x
Etiketler \ B \

baziller arter

Prof. Dr. Hakan UNCU

Arterler temiz kanı kalpten alarak parmak ucunda en uç noktaya kadar götürmektedir. Arterlerde en sık görülen hastalık "arteriosklerozis obliterans (damar sertliği)" tır. Beyin ve kalp damarlarından... Devamı »

Op. Dr. Mahmut AKYILDIZ

İleri yaşta Koroner Kalp Hastalığı (KKH) gelişmiş batılı ülkelerde ölümün en sık nedenidir. Ülkemizde de durum artık farklı değildir.Türkiye genelinde erişkinlerde kalp hastalığı sıklığı % 6.7 olarak bulunmuştur.... Devamı »

Prof. Dr. Hidayet AKDEMİR

Kraniovertebral bölge oksipital kemiğin alt kısmı ile C-1 (atlas) ve C -2 (aksis) vertebralarını oluşturduğu bölgedir. Bu bölge beldeki lumbosakral bölge gibi omugaların en hareketli olduğu bölgesidir.... Devamı »

Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

Gelişen tıbbi teknoloji ve tedavi yöntemlerine karşın koroner kalp hastalıkları hala dünyada tüm ölüm nedenleri içinde (yaklaşık % 25 ile) 1. sıradadır. Her 3-4 insandan biri hayatının bir döneminde... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

DOPLER REHBERLİĞİNDE TRANSANAL HEMOROİDAL ARTERLİGASYONU MUKOPEXİ Doppler hemoroidal arter ligasyonu Güdümlü (DG-HAL) DG-HAL 1995 yılında piyasaya sürüldü. Ameliyat genellikle genel veya spinal anestezi... Devamı »

Dr. Javid AHMADOV

Benign Prostat Hiperplazisi (BPH) - Prostat bezinin iyi huylubüyümesi, genelde 40 yaşından sonra başlar ve hastaların şikayetleri 50 yaşından sonra kendini gösterir. Tüm dünya erkeklerinin %10 - 30 yaşlarında,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2848 kayıt bulundu.