x
Etiketler \ B \

beyin cerrahisi hangi hastalıklara bakar

Op. Dr. Yusuf Orhan UÇAL

BADEMCİK AMELİYATI (TONSİLLEKTOMİ): Bademciklerin özellikle ilk 4 yaştaki çocukları vücut savunma sisteminin (immün sistem) gelişmesindeki katkıları göz önüne alınarak solunum yolunun tıkanmasına neden... Devamı »

Op. Dr. Yusuf Orhan UÇAL

ENDOSKOPİK DSR ( Gözyaşı kesesi Cerrahisi) Gözyaşı kesesi ve gözyaşı kanalları, salgılanan gözyaşını burun boşluğuna ulaştırırlar. Bu kanalların çeşitli nedenlerle tıkanması "epifora" adı verilen göz... Devamı »

Op. Dr. Yusuf Orhan UÇAL

STAPEDEKTOMİ ( Otoskleroz cerrahisi) “Stapedektomi/ Stapedotomi” ameliyatı ile otoskleroz hastalığı nedeni ile hareketi kısıtlanan üzengi (stapes) kemiğinin tamamının yada üst kısmının çıkartılarak... Devamı »

Uzm. Psk. Alkım SEVEN

Wernicke-Kursakov Sendromu, hastada psikotik (gerçekle bağlantısı olmayan) bulgulara ve kişilik değişimlerine yol açabilir ve demans (bunama) gibi seyir gösterebilir. B1 vitamini (tiamin) eksikliği kaynaklı... Devamı »

Prof. Dr. Erhun EYÜBOĞLU

Laparoskopik obezite cerrahisi vücut ağırlığı aşırı yüksek olan insanlarda kullanılır. Laparoskopi, midenin görünmesi için karın üzerine küçük kesiler yapılarak özel bir teleskopun (laparoskop) kullanılmasını... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Periodontal hastalık nedir? Periodontal hastalık, dişler ve onları çevreleyen dokuların tümünün ya da bir bölümünün etkilenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bir süredir geçmeyen... Devamı »

Op. Dr. Ali ZIRH

Beyin pilleri başta Parkinson Hastalığı olmak üzere pekçok hareket bozukluğunun cerrahi tedavisinde son yıllarda giderek yaygın olarak kullanılan oldukça karmaşık elektronik cihazlardır. Bilindiği... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9101 kayıt bulundu.