x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda sünnet gerektiren durumlar

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Çocuk ve ergen psikiyatrisinde acil durum; çocuğun ya da bir başkasının yaşamının tehlikede olduğu ya da çocuğun çok ağır, çok yıkıcı bir travma ile karşılaşma riskinin yüksek olduğu durumdur. Bunlar; 1.İntihar... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Koray LENK

1-30 gün arası bebeklerde (yenidoğan dönemi) ateşin yüksekliği kadar düşük vücut ısısı da önemlidir. Bu nedenle bu dönemdeki her bebek doktor tarafından görülmelidir. Ateşin 38 derece ve üstü olduğu... Devamı »

Dr. Psk. Ekrem Çulfa

Çocuklar, Ergenler, Yetişkinler Neden ve Hangi Durumlarda Yalan Söylerler? Yalan bir hatayı gizlemek amacıyla gerçeğe uygun olmayan davranış girişimlerinde bulunmaktır. Bu girişim sözel yolla jest yoluyla... Devamı »

Prof. Dr. Ayşe SERDAROĞLU

Epilepsi tanısı hastadan alınan öyküdeki klinik bulgulara göre konur. EEG tanıyı destekler. Tanı sonrası tedavi süreci oldukça uzundur. Tedavide kullanılan ilaçların çoğu zaman istenmeyen yan etkileri... Devamı »

Psk. Dan. Mustafa ÖZAY

Çocuk Psikolojisi Açısından İdeal Sünnet Yaşı Nedir? Sünnet dini bir gereklilik olmanın yanı sıra, sağlıklı bir birey olma yolunda atılan önemli bir adımdır. Toplumumuzda... Devamı »

Uzm. Psk. Ayşe Başak ERK

Her ailenin zaman zaman ailesi veya çocuğu için psikolojik danışmanlığa ihtiyacı olabilir. Sorunları yok saymak yerine kısa sürede destek almak,psikolojik danışmanlık sürecinin daha etkili olmasına yardımcı... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Çocuk Nörolojisi, yaşamın ilk gününden itibaren bebekler ve çocuklarda görülen nöroloji ile ilişkili hastalık ve belirtilerle ilgilenir. Çocuk sinir sistemi, erişkinden bazı önemli farklılıklar gösterir,... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Çocuğunuzun eşcinsel olmasını engelleyebilir misiniz? Çocuğunuz eşcinsel ise nasıl davranmalısınız? Hangi durumlarda çocuğunuzun cinsiyeti konusunda endişe etmelisiniz? Sevgili... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Çocuğunuzda Gelişim Geriliği olabilir! Gelişim geriliğinin belirtileri ve tedavisi: Aileler hangi durumlarda pedagoga başvurmalıdır? Çocuklarda gelişim geriliğinin belirtileri nelerdir? Aileler... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 288 kayıt bulundu.