x
Etiketler \ B \

bipolar duygu durum bozukluğu

Uzm. Dr. Özlem EKER

İki uçlu bozuklukveyamanik – depresif hastalıkolarak da bilinir. Toplumdaki yaklaşık her 50 kişiden birisinde görülmektedir. Herkes belirli durum ya da olaylar karşısında duygusal bir takım dalgalanmalar... Devamı »

Psk. Armağan Pınar ADANAR

BİPOLAR BOZUKLUK Bipolar bozukluk eski adlarıyla manik-depresif psikoz, iki uçlu duygudurum bozukluğu olarak da bilinir. Dsm ıv tanı ölçütleri Hipomanik epizod a. Olağan depresif olmayan duygudurumdan... Devamı »

Uzm. Psk. Merve MAMACI

Her insan, yaşamını devam ettirdiği sürece zaman zaman dalgalanmalar, iniş ve çıkışlar yaşar. Bu durum oldukça normal olmakla beraber insanın doğasında bulunur. Ancak bipolar bozukluk daha farklıdır. Kişi... Devamı »

Psk. Armağan Pınar ADANAR

BİPOLAR BOZUKLUK NEDİR? Bipolar bozukluk beyin kimyasındaki seratonin, dopamin gibi bazı kimyasalların dengesinin bozulmasıdır. Bunun nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte hastalığın nedenleri olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU

Bipolar bozukluk, ruh halinde iniş-çıkışların yaşandığı, depresyon atakları ile mani ya da hipomani ataklarının birbirini izlediği bir psikiyatrik hastalıktır. Kronik bir rahatsızlık olan bipolar bozukluğun... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

BİPOLAR BOZUKLUK Öncelerimanikdepresif bozukluk veya manik depresyon adıyla bilinenbipolar bozukluk, tıpkı şeker veya kalp hastalığı gibi tıbbî bir hastalıktır. Kişinin beynini, dolayısıyla daduygu... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

Bipolar bozukluk, şeker veya kâlb hastalığı gibi tıbbî bir hastalıktır ve kişinin beynini, dolayısıyla da duygudurumunu etkiler. Unutulmamalıdır ki “kimse isteyerek hasta olmaz”. Bipolar bozukluğun... Devamı »

Psk. Dan. Halil İbrahim DURAN

BİPOLAR BOZUKLUK NEDİR? Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu, manik atak/manik depresif bozukluk olarak bilinen hastalıktır. Tedavi edilmediği durumda ağır bir seyir izleyebilen bir psikiyatrik... Devamı »

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Bipolar Bozukluklar I ve II olarak 2 alt gruba ayrılır. BİPOLAR I BOZUKLUK Bipolar I Bozukluk temel özelliği klinik bir yolla bir veya daha fazla Manik Epizodlar veya Karma Epizodlar ile karakterize... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

BİPOLAR BOZUKLUK Önceleri manik depresif bozukluk veya manik depresyon adıyla bilinen bipolar bozukluk, tıpkı şeker veya kalp hastalığı gibi tıbbî bir hastalıktır. Kişinin beynini, dolayısıyla da duygudurumunu... Devamı »

Uzm. Dr. Evrim Ebru YILMAZER

İki uçlu mizaç bozukluğu, iki uçlu duygudurum bozukluğu ya da manik- depresif bozukluk adları ile bilinenbipolar bozukluk, iki ayrı hastalık dönemi ile karakterizedir. Hastalığın bir tarafında mani (taşkınlık),... Devamı »

Uzm. Dr. İlhan KANDEMİR

MANİK-DEPRESİF (BİPOLAR) BOZUKLUK Manik-depresif (bipolar) bozukluk toplumda % 1 oranında görülmektedir. Tanı en az bir manik (taşkın-hareketli) ya da karışık (miks) dönemin... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Bipolar Bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu, eskiden manik depresyon, manik atak veya manik depresif bozukluk olarak bilinen... Devamı »

Prof. Dr. Özcan UZUN

Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu, eskiden manik depresyon, manik atak veya manik depresif bozukluk olarak bilinen hastalıktır. Bipolar bozukluk, kişinin duygu durumunun aşırı yükselmelerden(mani)... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

BİPOLAR BOZUKLUK Bipolar bozukluk, İki Uçlu Bozukluk ve Manik Depresif Hastalık aynı rahatsızlığı ifade etmek için kulanılan terimlerdir. Belirtileri genellikle 15-19 yaş arasında başlar ve toplumda... Devamı »

Psk. Gülüm BACANAK

Her insan zaman zaman kendini kötü hissedebilir, hayattan aldığı keyif azalabilir ve hiçbirşey yapmadan durup öylece oturmak isteyebilir. Ancak bu belirtiler kişinin depresyonda olduğu anlamına gelmez.... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

BİPOLAR (İKİ UÇLU) BOZUKLUK Bireyin duygudurumunda, enerjisinde ve işlevselliğinde alışık olmadık düzeyde dalgalanmalara neden olan bir psikiyatrik hastalıktır. Herkesin yaşadığı normal... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Son dönemlerdeki vahşice işlenen cinayetler toplumun tüm kesimlerinden tepki alıyor. Bu tür cinayetler kader değil; sorunun kesin çözümü kişinin geçmişindeki travmaların giderilmesi ile mümkün. Doğanın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 18 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 794 kayıt bulundu.