x
Etiketler \ B \

bebeklerde geç diş çıkması nedenleri

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Bebekler diş çıkarmadan önce bazı belirtiler görülebilir. Salya akıtmak:Çoğu bebek iki üç aylıkdan başlayarak salya akıtır. Bu bebekler için doğaldır. Diş çıkarmaya başladığında daha fazla salya akıtacaktır Ağrı:... Devamı »

Dt. A. Doğan BİRCAN

Bebeklerde süt dişleri, bebek 6 aylıkken sürmeye başlamaktadır. Bebek için ağız ve diş bakımı da bu tam da bu süreçte başlamaktadır. Bunun için gazlı bez veya yumuşak bir fırçadan yardım alınarak macun... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Diş çıkarma sırasında bebeğinizde huzursuzlanma ve huysuzlanma olabilir ve bu duruma 37.5 derece gibi hafif ateş eşlik edebilir. Yine salya akışı artması, elini ve oyuncaklarını ağzına sokma isteği, dişetlerinde... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde Diş çıkarma Diş çıkarma, tüm bebeklerin aynı anda yaşadığı dönüm noktalarından değildir. O dişsiz sırıtmadan, bir ağız dolusu parlak dişe geçiş, ufaklığınızın üç yıla kadar yaşayabileceği... Devamı »

Dt. Ayça TENLİ KURT

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı problemlerinin büyük bir kısmıçocukluk ve ergenlik çağında yeteri kadar özen gösterilmeyen diş bakımı ve beslenmeden... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

Bebeklerde diş çıkarma döneminde sık görülen rahatsızlıklar: - Huysuzluk - Hırçınlık - Uyku alışkanlıklarının değişmesi - İştah azalması - Salya artışı - Dişin çıktığı bölgede kaşıntı/ağrı -... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2483 kayıt bulundu.