x
Etiketler \ B \

bebeklerde geç diş çıkması nedenleri

Dt. Güzin KIRSAÇLIOĞLU

Gece ağrısı olmadan önce ne aşamalardan geçer? Bu soruların cevabını bulmak için önce çürük nedir, nasıl oluşurdan başlamak gerektiğini düşünüyorum Dişlerin en üst tabakası mine dediğimiz sert... Devamı »

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Bebekler diş çıkarmadan önce bazı belirtiler görülebilir. Salya akıtmak:Çoğu bebek iki üç aylıkdan başlayarak salya akıtır. Bu bebekler için doğaldır. Diş çıkarmaya başladığında daha fazla salya akıtacaktır Ağrı:... Devamı »

Dt. A. Doğan BİRCAN

Bebeklerde süt dişleri, bebek 6 aylıkken sürmeye başlamaktadır. Bebek için ağız ve diş bakımı da bu tam da bu süreçte başlamaktadır. Bunun için gazlı bez veya yumuşak bir fırçadan yardım alınarak macun... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Diş çıkarma sırasında bebeğinizde huzursuzlanma ve huysuzlanma olabilir ve bu duruma 37.5 derece gibi hafif ateş eşlik edebilir. Yine salya akışı artması, elini ve oyuncaklarını ağzına sokma isteği, dişetlerinde... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Her ne kadar ilk diş genelde 6. aydan, hatta bazen bir yaştan sonra çıksa da 2. aydan itibaren görülmesi mümkündür. Ender olarak bazen bebekler bir veya daha fazla diş ile doğabilir. Çok sallanıyorlarsa... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Uykunun Beyin Gelişimi ve Sağlıklı Büyüme Üzerindeki Etkileri: Çocuğunuza Düzenli Uyku Alışkanlığı Kazandırın ve Uyku Problemlerini Önleyin! Kesintisiz ve Kaliteli... Devamı »

Dt. Özgür YILDIRIM

Bebeğimin dişleri sürer sürmez çürüdü. Nedeni ne olabilir? Bebeklerde bazen dişlerin üzerinde sürer sürmez kahverengi lekeler oluştuğu ya da bu dişlerin kırılıp döküldüğü gözlenir. Aslında bu lekeler... Devamı »

Dt. Ayça TENLİ KURT

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı problemlerinin büyük bir kısmıçocukluk ve ergenlik çağında yeteri kadar özen gösterilmeyen diş bakımı ve beslenmeden... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde Diş çıkarma Diş çıkarma, tüm bebeklerin aynı anda yaşadığı dönüm noktalarından değildir. O dişsiz sırıtmadan, bir ağız dolusu parlak dişe geçiş, ufaklığınızın üç yıla kadar yaşayabileceği... Devamı »

Dt. Deniz GAZİBEY KALDIRIM

Çocuklarda ağız hijyeni ilk süt dişleri sürdüğü andan itibaren başlamalıdır.Henüz bebekken yapılması gereken şey ; her emzirme veya mamadan sonra dişlerin temiz bir bez parçasıyla silinmesidir.2 yaşından... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Hamilelik ve bebeğinizin ilk yılları çok özel zamanlardır. Hem kendi sağlığınız ile ilgilenmeli hem de bebeğinizin hayatının sağlıklı başlamasını sağlamalısınız. Ağız sağlığınız bütün vücut sağlığınızın... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

Bebeklerde diş çıkarma döneminde sık görülen rahatsızlıklar: - Huysuzluk - Hırçınlık - Uyku alışkanlıklarının değişmesi - İştah azalması - Salya artışı - Dişin çıktığı bölgede kaşıntı/ağrı -... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1839 kayıt bulundu.