x

Dyt. Özge ASLAN

Bir besin düşünün… Yediğiniz zaman kilo aldırmayan aksine kilo verdiren. Olur mu öyle şey diyip gülümsüyor musunuz yoksa?? O zaman can kulağıyla beni dinleyin / okuyun ;) Son zamanlarda adından sıkça... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

Baharatlar: Nane , Tarçın, Kekik, Vanilya, Susam, Köri, Kırmız biber, Ginseng, ısırgan tohumu Kuru yemişler:Kayısı, Fındıkı, fıstık, ceviz, badem, İncir Sebzeler: Sarımsak, Havuç... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Beslenme, pek çok insan tarafından karın doyurmak, açlığı bastırmak, canın istediği besinleri tüketmek şeklinde tanımlanmaktadır. Halbuki vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ve 50’ye yakın türde besin öğesinin... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Gıdaların korunması ve saklanmasında temel ilke, gıdanın tazeyken taşıdığı özelliklerin korunması ve bozulmalarının önlenmesidir. Gıdanın nihai kullanıma en hazır haliyle sunulmasını sağlayan dondurulmuş... Devamı »

Dyt. Selin ŞAHİN

Normal, taşkın, çökkün ve tedirgin. Bu kelimeler duygu durumun 4 ana başlığını ifade ediyor. Zaman zaman hepimizin duygu durumu çevresel ya da fiziksel etmenlere bağlı değişimler gösterebilir. Beyin,... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Vücut ağırlığımızın sadece %2 ile 3’ü oranında ağırlığı olan beynimiz günlük kalorilerimizin ortalama %30’unu harcamakta ve enerji kaynağı olarak da sadece glikozu kullanmaktadır. Yapılan araştırmalarda,... Devamı »

Dyt. Selin ŞAHİN

‘’Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun.... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Son yıllarda sayısı her geçen gün artan ve küçük yaşlarda bile gözlenebilen kalp-damar hastalıklarının sebebi bilinen ölümler arasında ilk sırada yer almasının en önemli nedenleri yanlış beslenme ve hareketsizlik...... Devamı »

Dyt. Hilal BATMAZ

Yemek yedikten sonra yaşanan gazproblemi bireylerin hayat kalitesini düşüren önemli bir unsurdur. Genellikle basit hayat tarzı değişiklikleriyle kontrol altına alınabilir. Medikal tedavi gören bireylerin... Devamı »

Dyt. Sinem NERGİZOĞLU

9 ay anne karnında yaşayan bebeğin, dünyaya gelir gelmez ilk alacağı besin şüphesiz anne sütü olmalıdır. Anne sütü bebekler için mucize bir besindir. Bağışıklık sisteminden sindirim sistemine kadar bebeği... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Besinlere karşı önyargı beslememeli 2009 Yaz mevsimi, İstanbul. Bir akşam iş çıkışı Nişantaşı’ndaki ofisimden Tünel’e taşınan yeni dans stüdyomuza kadar yaklaşık 50 dakika tempolu yürüdüm. 2 Saat süren... Devamı »

Dyt. Aysu BEKCİ

Bebeğin günlük süt ihtiyacını karşılayan sağlıklı bir anne günde 700-800 ml kadar süt salgılamaktadır. Süt salgılısının devamlılığı bebeğin büyüme-gelişmesi açısından önemlidir ve bunun için vücut günde... Devamı »

Dyt. Zülal YALÇIN

Serbest radikallerin vücuda verdiği zararı minimuma indirmek için beslenmemizde antioksidan içeriği yüksek gıdaları ön sıralara almamız gerekir. Kırmızı meyveler Ahududu, böğürtlen, yaban mersini,... Devamı »

Dyt. Elif FEDAKAR

1-YULAF : Enerji vermesi ile bilinen yulaf, aynı zamanda kan şekeri seviyesini normal sınırlar altında tutan bir besindir. Dikkati toplamaya, konsantrasyonu arttırmaya yarayan tahıl çeşididir. Özellikle... Devamı »

Dyt. Aslıhan ALTUNTAŞ

Çağımız hastalığı konumuna gelmiş ve toplumu ciddi sonuçlarıyla tehdit eden kanserden korunmak için ilk adımı beslenme oluşturmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenme bir çok hastalıkta olduğu gibi kanser... Devamı »

Dyt. Begüm YÜCESOY

Vücudumuzda her şey düzen içerisinde çalışan bir sistem üzerine kuruludur.Bu sistemde de herhangi bir aksaklık olduğunda bazı rahatsızlıklar ve hastalıklar meydana gelmektedir. Çağımızın hastalığı olarak... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

GOJİ BERRY (KURT ÜZÜMÜ) Son zamanlarda popülaritesi en yüksek besinler listesinin ilk sıralarında yer alan goji berry;insana verdiği mutluluk hissinden dolayı “mutluluk meyvesi” olarakta anılmaktadır.... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Gün içerisinde kendinizi halsiz, mutsuz, yorgun ve sinirli hissediyor; enerjiniz aniden tükeniyorsa yediğiniz besinleri gözden geçirmeniz gereklidir. Kahvaltı:Cemal Süreyya’nın da dediği gibi kahvaltının... Devamı »

Dyt. Damla GÜRAN

Avokado ; *Tekli doymamış yağ içerir. *Göz ve cilt sağlığını korur. *Potasyum bakımından zengindir. *Demir içerir. *Bel çevresinin incelmesineyardımcı olur. Chia(Çiya)Tohumu ; *Yüksek... Devamı »

Dyt. Sinem AKGÜN

Bazı yiyeceklere günümüzde süper gıda olarak bakıldığı bir GERÇEK! Bu gerçekliğin pek çok yönü olduğunu belirtmek isterim. Tüketilen her gıda sizi zayıflatacak ya da sağlığınıza geri kavuşturacak diye... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 58 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2274 kayıt bulundu.

Şeker yağdan 'daha zararlı'

ABD'nin first lady'si Michelle Obama, bu hafta gıda etiketlerinin yeni kurallarla, yeniden düzenlenmesini önerdi.Gıdaların içindeki yağa odaklanmak yerine beslenme değeri çok daha az olan şekere odaklanılması... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.