x
Etiketler \ C \

cinsel pehiz

Psk. Dan. Dolunay KADIOĞLU 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 20641 kayıt bulundu.
Cinsel sorunlar ve cinsel terapiler

Cinsel sorunlar ve cinsel terapiler

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Cinsel sorunlar nelerdir? Cinsel sorunlar kadın ya da erkek bir bireyin ya da çiftin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını ve sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik,... Devamı »

Cinsel mitler (cinsel efsaneler)

Cinsel mitler (cinsel efsaneler)

Uzm. Psk. Kamil DEMİR

Bu yazımda Cinsel Mitlere değinmeye çalışacağım, ama önce mit neymiş ona bakalım. Burada ki Mit, Mili İstihbarat Teşkilatında ki Mit değil, Mitoloji kelimesinin kısaltılmışı olan kelimedir. Wikipedia... Devamı »

Cinsel yaşam ve cinsel sağlık

Cinsel yaşam ve cinsel sağlık

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

Cinsellik ve Cinsel Sağlık Cinsellik insanların kendileri ve başka insanlarla ilişki içerisinde gerçekleştirdiği, cinsel zevk almaya, vermeye ve üremeye yönelik deneyimlerden oluşur. Haz, arzu, aşk... Devamı »

Cinsel organlar

Cinsel organlar

Dr. Psk. Mualla OKTAY

Tarih öncesi çağlardan beri insanlar cinsel organlara önem vermişler, hatta bazı ilkel toplumlarda doğa üstü bir güç taşıdığına inanmışlardır. Modern toplumlarda cinsel organlar genellikle utanılacak bir... Devamı »

Cinsel isteksizlik ve nedenleri

Cinsel isteksizlik ve nedenleri

Uzm. Psk. Gökhan GÖKSU

CİNSEL İSTEKSİZLİK Cinsel isteksizlik; kişinin cinsel eylemde bulunma yetisinde her hangi bir problem olmamasına rağmen cinselliğe karşı belirli bir ilgi ve isteğin az yada hiç olmaması durumudur. Klinik... Devamı »

Cinsel terapi nedir ne değildir ?

Cinsel terapi nedir ne değildir ?

Psk. Dan. Dolunay KADIOĞLU

Fiziksel ve ruhsal pek çok hastalığın hızla arttığı günümüzde cinsel işlev bozuklukları bu sorunların içinde büyük bir yüzdeyi kaplamaktadır. Bireylerin... Devamı »

Cinsel eğitim

Cinsel eğitim

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

ÜLKEMİZDE CİNSEL EĞİTİM Ülkemiz çok hızlı bir toplumsal değişim süreci yaşamaktadır. 1950'li yıllarda başlayan kentlere göç, önemli toplumsal sorunları... Devamı »

Cinsel zeka

Cinsel zeka

Uzm. Psk. Sabahat ERLER

Mutlu ve kaliteli bir cinsel yaşam.. Evet, kulağa gerçekten hoş geliyor. Fakat ne kadarımız yaşamımız boyunca beraberliklerimizde istediğimiz gibi bir cinsel yaşama sahibiz acaba.. Bunu cinsellik... Devamı »

Cinsel mitler

Cinsel mitler

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Ülkemizde yaşanan cinsel sorunlara göz attığımızda , cinsel sorunlar çok önemli yer tutmaktadır. CETAD ( Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) araştırması sonuçlarına... Devamı »

Cinsel sorunlar nelerdir ?

Cinsel sorunlar nelerdir ?

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Cinsel terapi nedir?

Cinsel terapi nedir?

Uzm. Dr. Zengibar ÖZARSLAN

Cinsellik denince sadece cinsel birleşme değil; duygusal, dokunsal, iletişimsel, paylaşım, aşk ve yakınlaşma akla gelir. Cinsel ilişki her iki kişinin arzusu ve isteğiyle, zorlama olmadan yaşanması gerekir.... Devamı »

Cinsel fanteziler

Cinsel fanteziler

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

CİNSEL FANTEZİLER Cinsel fanteziler insanoğlunun hayal dünyasının sınır tanımayan yaratıcı motifleridir. Cinsel fantezi kurmak kolaydır, ucuzdur, güvenlidir. Kişinin bunu yaparken aslında kimseye ihtiyacı... Devamı »

Cinsel istek nedir?

Cinsel istek nedir?

Op. Dr. Didem KURBAN

Kişinin karşı cinsle ilişkiye girme arzusuna cinsel istek denilmektedir.Cinsel partneri çekici bulma, yazılı veya görsel erotik materyallere karşı ilgi, cinsel içerikli rüyalar veya fanteziler kurma, cinsel... Devamı »

Cinsel sorunlar nelerdir?

Cinsel sorunlar nelerdir?

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Cinsel terapi nedir

Cinsel terapi nedir

Uzm. Psk. Elif ARI APAKGÜN

Cinsel işlev bozukluklarından dolayı bozulan ruhsal dengeyi sağlamak, yeniden cinsel eğitim vermek, düşünce ve duygu alışverişi kurmak, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel... Devamı »

Cinsel istek

Cinsel istek

Psk. Dan. Serap BOZKAYA

Cinsellik fizyolojik bir ihtiyaç olup içgüdüseldir. Açlık susuzluk gibi giderilmesi gereken bir ihtiyaçtır. Cinsel enerji bitmez ama bazen üzeri örtülür. Mangalın üzerini örten kül gibi bazen alevini yitirebilir... Devamı »

Cinsel performans

Cinsel performans

Psk. Dan. Serap BOZKAYA

OLMADI ÇAY DEMLERİZ… 70'inde amca. Kahvede otururken karısı düşmüş aklına ve telefon etmiş eve. - Hanım ısıt suyu hemen geliyorum! Hanım teyze inanamamış duyduklarına… - “Bey ciddi misin?” diye sormuş... Devamı »

Cinsel istismar nedir?

Cinsel istismar nedir?

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Çocuk ve ergende cinsel istismar (Cİ) insanlık tarihi kadar eski bir konudur. Cİ içinde cinsel birleşme, cinsel birleşmeye teşebbüs, oral-genital temas, genital bölgenin doğrudan ya da giysi üzerinden... Devamı »

Cinsel terapi nedir ?

Cinsel terapi nedir ?

Op. Dr. Mustafa TORGAÇ

Cinsel işlev bozuklukları ( vajinismus, orgazm sorunları, erken ve geç boşalma, ereksiyon sertleşme sorunu yaşayanlar, farklı cinsel eğilim gibi ) tedavisinde bilimsel olarak kanıtlanmış çözüm ve önerileri... Devamı »

Cinsel doyumsuzluk

Cinsel doyumsuzluk

Uzm. Psk. Merve SARAÇOĞLU

Cinsellik ve bir insana karşı cinsel arzu duyma hissi, insanın en temel ihtiyacıdır ve olması gereken dürtülerden biridir. Kişinin cinsel arzusunun yoğunlaşarak artması, sürekli cinsellik hakkında düşünmesi,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 310 kayıt bulundu.