x
Etiketler \ C \

cinsel sorunlara hangi bölüm bakar

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Cinsel sorunlar nelerdir? Cinsel sorunlar kadın ya da erkek bir bireyin ya da çiftin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını ve sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik,... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Kadın Cinsel Sorunların Nedenleri Biyolojik nedenler; Bedensel hastalıklar, sürekli ilaç kullanımı, kadında hormonal değişiklere neden olan doğal evreler(gebelik, menopoz vb),depresyon gibi sadece... Devamı »

Op. Dr. Belgin HARZADIN

CİNSEL TERAPİ:Çiftlerin ve bireylerin cinsel sorunlarına yanlış ve eksik bilgi;çocukluktan itibaren yaşanan olumsuz cinsel deneyimler; cinselliğin ayıp, günah olarak görüldüğü bir ortamda yetişmek neden... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Evlilik; cinsel sorunlar: Cinsel sorunlar, evliliklerin ve birlikteliklerin sağlıklı bir biçimde sürdürülmesini engelleyen en önemli etkenlerden biri olarak kabul edilir.. Hem özel yaşamı, hem de sosyal... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Bazı genç kadınların cinselliğe yönelik yaşadığı sorunların temelinde yeme bozuklukları yatabiliyor. Toplumdaki yaygın “ideal vücut ölçülerine kavuşma” isteği ve diyet yapan insan oranındaki artış, yeme... Devamı »

Psk. Deniz TUNÇER

Değişik toplumlar ve kültürlerde yapılmış bilimsel çalışmalar, toplumsal farklılıklara rağmen birbirine benzer ve yakın sonuçlar ortaya koymaktadır. Tabi ki bazı araştırma sonuçları... Devamı »

Dr. Psk. Mualla OKTAY

CİNSELLİK Bütün canlılarda olduğu gibi insanlarda'da biyolojik ve psikolojik ihtiyaç olan "Cinsel Güdü" yü doyuma ulaştırmak için düzenli bir cinsel yaşam gerekmektedir. Cinsel yaşamın temelinde istek,haz... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Kadınlarda cinsel sorunlar erkeklere göre daha yüksek oranda görülmektedir . Bunun nedeni cinselliğin kadınlar için hala tabu sayılması cinselliklerinin ömür boyu tehdit olarak algılanmasıdır. Cinsel tacize... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Psikolojik nedenlere bağlı cinsel sorunlar Erkeklerde yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır Bu sorunların başında erken boşalma sorunu gelmektedir Toplumumuzda yaygın olarak gözlenen erken boşalma Gençlik... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

-Hipnozun büyü, sihir yada doğa üstü hiçbir yönü yoktur -Cinsel sorunlarda hipnoz mucizesi -Hipnoz kolaylaştıran bir araçtır -Hipnoz uyku değildir -Herkes hipnoza giremeyebilir -Hipnozdan çıkamama... Devamı »

Uzm. Psk. İlhan BOZKURT

Cinsel kimlik sorunlarıyla ilgili öncelikle şu kavramların bilinmesi gerekir : 1-Cinsel kimlik:Kişinin kendini kadın ya da erkek olarak hissetmesidir. 2-Cinsel rol:Kişinin toplum tararfından benimsenen... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Büyük kasık ve karın duvarı fıtıkları gerek erkek gerekse kadın hastaların cinsel yaşamını etkileyebilmektedir. Bu sorun birkaç şekilde ortaya çıkabilir. Öncelikle, büyük karın duvarı fıtıkları şekil... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

Cinsellik insanın hayatının doğal ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Doğal olarak cinsellik evliliğin de önemli unsurlarından biridir. Karı- koca olmak kavramı bile toplumumuzda cinselliği yaşamak ile özdeşleştirilmektedir.... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Yetiştirme koşulları ve geleneksel erkek cinsel rolü Erkek çocuklarının yetiştirilirken erkek olmakla ilgili toplumsal olarak öğrendikleri şeylerin önemli bir kısmını her zaman seks isteyen isteyebilen... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Kıskançlık cinsel sorunlara yol açabilir Kıskanmak insanın doğasında var olan bir duygudur. Yansıtma savunma düzeneğinin bir sonucu olabilen kıskançlık, yitirilmek istenmeyen bir kişinin ya da bir ilişkinin... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Mahremiyet evlilikte, cinsel ve aile yaşamında çok elzem bir kavramdır. Mahremiyet de aşk gibi birçok tanıma sahiptir. Mahremiyet yaygın anlamlarının dışında birçok şey ifade etmektedir. Arapça “haram”... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

Cinsellik insanın doğuştan getirdiği önemli bir özelliğidir. Cinsellik denildiğinde toplum olarak aklımıza hemen ‘’seks’’ kelimesi gelmektedir, oysa ki cinsellik sadece seks demek değildir. İnsanın doğuştan... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Cinsel sorunlar Türk toplumunu tehdit ediyor ama DİZİLERDE CİNSELLİK YOK! DİZİLERDE CİNSEL SORUNLAR KONU EDİLMELİ VE CİNSELLİKLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİCİ SAHNELER OLMALI Milyonları ekran başına kilitleyen... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 21 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 40 kayıt bulundu.