x
Etiketler \ B \

belin sol tarafında ağrı

Prof. Dr. Mehmet Sedat ÇAĞLI

Belimiz vücudumuzun ağırlığını taşıyarak kalçadan bacaklara aktaran ve aynı zamanda gövdemizin hareketli olmasını sağlayan yapıdır. Belimizde 5 adet omur ve bu omurları arasında kıkırdak yastıkçıklar (disk),... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet İhsan ARMAN

BEL AĞRISININ BİNBİR NEDENİ Bel Ağrısı günümüz toplumunda çok sık karşılaşılan ve yaşam kalitesini, iş verimini azaltan bir sorundur. Bel ağrısı denince akla haman bel fıtığı ve bel fıtığının ameliyatı... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet ALTINMAKAS

BEL AĞRISINDA ÖNEMLİ KONULAR Omurganın üç önemli görevi vardır: 1-Gövdenin dik durmasını ve hareketlerini sağlar, 2-Omuriliği ve bacaklara giden sinirleri korur, 3- Bütün iç organların tutunma yeridir. Yürüyemiyen... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL

BEL AĞRILARINDA ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ Tüm romatizmal yakınmaların üçte birini bel ağrıları oluşturur. Sanayileşmiş ülkelerde yaşayanların yaklaşık % 80 i aktif yaşamlarının bir bölümünde bel ağrısı... Devamı »

Uzm. Dr. İlker Önder FERAH

Bel ağrısı en sık doktora başvurma nedenleri ve en sık iş gücü kaybı nedenleri arasında başlarda gelmektedir. Tümör, enfeksiyon, omur kırığı, başka bölgelerden yansıyan ağrı gibi... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

GEBELİKTE BEL VE KALÇA AĞRILARI Gebeliğiniz süresince bel ve sırt ağrıları yaşayabilirsiniz. Bu birçok gebede değişik şiddetlerde izlenebilen normal bir durumdur. Araştırmalarda belirlenen... Devamı »

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

Bel ağrısı, sağlık uzmanlarının en sık gördüğü problemlerden biridir. Aslında, beş erişkinden dördü hayatlarının bir döneminde ciddi bir bel ağrısı olayı yaşayacaktır. Neyse ki bel ağrısı olan hastaların... Devamı »

Op. Dr. Volkan AKSAKALLI

Gebelik ilerledikçe büyüyen rahimin etkisiyle vücudun ağırlık merkezi değişir. Buna bağlı olarak belde bulunan tüm kasların yükü artar. Bunun yanında başta pelvis kemiklerinde yer alan eklemler olmak üzere... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Bel ağrıları hayatımızın bir parçası olmak zorunda değil. Hayatımızın aktif dönemlerinde hareket kabiliyetimizi kısıtlayan bir bel ağrısı bir süre sonra da ağrıların dayanılmaz hale gelmesiyle çözülmesi... Devamı »

Doç. Dr. Çağatay ÖZTÜRK

İnsanların yüzde 80’i hayatlarının belli bir döneminde bel ağrısı çekiyor. Bel ağrıları ise pek çok farklı hastalığın habercisi olabilir ve sebebi omurgada yaşanan bozukluklardan kaynaklanabilir. Toplumumuzda... Devamı »

Dr. Ebru Egemen UYSAL

AKUPUNKTUR İLE BEL VE BOYUN AĞRILARI TEDAVİSİ Masa başı iş yapmak, bilgisayarın başında öne eğik vaziyete, kambur halde çalışmak, uzun topuklu ayakkabı giymek, aşırı stres içinde yaşamak, yanlış duruş... Devamı »

Uzm. Dr. Özkan YÜKSELMİŞ

İş gücü kaybını en fazla etkileyen hastalıkların başında kuşkusuz bel problemleri gelmektedir Bel ağrısı çocuklardan erişkinlere, gebelerden yaşlılara, herkesimi etkileyebilir. Mekanik bel ağrıları... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA

En sık doktora gitme sebeplerimizden bel ağrısı, günlük yaşamımızı ve iş hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu yüzden bel ağrısının sebepleri kadar bel ağrısından kurtulmak için başvurulan yöntemler... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA

Uzmanlar bel ağrılarına yönelik uyarılarını sürdürüyor. Eğer bel ağrısı çekiyorsanız doktor tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. Eğer siz debel ağrısısıkıntısı çekiyorsanız, yalnız değilsiniz. Her 5 kişiden... Devamı »

Prof. Dr. Arif YEĞİN

Faset eklemler omurilik kanalını oluşturan omurga kemiklerinin arka kısmında yer alan ve omurganın hareketlerini sağlayan küçük eklemlerdir. Faset eklemlerde ortaya çıkabilen bozulmalar şiddetli boyun,... Devamı »

Doç. Dr. Kamer DERE

Bel fıtığı nedeni ile ameliyat olmuş ancak bel ve bacağa vuran ağrıları geçmemiş hasta grubunu ifade etmek için başarısız bel cerrahisi tanımı kullanılmaktadır. Bel ya da bacağa vuran ağrılardan yakınan... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Günümüzde çok fazla insan boyun ve bel ağrısı dolayısıyla tedavi olmak için fizik tedavi görüyor bazen de ameliyat oluyor. Bu kişilerin bir kısmı şifaya kavuşsa da büyük bir kısmı tekrarlayan ağrılara... Devamı »

Dr. Cemalettin EKMEKCİOĞLU

Nöral Terapi Nedir? "Ağrıların organ ile fonksiyon bozukluklarının ve muhtelif hastalıkların lokal anesteziyle tedavi edilmesi yöntemidir. Nöral Terapi:1- Segment tedavisinde, 2- Patolojik... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 18 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 12329 kayıt bulundu.