x
Etiketler \ B \

benexol 12

Dyt. Elif FEDAKAR

1-İçeriğini,hazırlanışını,pişirilme ve servis sürecini bilmediğiniz mutfaklarda hazırlanmış yemekleri tüketmeyin. Bu konuda asla taviz vermeyin. Vücudunuzu bu süreçlerden başarıyla geçmiş gıdalarla besleyin. 2-Evde... Devamı »

Uzm. Dyt. Emel YILMAZ

Ramazanda doğru beslenme Sağlıklı bir Ramazan geçirmenin altın kuralları nelerdir? Öğün sayısı en az 3 olmak üzere 4-5 öğünü bulacak şekilde bir düzen oturtulmalıdır. Her öğünde dört temel besin... Devamı »

Op. Dr. Orkun ÇETİN

Hamilelik Takvimi / 12. Hafta Diş etlerinde 20 dişin de yerleri belli olmuştur. Yüz insan görünümündedir, ağız içinde ise üst damak birleşmeye başlamıştır. Yüz derisi içinde kıl kökleri belirmeye... Devamı »

Uzm. Dr. Ali MUSLU

Bebek ve Çocuk Beslenme listeleri 4 AY -5 AY ARASI BESLENME Verilecek ek gıdalar 1)Meyve Suyu veya püresi 2)Sebze çorbası 3)Muhallebi Meyve suları ve pürelerinin hazırlanışı Kullanılacak Meyveler;... Devamı »

Prof. Dr. Özgür YORBIK

Ergenlik döneminde her alanda çok hızlı bir değişim ve gelişim söz konusudur. Fiziksel, duygusal, davranışsal, toplumsal ve cinsel alanlarda belirgin farklılıklar oluşur. Artık artan yaş ve gelişen fiziksel... Devamı »

Op. Dr. Deniz GÖKALP KAYA

Hamileliğiniz: 12. hafta Bebeğiniz nasıl gelişiyor: Bebeğiniz bu hafta ( baş- popo mesafesine göre) yaklaşık beş altı santimetre (yaklaşık bir limon büyüklüğünde) ve ağırlığı neredeyse 14 gramdır.... Devamı »

Dyt. Serap ORAK TUFAN

1.adım: Yağı azaltın. Günlük yağ tüketimi diyetinizin toplam kalorisinin %20-30’u arasında olmalıdır. Doymuş yağdan(tereyağı, margarinler, işlenmiş yağlar) kaçınarak büyük oranda doymamış yağ(zeytinyağı,... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

10-11-12 aylik bebek beslenmesi 1 yaştan itibaren inek sütü verilebilir,ancak eğer bebek hazır mamaları tercih ediyorsa 2 yaşına kadar uygun mama ile de devam edilebilir. Bu yaşta evde pişen bütün yemeklerden... Devamı »

Psk. K. Esen EKİNCİ

Altıncı aya geldiğinizde çocuğunuzdaki devrim niteliğindeki değişiklikleri fark edeceksinizdir. Çocuğunuz artık tek başına oturabiliyor, anne sütüne ek besinlerle tanışmış, ilk... Devamı »

Uzm. Dr. Nezih KARACA

Saçlarınız Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 12 şey 1. Tüm memeliler gibi, sadece avuç içi ve ayak tabanı hariç tüm vücudumuzda kıl kökleri mevcuttur. 2 . Saç köklerinin durumu ergenlik ve hamilelik... Devamı »

Uzm. Dr. Gülay KARA

9-12 ay arası bebeklerin hareketliliği giderek artar. Bebeğinizin hareketliliği arttıkça fiziksel olarak size bağımlılığı da aynı oranda azalır ve bebek yeni keşfettiği bu bağımsızlıktan çok zevk alır. Atma,... Devamı »

Prof. Dr. Özgür YORBIK

Okul çağı olarak bilinen bu dönemde çocuk, evde kazandığı eğitimin sınandığı okula başlar. Öğrenmeye, sorumluluk yüklenmeye, işleri ve disiplini paylaşmaya hazır duruma gelir. Öğretmenin kişiliğine önem... Devamı »

Doç. Dr. Esra Ayşin TONGUÇ

Anne karnındaki bebek günden güne geliştiği için uzmanlar gebelik dönemini hafta hafta değerlendirir. Gebeliğin başlangıç tarihi son adet günü ile birlikte başlar ve bu tarihe göre gebelik haftası hesaplanır.... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Nazli Y1, Colak N, Uras I, Komurcu M, Cakir O. Vascular. 2013 Feb;21(1):27-30. Abstract Although acute elbow dislocations are common orthopedic injuries, concomitant neurovascular injury is rare.... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Demiralp B, Komurcu M, Ozturk C, Tasatan E, Sehirlioglu A, Basbozkurt M. Arch Orthop Trauma Surg. 2008 Jan;128(1):17-24. Epub 2007 Apr 14. Abstract INTRODUCTION: In this retrospective study,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 15 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 123300 kayıt bulundu.