x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda sünnet gerektiren durumlar

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Normal hayatımızı sürdürürken aklımıza nedense pek de ölüm düşüncesi gelmez. Sanki kötü hastalıklar, kötü olaylar ve ölüm hep başkalarının başına gelir gibi hissederiz. Sanki hepsi bizden uzaktır. Fakat... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Normal hayatımızı sürdürürken aklımıza nedense pek de ölüm düşüncesi gelmez. Sanki kötü hastalıklar, kötü olaylar ve ölüm hep başkalarının... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Bademcik ve geniz etine yönelik cerrahi tedavi kararı farklı durumlarda verilebilmektedir. Tekrarlayan akut tonsillit (yılda beşten, üst üste iki yıl yılda üçten fazla sayıda atak olması) Tekrarlayan... Devamı »

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Op. Dr. H. Mehmet ULUSAL

Çocuklarda sünnet ne zaman ve nasıl yapılmalı? Sigmund Freud tarafından ortaya atılan kastrasyon fenomeni hipotezi nedeniyle 3-6 yaş arasında çocukların sünnet edilmelerininsakıncalı olduğu ve onların... Devamı »

Dt. Güzin KIRSAÇLIOĞLU

DİŞ AĞRISI: Ağrıyan dişin etrafında gıda artığı var mı? Bakılmalı, var ise fırçalanmalı. Sıcak ya da soğuk su dişte ağrıyı başlatıyor mu? Bakılmalı. İki dişin arasına kaçan gıda artığıda ağrı yapabilir.... Devamı »

Prof. Dr. Baybars VEZNEDAROĞLU

Aileler bazı durumlarda, çocukları konusunda desteğe ihtiyaç duyabilirler. Çocuklarının bir davranışı veya bir sorusu üzerine ne şekilde tutum sergilemeleri gerektiğini bilemeyebilirler veya konu hakkında... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Koray LENK

1-30 gün arası bebeklerde (yenidoğan dönemi) ateşin yüksekliği kadar düşük vücut ısısı da önemlidir. Bu nedenle bu dönemdeki her bebek doktor tarafından görülmelidir. Ateşin 38 derece ve üstü olduğu... Devamı »

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Çocuk ve ergen psikiyatrisinde acil durum; çocuğun ya da bir başkasının yaşamının tehlikede olduğu ya da çocuğun çok ağır, çok yıkıcı bir travma ile karşılaşma riskinin yüksek olduğu durumdur. Bunlar; 1.İntihar... Devamı »

Dr. Psk. Ekrem Çulfa

Çocuklar, Ergenler, Yetişkinler Neden ve Hangi Durumlarda Yalan Söylerler? Yalan bir hatayı gizlemek amacıyla gerçeğe uygun olmayan davranış girişimlerinde bulunmaktır. Bu girişim sözel yolla jest yoluyla... Devamı »

Psk. Eda GÖKDUMAN

Artık birçok anne hamilelik döneminden itibaren bebek ve çocuk gelişimi / psikolojisi ile ilgili dergiler, kitaplar, web sayfaları karıştırıyor. Forumlarda diğer anneler ve uzmanlardan bilgi alıyor. Budurum... Devamı »

Prof. Dr. Ayşe SERDAROĞLU

Epilepsi tanısı hastadan alınan öyküdeki klinik bulgulara göre konur. EEG tanıyı destekler. Tanı sonrası tedavi süreci oldukça uzundur. Tedavide kullanılan ilaçların çoğu zaman istenmeyen yan etkileri... Devamı »

Psk. Dan. Mustafa ÖZAY

Çocuk Psikolojisi Açısından İdeal Sünnet Yaşı Nedir? Sünnet dini bir gereklilik olmanın yanı sıra, sağlıklı bir birey olma yolunda atılan önemli bir adımdır. Toplumumuzda... Devamı »

Uzm. Psk. Reyhan Nuray DUMAN

Kronik hastalıklar, yaşam boyu bakım gerektiren ve dolayısıyla hastanın yaşamında sürekli bir tehdit oluşturan, tedavinin tıbbi gerekliliklerinin yanı sıra psikososyal yönleriyle de ele alınmasını zorunlu... Devamı »

Uzm. Psk. Ayşe Başak ERK

Her ailenin zaman zaman ailesi veya çocuğu için psikolojik danışmanlığa ihtiyacı olabilir. Sorunları yok saymak yerine kısa sürede destek almak,psikolojik danışmanlık sürecinin daha etkili olmasına yardımcı... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Çocuk Nörolojisi, yaşamın ilk gününden itibaren bebekler ve çocuklarda görülen nöroloji ile ilişkili hastalık ve belirtilerle ilgilenir. Çocuk sinir sistemi, erişkinden bazı önemli farklılıklar gösterir,... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Çocuğunuzun eşcinsel olmasını engelleyebilir misiniz? Çocuğunuz eşcinsel ise nasıl davranmalısınız? Hangi durumlarda çocuğunuzun cinsiyeti konusunda endişe etmelisiniz? Sevgili... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Çocuğunuzda Gelişim Geriliği olabilir! Gelişim geriliğinin belirtileri ve tedavisi: Aileler hangi durumlarda pedagoga başvurmalıdır? Çocuklarda gelişim geriliğinin belirtileri nelerdir? Aileler... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 18 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 217 kayıt bulundu.