x
Etiketler \ B \

burun ağrısı nedenleri

Op. Dr. Ahmet ŞİRİN

TAMPONSUZ VE AĞRISIZ BURUN AMELİYATI Burunda deviasyon (kıkırdak, kemik eğriliği ) ameliyatlarında kullanılan burun tamponu korkusu ve kâbusu nedeniyle, pek çok kişi ameliyattan kaçmaktadır. Bu da sağlıklarına... Devamı »

Uzm. Dr. Cem ÖCAL

Soğuk havalar, kapalı ve kalabalık ortamlarda geçirilen sürenin artması, hasta kişilerle temas… Tüm bunlar çocukların kış aylarında hastalıklarla her an karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Çocukların... Devamı »

Op. Dr. Hamdi YAKUT

Boğaz ağrısı hatalarımızın en sık yaşadığı kbb şikayetlerindendir.Tek başına olabileceği gibi ateş öksürük yutma güçlüğü ile ortaya çıkabilir.Neden bazen basit bir infeksiyon olabileceği gibi,ciddi bir... Devamı »

Prof. Dr. Nuran TÜRKÇAPAR

"Ah belim, ağrıyor", lafını çok duyarız. Bu mekanik bası bulgusuna bağlı basit bir ağrı olabileceği gibi daha az da olsa, sistemik bir hastalığın belirtisi olabilir. Aslında, bel ağrısı bir çok hastalıkla... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Karın ağrısı çocuklarda en sık görülen, anne babayı endişelendiren yakınmalardan biridir. Ani başlangıçlı ( akut ) veya uzun süreli ( kronik ) olabilir. Genellikle masum nedenlere bağlıysa da, bazen de... Devamı »

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

Omuz Ağrısı Omuz bölgesi pek çok kas, tendon ve eklemin bulunduğu karışık bir yapıdır. Omuz hareketleri bu sayede oldukça gelişmiştir. Bununla birlikte çok fazla yapıyı içeren bölge olması ve hareket... Devamı »

Op. Dr. Muzaffer ZORLU

Çocuklarda karın ağrısı en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Karın ağrılardan bazıları önemsiz, bazıları ise ölümle sonuçlanacak kadar önemlidir. Burada çocuklarda önemli karın ağrılarının nasıl ayırt... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Makatağrısı neden olur? Bir çok sebeple olabilir. Bu sebepler şu şekilde sıralanabilir. Bu sebeplerden bazıları çok seyrek rastlanan ancak klasik kitaplarda yazan sebeplerdir. Anal fissür (Makat çatlağı) Hemoroid... Devamı »

Dr. Şükrü YILDIRIM

Trigeminal nevralji; şiddetli ve ani başlangıçlı bir yüz ağrısıdır. Bu ağrı nervus.trigeminus adlı sinirin yayıldığı yüz bölgesinde hissedilir. Birkaç saniyeden bir dakikaya dek uzayabilir. Ağrı genelde... Devamı »

Dr. Şükrü YILDIRIM

Akut Bel Ağrısı Ağır kaldırma veya doğrudan travmaya bağlıdır. Travma ile birlikte belde ağrı başlar. Başlangıçta ağrı hafiftir. Daha çok kas spazmına bağlı sertlik vardır.Hasta geçer düşüncesiyle işine... Devamı »

Prof. Dr. Selçuk ONART

Burun ve Burun boşluğu tümörleri: Burun boşluğu tümörleri, selim ve habis tümörler olarak iki kısma ayrılır. Sırası ile gözden geçirecek olursak; Selim Tümörler: 1. Fibrom: -Spontan (kendiliğinden,... Devamı »

Op. Dr. İlkay HÜTHÜT

Hayat kapımızda nerden çıktı bu burun meseleyi demeyin. Üzerine şiirler yazılmış, fallar tutulmuş, güzelliğe denk tutulmuş, gençliğimizin kâbusu, çiçeğin /böceğin kokusunu aldığımız, sevgilimizi hissettiğimiz,... Devamı »

Op. Dr. Yusuf CAN

Burun tıkanıklığı , burundan sağlıklı nefes alamama (Burundan aldığımız havanın yeterli olmaması, ağızın açık kalması ) durumudur . Burun, insan sağlığı için en önemli organlardan biridir. Sağlıklı... Devamı »

Op. Dr. Orhan ALAN

Burun estetiği ameliyatları neden mimari bir sanat özelliği taşımaktadır? Burun estetik operasyonları en çok yapılan estetik operasyon olup, estetik ameliyatlar içinde fonksiyonel özelliği en fazla... Devamı »

Prof. Dr. İsmet BAYRAMOĞLU

Rinoplasti olarak isimlendirilen bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür.... Devamı »

Op. Dr. Mehmet KETENE

Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Estetik burun ameliyatı veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananıdır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu... Devamı »

Op. Dr. Muhammet ERKAN

Estetik Burun Ameliyatı Burun insan için çok önemli bir organdır…Fonksiyonel ve estetik önemi olan bir yapı..Yüzün tam ortasındaki konumuyla stratejik bir yerde konumlanmıştır. Kişiye bakıldığı zaman... Devamı »

Prof. Dr. Orhan GEDİKLİ

Neden Açık Bir Burun? Burun estetik olduğu kadar fonksiyonel bir organdır. Burun birinci fonksiyonu koku almaktır. Koku kadar önemli olan diğer bir görevi ise nefes alma organı olmasıdır. Bunlara ilaveten... Devamı »

Prof. Dr. Orhan GEDİKLİ

Burun alerjileri; burunda kaşıntı, hapşırma, sulu akıntı ve tıkanıklık ile seyreden atopik bir hastalıktır. Kişilerin yaşam kalitesini ve başarı oranını oldukça düşüren ve adeta canından bezdiren bir durumdur.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tamer HALİLOĞLU

Yüze uygulananyüz gençleştirme ve ameliyatsız yüz estetiği teknikleriburun konusunda da uygulanmaya başlandı ve son zamanlarda özellikle sosyal medyada takipçilerimden konu ile ilgili çok fazla soru geliyor.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 289 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 108876 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 2 kayıt bulundu.