x
Etiketler \ Ç \

çocuklarda diş değişimi

Dr. Dt. Mehmet Ali ÖZER

Çocuk Diş Hekimliğinde Ortodonti'nin Yeri Temel amacı diş bozukluklarını tedavi etmek olan ‘ortodonti’ aslında soyut olarak ikiye ayrılıyor.Özellikle çocukluk yıllarında,düzenli kontroller ile olası... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

- Çocuğunuzun kullandığı diş fırçası ve macunununyaşınauygun olmasının yanı sırazevkinede uygun olması gerekir. Kendi seçtiği renk ve dizaynda bir çocuk fırçası ve macunu almanız onu diş fırçalama konusunda... Devamı »

Prof. Dr. Yücel YILMAZ

Unutmayınız!“KORUMAK TEDAVİ ETMEKTEN KOLAYDIR”. Çocuklarda ağız ve diş sağlığının ana bileşenleri şunlardır: 1.Diş temizleyiciler, fırçalar ve diş macunları, 2.Beslenme alışkanlığı ve şekli, 3.... Devamı »

Prof. Dr. Yücel YILMAZ

İnsan yaşamında süt ve kalıcı dişlenme dönemleri olmak üzere iki dişlenme dönemi vardır. Süt dişlenmesi 6. aydan itibaren başlar ve 30. ay civarında sona erer. 3 ile 6 yaş arasında ağız içine herhangi... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

Diş çürükleri yalnızca dişlerin görünen bölgelerinde(çiğneme yüzeyi vs.)değil, görülmeyen bölgelerinde, yani diş aralarındada başlayabilir. Dişleri birbirine sıkı sıkı temas eden kişilerde,ara yüzlerin... Devamı »

Dt. Beril HORASAN

Diş hekimliğinde Pedodonti, doğumdan ergenlik çağına kadar ağız diş sağlığı ile ilgili sorunları inceleyen bilim dalıdır. Bazı insanlar için diş koltukları elektrikli sandalyeden farksızdır. Diş hekimi... Devamı »

Dt. İsmail BEKER

Ebeveyinler çocuklarını getirirken nelere dikkat etmelidir: Bekleme süresini kısaltmak için önceden randevu almalarında fayda var. Doktoruna soracaklarını önceden hazırlamalıdır. Tüm kontrol muayenesi... Devamı »

Dt. Taner BADUR

Çocuklarda dişler altıncı aydan itibaren sürmeye başlar. Süt dişleri ortalama üç yaşına kadar tamamlanır. Bu dönem içinde çocuklar diş çürüten karbonhidrat içerikli gıdalarısıkça tüketirler. Buna anne... Devamı »

Dr. Dt. Elif İPEK YILMAZ

Kafalara en çok takılan sorulardan birisi çocuklarımıza macun kullanmalı mıyız, hangi macunu ne zaman kullanmalıyız, ne kadar kullanmalıyız, kullanmasak olmaz mı? Reklamların veya ticari kampanyaların... Devamı »

Dr. Dt. Elif İPEK YILMAZ

Çocuk diş hekimliği (Pedodonti) çocuk (0-13 yaş) ağız ve diş sağlığı ile uğraşan diş hekimliğinin uzmanlık dallarından biridir. 0-13 yaş grubundaki çocukların süt ve kalıcı dişlerinde oluşabilecek... Devamı »

Dr. Dt. Esma KÜTAN

Çocuklarımızın ağız diş sağlığını mükemmel, ya da hiç olmazsa mükemmele yakın bir duruma getirmeyi eminim çok isteriz. Bugünkü neslin anne babaları olarak bizler sağlığımız konusunda öyle çok da bilinçli... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Bebeklik döneminde ve üç yaşına kadar çocuklarda diş macunu kullanımı önerilmez. Diş macunu kullanımına üç yaşından sonra başlanmalıdır. Ancak reklamlarda gördüğünüz gibi 3-5cm. değil, bir leblebi kadar... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Çocuk Diş Hekimliği Çocuklara uygulanan her türlü tedavi ve koruyucu diş hekimliği işlemlerinin yapıldığı bilim dalına pedodonti(Çocuk Diş Hekimliği) denir. Pedodonti temelde 2 kısma ayrılır. Birincisi... Devamı »

Dt. Özlem USLU

Koruyucu diş hekimliğinin önemi nedir? Koruyucu diş hekimliği, çocuğunuz için sağlıklı ve güzel bir gülüş sağlar. Sağlıklı ağıza sahip çocuklar daha rahat ve kolay çiğnerler; yemeklerin besin değerlerini... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Süt dişleri yetişkinlerinkinden farklı yapıya sahiptirler. Tedavileri de bu özelliklerine göre yapılır. Süt dişleri ne zaman çıkar? İlk süt dişleri genellikle altı aylıkken çıkmaya başlarlar.Geç çıkmasının... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Çocuklar ilk diş muayenesine nasıl hazırlanmalıdırlar? Çocuklar görsel ve oyun desteğiyle önceden prova ettikleri deneyimlerde çok daha pozitif bir tutum içinde olurlar. Bu durum klinik çalışmalarla... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Diş macunları diş çürüklerini engellemek amacı güden karışımlardır. Diş fırçalama sırasında kullanılan diş macunu,diş çürüğünün ve dişeti hastalıklarınınoluşumunuengelleyici aynı zamanda ağız içini dezenfekte... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Çocuklarımız sallanan süt dişlerini çekmeyi çok severler .Ancak,dikkat, sağlıksız yöntemlerle sallanan dişleri çekerken, hele bir de çürük dişleri... Devamı »

Dt. Ayşegül AYDIN

Çocuklar ağız bakımına yetişkinler kadar dikkat edemezler. Küçük bir çocuk için özellikle arka dişlerin temizlenmesi oldukça zordur. Ebeveynlerin ağız ve diş sağlığının korunması ve geliştirilmesi, meydana... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Çocukların süt dişi geçirdiği kaza nedeniyle yerinden çıkarsa ne yapılmalıdır? Süt ya da sürekli diş olsun, dişlerde meydana gelen yaralanmalarda öncelikle yaralanma yani travma meydana geldikten sonra... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 35 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 13198 kayıt bulundu.