x
Etiketler \ C \

cinsel pehiz

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Cinsel sorunlar nelerdir? Cinsel sorunlar kadın ya da erkek bir bireyin ya da çiftin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını ve sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik,... Devamı »

Uzm. Psk. Kamil DEMİR

Bu yazımda Cinsel Mitlere değinmeye çalışacağım, ama önce mit neymiş ona bakalım. Burada ki Mit, Mili İstihbarat Teşkilatında ki Mit değil, Mitoloji kelimesinin kısaltılmışı olan kelimedir. Wikipedia... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

Cinsellik ve Cinsel Sağlık Cinsellik insanların kendileri ve başka insanlarla ilişki içerisinde gerçekleştirdiği, cinsel zevk almaya, vermeye ve üremeye yönelik deneyimlerden oluşur. Haz, arzu, aşk... Devamı »

Op. Dr. Mustafa TORGAÇ

Cinsel işlev bozuklukları ( vajinismus, orgazm sorunları, erken ve geç boşalma, ereksiyon sertleşme sorunu yaşayanlar, farklı cinsel eğilim gibi ) tedavisinde bilimsel olarak kanıtlanmış çözüm ve önerileri... Devamı »

Uzm. Psk. Merve SARAÇOĞLU

Cinsellik ve bir insana karşı cinsel arzu duyma hissi, insanın en temel ihtiyacıdır ve olması gereken dürtülerden biridir. Kişinin cinsel arzusunun yoğunlaşarak artması, sürekli cinsellik hakkında düşünmesi,... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Kişinin karşı cinsle ilişkiye girme arzusuna cinsel istek denilmektedir.Cinsel partneri çekici bulma, yazılı veya görsel erotik materyallere karşı ilgi, cinsel içerikli rüyalar veya fanteziler kurma, cinsel... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Uzm. Psk. Fatma EFE

Amerika Birleşik Devletleri Sağlık ve İnsanı Hizmetler Departmanı (USDHHS), 2008 yılında cinsel istismarı su ifadelerle tanımlamıştır, cinsel haz ya da ekonomik menfaat elde etmek için çocuğa temas etmeyi,... Devamı »

Psk. Dan. Serap BOZKAYA

Cinsellik fizyolojik bir ihtiyaç olup içgüdüseldir. Açlık susuzluk gibi giderilmesi gereken bir ihtiyaçtır. Cinsel enerji bitmez ama bazen üzeri örtülür. Mangalın üzerini örten kül gibi bazen alevini yitirebilir... Devamı »

Psk. Dan. Serap BOZKAYA

OLMADI ÇAY DEMLERİZ… 70'inde amca. Kahvede otururken karısı düşmüş aklına ve telefon etmiş eve. - Hanım ısıt suyu hemen geliyorum! Hanım teyze inanamamış duyduklarına… - “Bey ciddi misin?” diye sormuş... Devamı »

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Çocuk ve ergende cinsel istismar (Cİ) insanlık tarihi kadar eski bir konudur. Cİ içinde cinsel birleşme, cinsel birleşmeye teşebbüs, oral-genital temas, genital bölgenin doğrudan ya da giysi üzerinden... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

ÜLKEMİZDE CİNSEL EĞİTİM Ülkemiz çok hızlı bir toplumsal değişim süreci yaşamaktadır. 1950'li yıllarda başlayan kentlere göç, önemli toplumsal sorunları... Devamı »

Uzm. Psk. Sabahat ERLER

Mutlu ve kaliteli bir cinsel yaşam.. Evet, kulağa gerçekten hoş geliyor. Fakat ne kadarımız yaşamımız boyunca beraberliklerimizde istediğimiz gibi bir cinsel yaşama sahibiz acaba.. Bunu cinsellik... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Ülkemizde yaşanan cinsel sorunlara göz attığımızda , cinsel sorunlar çok önemli yer tutmaktadır. CETAD ( Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) araştırması sonuçlarına... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

Cinsel Terapi Cinsel terapi, cinsel sorunlar ve tedavileri konusunda eğitim almış psikiyatrist ve klinik psikologlar tarafından çiftlere yönelik olarak, bazen de bireysel uygulanan psikoterapi yöntemidir.... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Cinsel isteksizliğin nedenleri; Psikolojik nedenler; Ergenlik çağından beri ilgisizlik yaşayan grupta, çoğunlukla erken yaşlardaki olumsuz deneyimler, yasaklar en sık nedenler gibi görünmektedir.... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Levent SOYLU

Cinsel isteksizlik nedir? Cinsel istek sıklığı Kadınlardaki cinsel sorunlar uzun yıllar ihmal edilmiş özellikle istek, uyarılma ve orgazm bozuklukları çok da fazla dile getirilmemiştir. Batı toplumlarındaki... Devamı »

Uzm. Psk. Gökhan GÖKSU

CİNSEL İSTEKSİZLİK Cinsel isteksizlik; kişinin cinsel eylemde bulunma yetisinde her hangi bir problem olmamasına rağmen cinselliğe karşı belirli bir ilgi ve isteğin az yada hiç olmaması durumudur. Klinik... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

CİNSEL FANTEZİLER Cinsel fanteziler insanoğlunun hayal dünyasının sınır tanımayan yaratıcı motifleridir. Cinsel fantezi kurmak kolaydır, ucuzdur, güvenlidir. Kişinin bunu yaparken aslında kimseye ihtiyacı... Devamı »

Uzm. Psk. Elif ARI APAKGÜN

Cinsel işlev bozukluklarından dolayı bozulan ruhsal dengeyi sağlamak, yeniden cinsel eğitim vermek, düşünce ve duygu alışverişi kurmak, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 301 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 20329 kayıt bulundu.