x
Etiketler \ C \

cinsel sorunlara hangi bölüm bakar

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Cinsel sorunlar nelerdir? Cinsel sorunlar kadın ya da erkek bir bireyin ya da çiftin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını ve sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik,... Devamı »

Dr. Psk. Mualla OKTAY

CİNSELLİK Bütün canlılarda olduğu gibi insanlarda'da biyolojik ve psikolojik ihtiyaç olan "Cinsel Güdü" yü doyuma ulaştırmak için düzenli bir cinsel yaşam gerekmektedir. Cinsel yaşamın temelinde istek,haz... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Bazı genç kadınların cinselliğe yönelik yaşadığı sorunların temelinde yeme bozuklukları yatabiliyor. Toplumdaki yaygın “ideal vücut ölçülerine kavuşma” isteği ve diyet yapan insan oranındaki artış, yeme... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Kadın Cinsel Sorunların Nedenleri Biyolojik nedenler; Bedensel hastalıklar, sürekli ilaç kullanımı, kadında hormonal değişiklere neden olan doğal evreler(gebelik, menopoz vb),depresyon gibi sadece... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Evlilik; cinsel sorunlar: Cinsel sorunlar, evliliklerin ve birlikteliklerin sağlıklı bir biçimde sürdürülmesini engelleyen en önemli etkenlerden biri olarak kabul edilir.. Hem özel yaşamı, hem de sosyal... Devamı »

Op. Dr. Belgin HARZADIN

CİNSEL TERAPİ:Çiftlerin ve bireylerin cinsel sorunlarına yanlış ve eksik bilgi;çocukluktan itibaren yaşanan olumsuz cinsel deneyimler; cinselliğin ayıp, günah olarak görüldüğü bir ortamda yetişmek neden... Devamı »

Psk. Deniz TUNÇER

Değişik toplumlar ve kültürlerde yapılmış bilimsel çalışmalar, toplumsal farklılıklara rağmen birbirine benzer ve yakın sonuçlar ortaya koymaktadır. Tabi ki bazı araştırma sonuçları... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Kadınlarda cinsel sorunlar erkeklere göre daha yüksek oranda görülmektedir . Bunun nedeni cinselliğin kadınlar için hala tabu sayılması cinselliklerinin ömür boyu tehdit olarak algılanmasıdır. Cinsel tacize... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Psikolojik nedenlere bağlı cinsel sorunlar Erkeklerde yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır Bu sorunların başında erken boşalma sorunu gelmektedir Toplumumuzda yaygın olarak gözlenen erken boşalma Gençlik... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

-Hipnozun büyü, sihir yada doğa üstü hiçbir yönü yoktur -Cinsel sorunlarda hipnoz mucizesi -Hipnoz kolaylaştıran bir araçtır -Hipnoz uyku değildir -Herkes hipnoza giremeyebilir -Hipnozdan çıkamama... Devamı »

Uzm. Psk. İlhan BOZKURT

Cinsel kimlik sorunlarıyla ilgili öncelikle şu kavramların bilinmesi gerekir : 1-Cinsel kimlik:Kişinin kendini kadın ya da erkek olarak hissetmesidir. 2-Cinsel rol:Kişinin toplum tararfından benimsenen... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Mahremiyet evlilikte, cinsel ve aile yaşamında çok elzem bir kavramdır. Mahremiyet de aşk gibi birçok tanıma sahiptir. Mahremiyet yaygın anlamlarının dışında birçok şey ifade etmektedir. Arapça “haram”... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Kıskançlık cinsel sorunlara yol açabilir Kıskanmak insanın doğasında var olan bir duygudur. Yansıtma savunma düzeneğinin bir sonucu olabilen kıskançlık, yitirilmek istenmeyen bir kişinin ya da bir ilişkinin... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Yetiştirme koşulları ve geleneksel erkek cinsel rolü Erkek çocuklarının yetiştirilirken erkek olmakla ilgili toplumsal olarak öğrendikleri şeylerin önemli bir kısmını her zaman seks isteyen isteyebilen... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Büyük kasık ve karın duvarı fıtıkları gerek erkek gerekse kadın hastaların cinsel yaşamını etkileyebilmektedir. Bu sorun birkaç şekilde ortaya çıkabilir. Öncelikle, büyük karın duvarı fıtıkları şekil... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

Cinsellik insanın hayatının doğal ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Doğal olarak cinsellik evliliğin de önemli unsurlarından biridir. Karı- koca olmak kavramı bile toplumumuzda cinselliği yaşamak ile özdeşleştirilmektedir.... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

Cinsellik insanın doğuştan getirdiği önemli bir özelliğidir. Cinsellik denildiğinde toplum olarak aklımıza hemen ‘’seks’’ kelimesi gelmektedir, oysa ki cinsellik sadece seks demek değildir. İnsanın doğuştan... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Cinsel sorunlar Türk toplumunu tehdit ediyor ama DİZİLERDE CİNSELLİK YOK! DİZİLERDE CİNSEL SORUNLAR KONU EDİLMELİ VE CİNSELLİKLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİCİ SAHNELER OLMALI Milyonları ekran başına kilitleyen... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 21 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 57 kayıt bulundu.