x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda kulakta kızarıklık sebepleri

Op. Dr. İrfan Rauf AKSOY

“Tinnitus” tıp dilinde, genelde kulak içindeki gürültü, çınlama ve ıslık benzeri seslere verilen addır. Bu seslerin ortak noktası dış bir ses kaynağından gelmemeleri ve yalnızca etkilenen kişi tarafından... Devamı »

Psk. Sadık SUN

Çocuklarda Yalan Söyleme Yalan söyleme davranışı; Konuşarak, susarak, yazarak, çizerek ya da gösterilen jest ve mimikler ile bir başkasını hatta kişinin kendi kendisini kandırmasına yönelik her türlü... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TİRİT KARACA

Çocukla gün içinde ne kadar konuşulduğu, konuşmaların içeriği, çocuğun tv, bilgisayar gibi uyaranlara ne kadar maruz kaldığı, konuşmasını hızlandıracak tarda oyuncak, kitap gibi materyallerin olup olmadığı,... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

ORTA KULAKTA SIVI TOPLANMASINDA ERKEN VEYA GEÇ TÜP KONULMASININ GELİŞİME ETKİSİ Lokal enfeksiyon bulguları olmadan ,sağlam kulak zarı arkasında sıvı toplanması Seröz otit veyasekretuvar otitis media... Devamı »

Op. Dr. A. Emre İLHAN

Kulak kepçesi şekillenmesi çocuk henüz anne karnındayken tamamlanır. 5-6 yaşına kadar gelişimi sürer ve yine bu yaşlarda son şeklini alır. Kepçe kulak denilen bozukluk genellikle kulak kepçesinin kafaya... Devamı »

Prof. Dr. Deniz İŞCEN

Çocuklarda Güzellik: Kepçe Kulağın Düzeltilmesi Çocuğunuzu kepçe kulaklarından kurtarmak mı istiyorsunuz? Eğer bunu çocuğunuz da sizin kadar istiyorsa,... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Meniere Hastalığı İç kulakta bulunan sıvının dengelenmesi, ayarlanması ile ilgili bir problemdir. Hastalığın gerçek sebebi bilinmemektedir. İç kulak, işitme ve denge ile ilgilidir ve içi sıvı... Devamı »

Op. Dr. Ercan AYDIN

Çocukların gelişiminde işitme çok önemli bir yere sahiptir. İşitme ile çocuk; sesleri tanımayı, sesleri taklit etmeyi öğrenir ve böylece dil gelişimini sağlar. İşitme, ayrıca çocuğun tehlike uyarılarını... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Depresyon Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz depresyon maalesef modern çağın en yaygın psikolojik sorunlarından birisidir. Bireyin sosyal hayattan çekilmesi ve içe kapanması ile dikkat çeken bir sorundur... Devamı »

Prof. Dr. Nuran GÜRSES

Çocuklarda orta kulak boşluğundan sıvı birikmesinde orta kulak iltihabı (otitis media) ismi verilmektedir. Her yaşta görülmesine karşın özellikle erken çocukluk döneminde üst solunum yolu enfeksiyonlarından... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Çocuklarda burun ile kulak arasında bulunan ve kulağın havalanmasını sağlayan östaki tüpü tam gelişmemiştir.Ayrıca konum olarak da daha yatay olduğu için çocuklar yetişkinlere göre daha sık orta kulak... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TAMTEKİN

Kış aylarında çocuklarda en sık görülen hastalıkların başında orta kulak iltihabı geliyor. Çocuğunuz kulağını kaşıyor, işitmede güçlük yaşıyor ya da kulağından iltihap geliyorsa vakit kaybetmeden doktora... Devamı »

Op. Dr. Sinan YÜCEL

Orta Kulak İltihabı Nedir? Kulak zarı ve kemikçiklerinden oluşan orta kulak bölümünün mikrobik iltihabına verilen isimdir. Hastalığı oluşturan temel neden burun ve boğazda oluşan iltihaplardır.... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Burun tıkanıklığı çocuğun bütünsel sağlığını ve yaşamın kalitesini derinden etkiliyor! Burnu tıkalı çocuk; rahat nefes alamadığı için gece boyu rahat uyuyamıyor. Sabahları baş ağrısı, huzursuzluk ve... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Çocuklarda idrar kaçırma(gece altını ıslatma) sebebi her zaman psikolojik midir? Çocukluk döneminde görülen idrar kaçırmalar genelde geceleri altını ıslatma olarak karşımıza gelmektedir. Fakat halk... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

Ebeveynler -özellikle yeni olanlar- 1 yaş altındaki çocuğunun diş hekimi ziyaretinin ona faydalı olacağı konusunda genellikle şaşkındırlar, hatta Türkiye'de ne yazık ki pek inanmazlar. Burada neden... Devamı »

Prof. Dr. Haldun OĞUZ

Bakteriyal biyofilmlerin akut ve kronik orta kulak enfeksiyonları da dahil üst solunum yolu hastalıklarında önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Bu durum antibiyotik direnci ve tekrarlayan enfeksiyonlara... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 731 kayıt bulundu.