x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda yalnızlık korkusu

Yrd. Doç. Dr. Serdar ALPARSLAN

Genellikle okula yeni başlayan çocuklarda görülen anne-babadan ayrılıp okula başlama korkusudur. Bu çocuklar yeni ortamlara uyum sağlamakta zorlanır. Okulda aşırı tepkiler , ağlamalar olabilir. Aileler... Devamı »

Psk. Ertuğ GÜL

Evrimin en temel korkulardan biri olan vücut bütünlüğünü kaybetme korkusu annenin şefkatli dokunuşlarıyla kendini sakinleştiren çocukta içerlerde gizli olarak bulunur. 3 yaş civarlarında başlayan zarar... Devamı »

Uzm. Pedagog Soner KOŞAN

Kreş seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Kreş seçerken birçok faktörü analiz etmemiz hem çocuğumuzun gelişimi hem de bütçemiz açısından önemli. Tabiki her ebeveynin kreşten beklentileri farklı olabilir.... Devamı »

Uzm. Psk. Betül BALTACI

Ayrılma korkusu hemen hemen her çocukta görülmektedir. Sevdikleri ve güvendikleri kişiden uzaklaştıklarında bu duruma ağlayarak tepki gösterirler. Özellikle kreşe, okula hatta gece yataklarına bırakıldıklarında... Devamı »

Uzm. Psk. Emin DÖNMEZ

Ailelere önemli uyarı: Çocuklarınıza karne korkusu yaşatmayın… Kısa bir süre sonra öğrenciler tatiline girecekler ve bir coşku içerisinde karnelerini alacaklar. Son yıllara baktığımızda karnedeki düşük... Devamı »

Pedagog Barış ÇAKIR

Yeni bir eğitim-öğretim yılının açılmasına az bir zaman kaldı tabiyki okul açılışlarında çocuklarda en çok gözlemlenen bir durumda okul korkusu. Özellikle... Devamı »

Psk. Dan. Semra TANAS

Çocukların ilk yaşantılarının pek çoğu, ebeveynlerinden ve çevresinden gelen kabul iletileri, kabul davranışları ile şekillenir. Bu iletiler ve davranışlar ile çocuk kendisinin nasıl algılandığını, ailede... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Çocukların aile fertleri arasında ilk güçlü bağı annesi ile kurar. Bu bağ çocuk dünyaya gelmeden anne karnındayken başlar. Anne karnında kurulan yakın bağ çocuk dünyaya geldikten sonra da devam eder. Doğan... Devamı »

Uzm. Psk. Hale Nur KILIÇ

Okul öncesi ve okul döneminde olan çocuklarda en sık görülen korkulardan biri okul korkusudur. Böyle zamanlarda çocuklar okula giderken çok fazla endişe duyarlar, yoğun kaygı ve panik belirtileri gösterirler.... Devamı »

Uzm. Psk. Aylin AYDEMİR TÜRKOĞLU

Aileler okula gitmek istemeyen çocuklara nasıl davranmalıdırlar ? Okuldan korkmak, çocukların okula gitmek istememesiyle ortaya çıkan bir tür ayrılma kaygısıdır. Çocuklar sıklıkla okula gitmeyi istemez... Devamı »

Uzm. Psk. Fazilet SEYİDOĞLU

OKUL FOBİSİ NEDİR? Okul fobisi çocuğun okula gitmek istememesi ve gitmemesi veya okulda bulunduğu zamanlarda aşırı korkması, ağlaması, gergin, huzursuz ve sıkıntılı olmasıdır. Okul fobisinin temelinde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 496 kayıt bulundu.