x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda kulakta kızarıklık sebepleri

Psk. Sadık SUN

Çocuklarda Yalan Söyleme Yalan söyleme davranışı; Konuşarak, susarak, yazarak, çizerek ya da gösterilen jest ve mimikler ile bir başkasını hatta kişinin kendi kendisini kandırmasına yönelik her türlü... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TİRİT KARACA

Çocukla gün içinde ne kadar konuşulduğu, konuşmaların içeriği, çocuğun tv, bilgisayar gibi uyaranlara ne kadar maruz kaldığı, konuşmasını hızlandıracak tarda oyuncak, kitap gibi materyallerin olup olmadığı,... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

ORTA KULAKTA SIVI TOPLANMASINDA ERKEN VEYA GEÇ TÜP KONULMASININ GELİŞİME ETKİSİ Lokal enfeksiyon bulguları olmadan ,sağlam kulak zarı arkasında sıvı toplanması Seröz otit veyasekretuvar otitis media... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Depresyon Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz depresyon maalesef modern çağın en yaygın psikolojik sorunlarından birisidir. Bireyin sosyal hayattan çekilmesi ve içe kapanması ile dikkat çeken bir sorundur... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TAMTEKİN

Kış aylarında çocuklarda en sık görülen hastalıkların başında orta kulak iltihabı geliyor. Çocuğunuz kulağını kaşıyor, işitmede güçlük yaşıyor ya da kulağından iltihap geliyorsa vakit kaybetmeden doktora... Devamı »

Op. Dr. Sinan YÜCEL

Orta Kulak İltihabı Nedir? Kulak zarı ve kemikçiklerinden oluşan orta kulak bölümünün mikrobik iltihabına verilen isimdir. Hastalığı oluşturan temel neden burun ve boğazda oluşan iltihaplardır.... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Burun tıkanıklığı çocuğun bütünsel sağlığını ve yaşamın kalitesini derinden etkiliyor! Burnu tıkalı çocuk; rahat nefes alamadığı için gece boyu rahat uyuyamıyor. Sabahları baş ağrısı, huzursuzluk ve... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

Ebeveynler -özellikle yeni olanlar- 1 yaş altındaki çocuğunun diş hekimi ziyaretinin ona faydalı olacağı konusunda genellikle şaşkındırlar, hatta Türkiye'de ne yazık ki pek inanmazlar. Burada neden... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Çocuklarda idrar kaçırma(gece altını ıslatma) sebebi her zaman psikolojik midir? Çocukluk döneminde görülen idrar kaçırmalar genelde geceleri altını ıslatma olarak karşımıza gelmektedir. Fakat halk... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 958 kayıt bulundu.