında bu duruma ağlayarak tepki gösterirler. Özellikle kreşe, okula hatta gece yataklarına bırakıldıklarında... Devamı »

Psk. Dan. Semra TANAS

Çocukların ilk yaşantılarının pek çoğu, ebeveynlerinden ve çevresinden gelen kabul iletileri, kabul davranışları ile şekillenir. Bu iletiler ve davranışlar ile çocuk kendisinin nasıl algılandığını, ailede... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Çocukların aile fertleri arasında ilk güçlü bağı annesi ile kurar. Bu bağ çocuk dünyaya gelmeden anne karnındayken başlar. Anne karnında kurulan yakın bağ çocuk dünyaya geldikten sonra da devam eder. Doğan... Devamı »

Uzm. Psk. Hale Nur KILIÇ

Okul öncesi ve okul döneminde olan çocuklarda en sık görülen korkulardan biri okul korkusudur. Böyle zamanlarda çocuklar okula giderken çok fazla endişe duyarlar, yoğun kaygı ve panik belirtileri gösterirler.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 732 kayıt bulundu.