x
Etiketler \ B \

belin sol tarafında ağrı

Uzm. Dr. Zafer ÖZYURT

Tüm insanların % 80'i hayatlarının herhangi bir döneminde bel ağrısı ile karşılaşırlar. Bel ağrısı bütün yaş gruplarında % 20 - 30 arasında bir sıklık göstermekte ve ağrıya en çok 40 - 50 yaş grubunda... Devamı »

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Bel fıtığı hastalarında şikayetler genellikle fıtığın olduğu tarafta görülür. Fakat bazı hastalar vardır ki, bel fıtığı bir tarafta olduğu halde şikâyetleri karşı taraftadır. Meselâ, yapılan tetkikler... Devamı »

Op. Dr. Suat BOYACI

Kötü Duruş, Beli Kötü Kullanma: Uzun süre aynı pozisyonda durmak belinizin en büyük düşmanıdır. Günlük hayatta bel mekaniğine uygun olmayan her yanlış hareket veya kötü duruş belinizde... Devamı »

Op. Dr. Suat BOYACI

I-AĞRI , UYUŞUKLUK VE KUVVET KAYBI II- KRONİK BEL AĞRISIIII- III- AKUT BEL AĞRISI A- Radikülopati (Belden bacağa yayılan ağrı) B- Siyatik ağrısı C- Belde kas spazmları D- Belde zorlanma... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Sedat ÇAĞLI

Belimiz vücudumuzun ağırlığını taşıyarak kalçadan bacaklara aktaran ve aynı zamanda gövdemizin hareketli olmasını sağlayan yapıdır. Belimizde 5 adet omur ve bu omurları arasında kıkırdak yastıkçıklar (disk),... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet ALTINMAKAS

BEL AĞRISINDA ÖNEMLİ KONULAR Omurganın üç önemli görevi vardır: 1-Gövdenin dik durmasını ve hareketlerini sağlar, 2-Omuriliği ve bacaklara giden sinirleri korur, 3- Bütün iç organların tutunma yeridir. Yürüyemiyen... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL

BEL AĞRILARINDA ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ Tüm romatizmal yakınmaların üçte birini bel ağrıları oluşturur. Sanayileşmiş ülkelerde yaşayanların yaklaşık % 80 i aktif yaşamlarının bir bölümünde bel ağrısı... Devamı »

Uzm. Dr. İlker Önder FERAH

Bel ağrısı en sık doktora başvurma nedenleri ve en sık iş gücü kaybı nedenleri arasında başlarda gelmektedir. Tümör, enfeksiyon, omur kırığı, başka bölgelerden yansıyan ağrı gibi... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

GEBELİKTE BEL VE KALÇA AĞRILARI Gebeliğiniz süresince bel ve sırt ağrıları yaşayabilirsiniz. Bu birçok gebede değişik şiddetlerde izlenebilen normal bir durumdur. Araştırmalarda belirlenen... Devamı »

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

Bel ağrısı, sağlık uzmanlarının en sık gördüğü problemlerden biridir. Aslında, beş erişkinden dördü hayatlarının bir döneminde ciddi bir bel ağrısı olayı yaşayacaktır. Neyse ki bel ağrısı olan hastaların... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet İhsan ARMAN

BEL AĞRISININ BİNBİR NEDENİ Bel Ağrısı günümüz toplumunda çok sık karşılaşılan ve yaşam kalitesini, iş verimini azaltan bir sorundur. Bel ağrısı denince akla haman bel fıtığı ve bel fıtığının ameliyatı... Devamı »

Dr. Ali Ekber ZEYNİSOY

Bel ağrısı her ırk, yaş ve cinste rastlanan çok yaygın hastalıktır. Tıbbi araştırmalar sonucu insanların %90’ının bel ağrısından rahatsız olduğu anlaşılmıştır. Bel ağrılarının 90’dan... Devamı »

Op. Dr. Bülent Fahri KILINÇOĞLU

Bel ve sırt ağrıları, soğuk algınlıklarından sonra hayatımız boyunca karşılaştığımız en sık problemlerden biridir. Bel ağrısı bir hastalık olmayıp bir belirtidir ve bel ile ilgili bazen de ilgisiz pek... Devamı »

Dr. Hikmet GÜLAÇTI

En iyimser tahminle toplumumuzu oluşturan bireylerin % 95 i spor, egzersiz yapmaktan uzaktalar. Eskiden hiç değilse işe gidip gelirken yürüyüş yapan insanlar, şimdi ya kendi otomobilleri ile yada servis... Devamı »

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ

Gebeliğiniz süresince bel ve sırt ağrıları yaşayabilirsiniz. Bu bir çok gebede değişik şiddetlerde izlenebilen normal bir durumdur. Araştırmalarda belirlenen sıklık tüm gebelerin %50-70... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet PORTAKAL

AĞRISIZ BİR BELE SAHİP OLMANIN 10 YOLU Hayatın tadını kaçıran öyle sağlık problemleri var ki, önlem alınmadığında istenmeyen sonuçlar doğuruyor, yaşam kalitemizi azaltıyor. Bel ağrısı da bunlardan biridir.... Devamı »

Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ

Siz zannediyormusunuz ki her beli ağrıyan bel fıtığı hastasıdır? Neden doktorlar,bel fıtığını tedavi ediyoruz diye ortaya çıkan , kimi zaman bel çeken kimi zaman farklı, örneğin bele zift yapıştıran yada... Devamı »

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Bel ve/veya bacak ağrısı bulunan hastaların en çok yanıldıkları konulardan birisi de bu şikâyetlerini hemen bel fıtığına bağlamalarıdır. Halbuki bel fıtığı bu tarz ağrıları yapan pek çok nedenden... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Omurların arasında yer alan diskler dayanıklı liflerden yapılmış darbe emici yastıklardır. Her disk anulus fibrosus denilen sağlam bir halka ve anulusun çevrelediği jöle kıvamında bir madde olan nükleus... Devamı »

Op. Dr. Suat BOYACI

Ellerinizi belinize koyun, ciddi bir rahatsızlık hissetmediğiniz noktaya kadar geriye doğru eğilin, bu pozisyonda 3 saniye durun daha sonra normal pozisyona dönün. Bunu 5 kez tekrarlayın. Bu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 33 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9175 kayıt bulundu.