x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda tansiyon kaç olmalı

Dt. Rıdvan YILDIRIM

Bebek 6-8 aylıkken, (yani ilk dişler ağızda göründüğünde) temizleme işlemi başlamalıdır. Sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce dişleri (en azından çiğneme yüzeylerini) temiz bir tülbent ya da... Devamı »

Uzm. Psk. Alkım SEVEN

Ailelerin kaç çocuk sahibi olmaları gerektiği ve çocuklar arasında yaş farkının belirlenmesi tamamıyla annenin doğurma veya doğurmama özgürlüğünün önceliğinde aile bireylerine bağlıdır. Çocuk sayısının... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

İletişim, insanların; düşüncelerini, deneyimlerini, bilgi ve hislerini sembolik mesajlarla ulaşmasını sağlayan araçtır. Kişilerarası iletişim, iki taraflı sözel ya da sözsüz bilgileri paylaşabilme yetisidir.... Devamı »

Uzm. Psk. Özge Merve TÜRK

Her çocuk farklı karakteristik özellikleri ile ayrı bir bireydir. Çocuklar, çevreye uyumlarında yapmaları ve yapmamaları gerekenleri öncelikle anne ve babalarından öğrenirler. Eğitimin temelini çocuğun... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Koray LENK

Ateş, enfeksiyonlara karşı organizmanın oluşturduğu bir tür bağışıklık yanıtı, enefeksiyon etkenleri ile savaşın işaretidir. 38-39 derece arasındaki ateşlerde hastalık yapıcı mikroorganizmalar rahat çoğalamaz... Devamı »

Dr. Dt. Esma KÜTAN

Çocuklarımızın ağız diş sağlığını mükemmel, ya da hiç olmazsa mükemmele yakın bir duruma getirmeyi eminim çok isteriz. Bugünkü neslin anne babaları olarak bizler sağlığımız konusunda öyle çok da bilinçli... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Alerji doğumdan itibaren başlayıp zamanla şekillenen bir süreçtir. İlk 3 yaşta en yoğun gıda alerjisine bağlı alerjik egzama ile kendini gösteren hastalık zamanla çocuğun ev tozu, hayvan atıkları veya... Devamı »

Dyt. İdil İMAMOĞLU

İştahsız çocuğa yaklaşımda en önemli nokta, iştahsızlığın neden kaynaklandığnı bulmaktır. İştahsızlık, besini bilinçli olarak reddetme ise ve altında psikolojik bir sebep (yeni... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet KURTOĞLU

Çocuk istismarı derken, çocuğun amacı dışında kullanıldığını kastediyoruz. Amacı dışında kullanma acaba kaç farklı şekilde olmaktadır. Bu makalede istismar türleri hakkında bilgi verilecektir. 1-Fiziksel... Devamı »

Dyt. Nurten ÇETİN

Beş yaşında bir kız çocuğunun oyun oynayışını hayal edin. Oyuncak bebeğine anne olur, onayemek hazırlar, yemeği yedirir sonra uyutur. Bir de erkek çocuklarını düşünelim; genelde obaba olur işe gider ya... Devamı »

Dyt. Betül KARAGÖZ

Anne-babalar, “Bebekken çok güzel yerdi, şimdi hiçbir şey yemiyor.”, “Çok yemek seçiyor.”, “Çocuğum çok yavaş yiyor.” şeklinde yakınarak, yemek yeme sorunu karşısında zaman zaman çaresiz kalabiliyorlar. Bu... Devamı »

Psk. Gonca BAĞLAR

Çocuklar; anne ve babalar için hayat boyu önemli bir yerdedir. Ebeveynler hiç bir şeyi atlamadan, aksatmadan yerine getirme telaşı içindedirler. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek, çocuklarının iyi... Devamı »

Psk. Dan. Mustafa ÖZAY

Çocuk Psikolojisi Açısından İdeal Sünnet Yaşı Nedir? Sünnet dini bir gereklilik olmanın yanı sıra, sağlıklı bir birey olma yolunda atılan önemli bir adımdır. Toplumumuzda... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 13 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 344 kayıt bulundu.